İstedikleriniz Daima Gerçeğe Dönüşsün Güzel insanlar

Geçtiğiniz yolların altında ayak bastığınız toprakların üzerinde milyonlarca fani yürümüştür.

Her birinin canı o topraklarda var bunu u utmayın toprağın değeri suyun değeri kadar önemli.

Siz ne yaptınız ey insanlar Allah sizi varlığınızdan bu dünyayı sadece daha güzelleştirin ve varlığınıza yolunuza selamet ile gidiniz diye gönderdi.

Onun için sözlerin en büyüğü en yücesi selamettir

Yolunuz selamet ile olsun yolunuz selamet ile aydınlansın ki Selametin anlamını bilin.

Rüzgar durduğunda ve ömür bittiğinde anlayacaksın ki anlamını bitenin değil bitirenin olduğunu.

İstediklerimiz için hayatın acıları günümüzde bize şanslı olanlara verebildiğini verir.

Yaşamın değerli kıldığını seni anlamayanlar ile yürütmeye çalışırsan seni kimse anlamaz ve zamanı gelince çekip gidersin.

Başarı binlerce kes yaptığında değildir. Senin hayata bakış anlayışında bir kes olsun umut ışığı olmandır.

Şarkı söylediğinde kalbi okşayan bir söz ise davamı melodide gelir.

İnsan bir söz söylediğinde ise karşındaki seni anladığında anlamın yüce büyüklüğü seni bir başkasından üstün kılmasın senin üstünlüğün insanların eşitliğini sağlamaktır.

Kimisi senin bir başkası olmasını istese de sen isteneni değil kendi istediğini hayalinde bile olsa canlandırıp gerçeğe dönüşmese bile gerçek gibi yaşatmalısın.

cağım.

Çünkü ruhumda duyduğum ve özlediğimi ben yeri gelince yapacağım.

Siz değerli insanlar Allah en güzelini sizlere versin ve yanlışa düşseniz de yanlış her insanın kendi varlığında olan bir eylem, onun karşılığı ise doğrulardır.

Doğruların size sunacağı kalan yaşamınızda suyun berraklığı kadar ruhunuza güzellik katsın.

Suyun berraklığı kadar sizi aydınlatsın ve temiz suyun şeffaflığı kadar sizin güzel görmenizi sağlasın.

Güzel gören gözler daima başkasını da güzel görür ama her görünen güzelde sizin başkası dediklerinizin yansıması olmasın.

İnandıklarınız gördüklerinizin dışında size sunulan değeri ve gerçekliği kanıtlanmış bilgiler ışığında yolunuzu aydınlatsın.

Aydınlık göklerden gelir ışık dünyanızı aydınlatır bilgi ise ufkunuzu geleceğe taşır.

Taşınan ufuk yalnızlığınızı Yüce yaratanın yanında gün gelince en güzel köşesinde bulacaktır.

İnanınız inanınız ki doğrular bir kuzunun büyüdüğünde koyun oluşuna şahit olsun.

İnanınız ki bir kardeşin size ya iyiliği yad a kötülüğünün yaptığı şeyleri hatırlayarak kalan ömrünüze ders olsun ve bu ders sizi ölümcül olduğunuzu kanıt doğruyu görmenize ise şahit olsun.

Şahit ol der kul şahit ol der kul Yüce Yardana Çünkü en önemlisi şahit olduğunuzda bu dünyada olmasa bile ahir hayatta gideceğiniz yerde şahit ol dediğinizin dermanı olacaktır Allah.

Bir balığın aklı yoksa nasıl yem bulur onun da aklı yem bulmaya çalışır. Bir filin aklı unutmamaya dursun ki onunda canı varsa canı yakanları unutmaz.

Akıl sadece bilgiyi ortaya çıkarmakla değil canlı varlıkların kendi türünden yaşamını sürdürmeye haberleşmeye ve hayatını kötülerden kaçınmaya sürdürür varlık olmasını sağlar.

Bir fok balığı anlar kendisini yem edecek beyaz balinaya kaçarsa şansı vardır kaçmazsa kaderinin sonu işte buda onun anlayış ve akılıdır.

Dünyanın derdi dünyada kalsaydı sonu uzun değil sonu kısa olur tüm canlı ve cansız varlıklar yok olup giderdi.

Sözlerin kelimelerin çokluğu değil insanı var eden ne kelime çokluğu nede insanın varlığı insan yapar insanın değerini değeri değerli kılan onun kılınmasını bilen varlığın içine işlemiş merhametidir.

Hatasız kul olsa idi dolu bir dünyada yaşayan bir hayvandan farkı kalmazdı insanın.

Değerli insanlar sizlere şunları söylüyorum beş madde olarak çünkü daha öce söylenmişleri anlamadınız.

  1. Taşın görünen tarafını değil görünmeyen tarafını kaldırın altında toprak vardır ve o toprak sizin nimetinizdir işlerseniz size altın verir işlemezseniz size sıcak kumdan başka bir şey sunmaz.
  2. Yabancı insan yoktur Allah bütün insanları bir kıldı insan insanı sevsin ki dünyaya barış gelsin.
  3. Yaptığınız komşunuza eskiden derlerdi şimdi yaptığınız iyilikler kıtalar arasını aşsın ki bugün ki dünya birlik mutluluk ve barış içerisinde yönetilsin.
  4. Ne gördünüz husumet ve savaştan başka insana zarar veren ancak ülkelerin kasalarını para ile dolduran ayıp demeyi öğrenin savaşı barışa çevirin. Neden ben ülkemi severken bir başka biride kendi ülkesini severken sorunları masada değil savaş alanında eyleme geçiresiniz.
  5. Dünya üzerinde bulunan farklı ırk ve kan renk ve değişik dinlere inanan kültürleri farklıda olsa unutmayın onları yaratan sizin Dua ettiğiniz ve inancını sürdürdüğünüz Allah.

Allah tüm evrenin ve yarattığı tüm insanların yaratıcısı.

Ateşi söndürebilirsin ama yanacak bir odun tekrar varsa ateş tekrar yanar.

Suyu tüketebilirsin ama su gökyüzünden yeniden yağarsa işte onun önüne asla geçemezsin.

Zor günlerin geçeceği belli olmasa idi seni hala değerli kılar mıydı yüce yaradan.

İnsanı insan yapan değerleri görünüz.

Kanunları kanun yapanları da sizleri düzenin bir parçası olarak yönetim açısından ortaya koyulduğunu biliniz ama şunu unutmayın düzende yanlışlık varsa susmayın çünkü düzen insanı korumak ve insanın ruhundaki güzellikleri dünyanın tüm nimetlerini ona sunmak için bu dünyada verildi. Bazıları derler bu dünyanın nimeti yalan yalan ise yemeyin içmeyin ve nimetleri kullanma. Ama şu var nimeti kullanırken boşa harcama eşit şekilde dağılımını yap.

Günahın günah olduğunu insanoğlu sana kitaplar vasıtası ile peygamberler söylemiştir ama onun günahı insanın boynuna verilecek cezası ve sevabında neticeyi sonuçlandıracak olanı gözünü kapadığında gideceğin yerdeki adalet.

Ey insanoğlu sen önce bu dünyadaki adaleti sağla gerisini öbür dünyada zaten adaleti sağlayacak yüce varlık olacaktır.

Bilir misiniz senin çaban seni kurtaracak olan göklerin yaratıcısındadır iyilik varlığın varlığa olan armağanının bir kuşun gagasında yuvasına taşıdığı çalı parçasının eşinin yumurtasını bırakacağı yerin sağlam olmasını sağlamakta.

Bilirimsin sen ne kadar rüzgârı yok etmeye çalışsan da rüzgârı asla yok edemezsin çünkü gücün ilahi olguları yok etmeye yetmez.

Allah Ey Hz. Muhammet demiş sen inkâr edecek olanlara gücünü sana şahitlik edecek gerçek kalpleri imanla dolu insanlarda bulacaksın ve puta tapanları putun bir değeri olmadığını gösterip sağlayacaksın.

Putlar yıkıldı ama günümüzde tabular yıkıldı mı?

Ne üzücü ne üzücü kimse yaptıkların hak iddia edenlerini ve gerçekleri göremedi ve şimdi affet bizi Yüce Allah diyorlar tabi ki diyecekler ve demeleri doğru ama demelerindeki derin anlamın sırrı kimin içinde saklı?

Beş maddenin bu beşincisi uzun da olsa cümlelerin doğruluğu dağları aşıp ülkeleri yakınlaştırmaktan geçmiyor doğrulup yolun sonunda insanları bir araya getirmenin erdeminde saklı ve bu saklı hazineyi hazine yapacak ta insanın ta kendisi.

Benim kim olduğum önemli değil ben bir küçük insanım hep küçüktüm önemli olan sizlerin değerli insanlar benim ya da benim gibi güzel söz söyleyenlerin anlamını kalben inancı ile söylemelerindeki anlamdır.

Anlam yüklü olan kalpler cennete kucak açar.

Benim bir mucizem var üzülerek söylerim ki keşke dağı yarıp denizleri bir araya getirse isi ama benim mucizem beni anlayan değil on kişi bir kişi olursa bile onun mutluluğunu bana vermesi.

Mutluluk verdikçe çoğalır ve şunu unutmayın benim kendime yakında bir mucizem olacak o ne para o ne şan o ne şöhret ne de bir başkasının dilediği hak etmeyen bolluk ben neyi hak ediyorsam bana verilen benim en büyük mucizem olacak.

Olmazsa ise benim varlığım bu dünyadan ayrılışımla kendime olan sevgimin ve kendime olan aşkımın bir mucizesi olarak bana gereken yerde geri dönecektir.

Siz değerli insanlar mutlu olunuz huzura eriniz ve huzurun yaptıklarınızın neticesinde geleceğinde asla unutmayınız.

Hak edenin hak sevgi yolunda yürüyenin olacaktır.

Selam ile sağlıcakla

Erez Eğilmez.

 

 

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yorum Yazın
*Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Turizminde Son Nokta sorumlu tutulamaz.
Kategoriler
    Güncel Yazılar