Celestyal’in Yeni Gemisi Eylül’de Kuşadası Limanı’na Geliyor

Celestyal Cruises’un filosuna eklediği 1260 yolcu kapasiteli yeni gemi Journey’in ilk rotası Kuşadası Limanı olacak.

Visa Akdeniz Turizm Analizi: Türkiye 2022'de Rekor Büyüme Kaydetti

Visa Akdeniz Turizm Analizi’ne göre Türkiye 2022 yılında 2019’a göre hem kartlı ziyaretçi sayısı hem de kart başına harcama bazında rekor büyüme kaydetti.

Hedef Azerbaycan’dan 1.8 Milyon Turist

Azerbaycan en büyük turizm pazarlarımız arasına girme yolunda hızla ilerliyor.

Sinoz’dan Aşık Olacağınız Yepyeni İki Ürün

Sinoz No:16 Mucizevi Işıltılı Saç ve Vücut Bakım Yağı & Sinoz No:16 Arındırıcı ve Nemlendirici Peeling

Hitit – Tbilisi Airways İş Birliği Başladı

Havayolu teknolojileri alanının öncü şirketi Hitit, Gürcistan’dan Tbilisi Airways ile iş ortaklığını aktif olarak başlattı.

Ankara’nin Yerel Ürünleriyle Dev Kazanda “100. Yıl Aşı” Hazırlandı.

Altındağ Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Ankara gastronomi etkinlikleri, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve CAB Grup iş birliğiyle 24-27 Mayıs tarihleri arasında Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde gerçekleşiyor.

Akra Hotel Eşsiz Bir Tatil Deneyimi Yaşatmaya Devam Ediyor!

Akra Hotel, misafirlerine sıradan bir tatilin çok ötesini sunmaya devam ediyor.

Sinoz ‘un Yeni Pazarlama Direktörü Sibel Palavur Oldu

Kozmetik sektörünün sevilen markalarından Sinoz’un yönetim kademesinde yeni bir atama gerçekleşti.

SPX Dağyenice Ultra Trail Koşusu COPA’nın Altın Sponsorluğunda Gerçekleşti

SPX Dağyenice Ultra Trail Koşusu, 20 Mayıs'ta Türkiye’nin en büyük açık hava doğal yaşam merkezlerinden biri olan Bursa Dağyenice’de gerçekleşti.

Turizmde Son Nokta

HABERLER

12 Mayıs 2023

“Ru Bodrum” Yeni Yüzüyle Açılıyor

Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nün içerisinde bulunan RU BODRUM tarihi ve sanatsal atmosferi ile misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

11 Mayıs 2023

USDF’de Orhon Atameriç Dönemi

USDF GD Başkanı Altıparmak  döneminin yönetim kurulu üyelerine çalışmalarından ötürü teşekkür etti ve Orhon Atameriiç ve seçilen yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Uluslararası en yaygın ve en eski Turizm Sivil Toplum Örgütü SKAL’ın 2023 – 2025 Türkiye Başkanı Orhon Atameriç Oldu.

11 Mayıs 2023

“Akra Hotels” Bir Kez Daha “Türkiye’nin En İyi İşvereni™” Unvanı Almaya Hak Kazandı!

Great Place To Work®’ün gerçekleştirdiği analizler ile her yıl açıklanan ve çalışan deneyimi konusunda fark yaratan şirketlerden oluşan Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2023 Listesi açıklandı.

BHM Otelcilik bünyesinde yer alan Akra Hotels, Great Place to Work® Turkey tarafından hazırlanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri™ 2023 listesine tekrar girdi.

10 Mayıs 2023

Sinoz’dan 100 Milyon Tl’lik Yatırım

Sinoz Kozmetik, Türkiye’nin lider kozmetik markalarından biri olmasının yanı sıra 50’nin üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla göz dolduruyor.

Kozmetik sektörünün sevilen markalarından Sinoz’un gözde ürünü No:16 artık Sinop’da üretilecek.

Turizmde Son Nokta

Meridian Adventure Dive

Incredible, amazing, unbelievable diving in Raja Ampat Meridian Adventure Dive is in the heart of the Coral Triangle, one of the world’s most bio diverse and important marine hotspots in the world. This area is often referred to as the ‘jewel in the crown’ of this region because of the astounding range of fish and coral species found here. The Meridian Adventure Marina Club & Resort, Waisai is the first of its kind PADI 5-star boutique hotel in Raja Ampat. The modern, simple, clean, and air-conditioned, hotel combined with our high performance, low-emission dive boats – make diving on the best dive sites our planet has to offer, an experience second to none. Meridian Adventure is a company with deep roots in travel. With decades of creating experiences while serving the world’s elite, we take great pride in our exceptionally high standards.

Raja Ampat, or the Four Kings, is an archipelago comprising over 1,500 small islands, cays, and shoals surrounding the four main islands of Misool, Salawati, Batanta, and Waigeo, and the smaller island of Kofiau. Raja Ampat archipelago is the part of Coral Triangle which contains the richest marine biodiversity on earth.

09 Mayıs 2023

Türkiye’de Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama İle Büyüyor

Profesyonel SEO Eğitmeni Ayhan Karaman ise sağlık turizminin dijital pazarlamayla kısa sürede büyüyebilecek potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Ülkemiz sağlık alanında dünyanın merkezine dönüşürken, Türk doktorlar büyüyen sektördeki payını artırmak için dijital pazarlamaya yöneldi.

08 Mayıs 2023

Orta Amerika Ülkesi El Salvador Türk Ziyaretçileri Bekliyor

‘El Salvador Destinasyon Tanıtım Etkinliği’, 8 Mayıs 2023 tarihinde TÜRSAB Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), farklı ülkelerle turizm alanında iş birliğini artırmak, yeni kültürleri ve destinasyonları tanıtmak amacıyla gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini ekledi.

08 Mayıs 2023

“TÜRSAB Toplantısı”nda Seyahat Acentalarının Gelecek Vizyonu Çizildi

TÜRSAB üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 100’ün üzerinde Birlik yöneticisi düzenlenen geniş katılımlı toplantılarda, seyahat acentalarının sorunlarını ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini ele aldı.

Yarım asrı aşan geçmişiyle Türkiye’nin en köklü turizm meslek kuruluşu olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, sektörün gelişimi ve geleceği için çalışmalarını sürdürüyor.

Booking.com

Emitt 2023

GALERİ

E-Posta Üyeliği

Bülten