Belediye Başkanı Hidayet Kılınç : “Mümkün olduğunca evde kalalım ve bu belayı hep birlikte atlatalım.”

Anamur Belediyesi, Anamur Kaymakamlığı ve Anamur Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile  iç ölçümü 50 metrekareyi geçen marketlere kontrollü müşteri alınması konusunda uyarı afişi asıldı.

Korona Virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla yapılan uygulamaya Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin,  Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Ticaret  ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu  ve Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici katıldı. 

 

 

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılan afişlerde 200 metreye kadar  olan yerlerde içeriye aynı anda 10 kişinin bulunacağı uyarısı bulunuyor.

Hükümetin talimatları dahilinde Anamur’daki uygulamalara devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “ kurallara uyarak alışveriş yapalım,alışverişimizi yaptıktan sonra   mümkün olduğunca evde kalalım ve bu belayı  hep birlikte atlatalım.” Diyerek çağırıda bulundu.

Kaymakam Gültekin,  vatandaşın kurallara uymalarını ve özellikle bu kritik dönemde evde kalmalarını istedi.

Gültekin “ İçerinin büyüklüğüne göre, belirlenmiş bir müşteri sayısı var, 550 metrekare büyüklüğündeki bu işyerimiz sadece 10 kişiye hizmet verebilir.” Dedi.   

Uygulama ilçe genelinde Anamur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekiplerince devam ettirilmektedir.       

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar