Şanlıurfa’da yaklaşık bir ay önce kurulan GAP Turizm Platformu Türkiye’nin destinasyon odaklı ilk bölgesel turizm markası ‘’Mezopotamya’’ya destek vermek amacıyla adını Mezopotamya Turizm Platformu olarak değiştirdi.

Şanlıurfa - Şanlıurfa’da yaklaşık bir ay önce kurulan GAP Turizm Platformu Türkiye’nin destinasyon odaklı ilk bölgesel turizm markası ‘’Mezopotamya’’ya destek vermek amacıyla adını Mezopotamya Turizm Platformu olarak değiştirdi.

Turist Rehberler Birliği (TUREB) Eski Disiplin Kurulu Üyesi İsa Akdağ’ın girişimleri sonucu  Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Siirt, Batman ve Şırnak illerinden temsilcilerin yer aldığı GAP Turizm Platformu  üyeleri Şanlıurfa Harran Oteli’nde bir aya geldi.

Gerçekleştirilen toplantıda platform üyeleri  geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından tanıtımı yapılan Türkiye’nin destinasyon odaklı ilk bölgesel turizm markası olan ‘’Mezopotamya’’ya turizmciler olarak sahip çıkmaları görüşünde birleştiler.  Alınan kararla platformun adının Mezopotamya Turizm Platformu olarak değiştirilmesine karar verdiler.

Mezopotamya Turizm Platform Sözcüsü İsa Akdağ,  sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu topraklarından, Türkiye’nin destinasyon odaklı ilk bölgesel turizm markası, “Mezopotamya”ya bölge turizmcileri olarak kendilerinin de destek vereceğini ifade ederek, ‘’9 ilden oluşan Mezopotamya, Türkiye ve dünyada mutlaka görülmesi gereken  destinasyonlarda biri. Bizde bölge turizmcileri olarak bu markanın ulusal ve uluslar arası  arenada tanıtımı için çaba sarf edeceğiz. Bu markayı el birliğiyle büyüteceğiz. Böylece bölgenin turizmden hak ettiği payı almasını sağlayacağız’’ dedi.

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yorum Yazın
*Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Turizminde Son Nokta sorumlu tutulamaz.
Kategoriler
    Güncel Yazılar