“İptal edilen uçuş” konseptinde değişiklikler yapıldı

Devlet Havacılık İdaresi’nin basın hizmeti tarafından bildirildiğine göre, “Özellikle değişiklikler, hava taşıyıcılarının daha önce yürürlükte olan kurallara göre daha geniş yetkiler getirmektedir' denildi.  

Devlet Havacılık İdaresi’nin basın hizmeti tarafından bildirildiğine göre “Özellikle değişiklikler, hava taşıyıcılarının daha önce yürürlükte olan kurallara göre daha geniş yetkiler getirmektedir' denildi.

Bu sayede hava taşıyıcıları, uçuş için check-in başlangıcını ve bitişini, uçağa binen yolcuların uçağa biniş zamanını ve ayrıca el bagajının taşınmasıyla ilgili olarak kendi politikalarını bağımsız olarak belirleyebilir. Gelecekte bu, yolculara daha geniş bir hizmet seçeneği ve ulaşım için yeni tarifeler oluşturmasını sağlayacak.” ifadelerine yer verildi.

Uçağa biniş kaydı ve biniş saatlerinin belirlenmesine ilişkin kısıtlamalar kaldırıldı

Yeni kurallara göre, uçağa biniş kaydı ve biniş saatlerinin belirlenmesine ilişkin kısıtlamalar kaldırılmıştır. Artık bu prosedür tamamen havayollarının iç kuralları tarafından düzenlenmektedir. Bundan önce, check-in’in kalkıştan 45 dakika önce, uçağa binişin kalkıştan 15 dakika önce kapatılabileceği açıkça belirlenmişti.

Şimdi bu standartlar havayollarının kendi takdirine bağlı olarak belirlenmektedir. Ayrıca, yeni kurallara göre, bir uçuş için elektronik ortamda check-in yaparak bu belgeleri kullanabilirsiniz.

“İptal edilen uçuş” konseptinde değişiklikler yapıldı

Devlet Havacılık Servisi, taşıma kurallarını da düzenleyerek, 8 kg ağırlığa kadar olan küçük hayvanların uçak kabininde taşınabileceği kısıtlamayı kaldırdı. Artık havayolu şirketi bu ağırlığı düzenleyebiliyor.

“İptal edilen uçuş” konseptinde değişiklikler yapıldı. Şu andan itibaren, tek bir idari-bölgesel birim içindeki kalkış veya varış havaalanındaki bir değişiklik iptal olarak kabul edilemez. Ancak uçuş 48 saatten fazla gecikirse, bu durumda gecikme bir iptal olarak kabul edilir.

El bagajıyla ilgili yenilikler

Ayrıca, yeni kurallara göre, Devlet Havacılık Servisi, uçuş gecikmeleri için tazminat sınırını 4694’ten 5346’ya özel borçlanma haklarına yükseltti. Bagaj kaybı veya hasarı durumunda bu limit 1131’den 1288 SDR’ye çıkarıldı.

En son yenilik el bagajıyla ilgilidir. Havayollarının uçuşta zorunlu olarak kabinde taşınabilen kadın veya erkek çantaları, kağıt, dış giyim, ceket, şemsiye veya baston, klasör ve basılı yayın taşıma zorunluluğu kaldırıldı. Bu koşulların düzenlenmesi de havayollarının kontrolünde olacaktır. (ukrhaber)

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yorum Yazın
*Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Turizminde Son Nokta sorumlu tutulamaz.
Kategoriler
    Güncel Yazılar