Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman, pandemiyle birlikte durma noktasında gelen kültür sanat etkinliklerinin tekrar canlandırılmaya başlanmasının önemine dikkat çekerek, Ankara'nın kültür ve sanat başkenti olması için bu alanda yapılan projelere hız verilmesi gerektiğini ifade etti.

“Her zaman söylediğimiz gibi Ankara'nın 'gri şehir' imajından kurtularak, kültür sanat alanında düzenlenecek organizasyonlarla yaşayan bir şehir olmasının sağlanması gerekmektedir” diyen Akman, kentin yakında konser programına başlayacak olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binası gibi kültür sanat anlamında marka bilinirliliğini artırıcı çalışmalar beklediklerini dile getirdi.

Ankara’da gerçekleştirilen fuar ve etkinliklere her zaman tam destek verdiklerini dile getiren Akman “Kültürel etkinlikler, festivaller, fuarlar, Başkentimizin bilinirliği ve değeri için büyük önem taşıyor. Bu etkinliklerin hayata geçirilmesi kadar tanıtımı da çok önemli. Normalleşmenin başlaması ile birlikte pandemi sürecinde ara verilen bu faaliyetleri Ankaralılar büyük bir sabırsızlıkla bekliyor” dedi.

Pandemi durgunluğunun ardından Ankara'nın sivil toplum ve kamu kuruluşları ile birlikte, Başkent'in kültür sanat faaliyetlerini tanıtan çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğini vurgulayan ATİD Başkanı, “Ankara dünya çapında sanat etkinliklerine ev sahipliği yaparak, dünya başkentleriyle yarışır bir hale gelmelidir” dedi.

Kategoriler
    Güncel Yazılar