JNTO, yerel paydaşlarla işbirliği yaparken bir yandan da tanıtımlarına devam edecek.

Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO), 14 Kasım ve 15 Kasım 2022 tarihlerinde, Ankara ve İzmir seyahat acentelerine ilk kez yüzyüze gerçekleştirilen Turizm Semineri düzenledi. Açılış konuşmasıyla başlayan Seminer, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi H.E. Kazuhiro Suzuki ve JNTO Kıdemli Müdür Yardımcısı  Wataru Kobayashi’nin konuşmasıyla devam etti. Ardından Japonya Destinasyon Sunumu ve Öğle Yemeği ile sona erdi. Seminer, Ankara ve İzmir’de yaklaşık 20 seyahat acentasının katılımıyla gerçekleşti.

Ekim ayında Japon Hükümeti, ülkeye giren yabancı turistlere yönelik kısıtlamaları önemli ölçüde hafifleterek, Türk seyahat acentelerinin yaklaşık iki buçuk yıl sonra ilk kez Japonya'ya turist göndermesine imkan verdi. Seminerler, doğru zamanlama ile Türk seyahat endüstrisinden katılımcıların Japonya'ya olan turist trafiğini arttırmak istedikleri dönemde gerçekleştirildi.

JNTO, yerel paydaşlarla işbirliği yaparken bir yandan da tanıtımlarına devam edecek.

Japonya, 11 Ekim 2022'den itibaren, Covid-19 nedeniyle uygulanan tüm turist kısıtlamalarını kaldırmıştı. Türkiye dahil olmak üzere tüm turist "Vizeden muaf ülkeler"’den Japonya'ya kısa süreli (90 günden az) seyahatler için vize uygulaması da kaldırıldı.

 

JNTO Hakkında

Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO), Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı ve Japonya Turizm Ajansı ile aynı gruba ait bir devlet kuruluşudur Dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde uluslararası ofisleri bulunan JNTO, Japonya'ya yabancı turistlerin gelmesini teşvik etmeyi, Japonya ve sunduğu benzersiz deneyimler hakkında kapsamlı bilgi sağlamayı amaçlamaktadır.

 JNTO, ülkenin seyahat politikalarına uygun olarak, yabancı turistleri çekmek üzere destinasyonun pazarlanması ve tanıtım faaliyetlerinin uygulanmasından sorumlu olan kuruluştur. Japonya'yı dünyanın geri kalanına dünya lideri bir seyahat destinasyonu olarak tanıtmaya odaklanan JNTO, Japonya'ya seyahat alternatiflerinin planlanması ve satışı için destek sağlar, yeni turizm gelir akışları yaratır ve turizmi teşvik etme amacıyla lokal destek de dahil olmak üzere uluslararası ziyaretçileri çekmek için birçok pazarda faaliyetler yürütür.

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar