Yaşamın değerli kaynağından sunak olarak insanların beyinlerinden ruhlarına uzanan yolculuğun adıdır umut.

Sabah uyandığımızda dünden geri kalanları yok ettiğimiz yeni güne yeni umutlar ile girmenin adıdır umut.

Ve umut insanların seni anlamasını adıdır.

Güneşin doğuşunun akşama vuku bulduğunda ki yorgunluğun bir sonra ki doğuşa verilen adıdır umut.

Umut hayattır umut yaşama gücüdür umut insanı hayallerinin ötesine götüren sonsuzluğun insanlığa bir hediyesidir.

Yalnızlığın kavuşmasının adıdır umut.

Bir sabah uyandığınızda gözleriniz açtığınızda bütün kötülüklerin yok oluşunun adıdır umut ve senin sesini duyabilmelerinin istemidir umut.

Umut bir hayata yeniden başlayabilmenin ötesinde başarının ilk adımı bir çocuğun emeklediğindeki sevinci ailesinin görmesinin adıdır umut.

Kim neyi isterse onu umut eder ancak umut ederken iyiyi ve gerçeği ulaşılabilecek nitelikteki doğruları hayal edersek ve umutları gerçeğe dönüştürecek güçler sizinle olursa umut etmek gerçeğe dönüşebilir.

Umutla hayaller arasında derin farklar vardır. Hayaller sadece seni bazen gerçekleşmeyecek bir rüyada sonsuzluğa seni terk edebilir ama hayalini umuda ve gerçeklerin dönüşüm imgesine çevirebilirsen. Umut seni gideceğin yere eninde sonunda ulaştırır.

Umut her işe başlarken ve önüne koyduğun hedefleri doğru bir çizelgede yönlendirmen açısından bilginin kişiliğe kişiliğinde bilgeliğe merhaba demesindeki kavramsal özgüveni ortaya çıkarır.

Ve bu öz güven senin hayatının bir evresinde kimselerin akıl bile alamayacağı bir konuma getirebilir.

Ama umut ederken gerçeklerin varlığının bir matematiksel ve fiziksel yapısının gerçeğe yansımasındaki büyük değeri unutmamak gerekir.

Umut zafere koşan bir koşucunun yarışı kazanmasında ki en büyük azimli çalışmanın bitiş çizgisine varışıdır.

Umudunuzu kırabilirler ama asla vaz geçmeyin çünkü yaşam ve dünya yeniliklere açılacak bir kapının değerlere verilecek bir armağanın sihirli bir değnekle değil güzel düşünen insanlar topluluğunun varlığından bir güneş gibi yeniden doğacaktır.

İki elimiz on parmağımız var ancak yaradılışta bize verilen ve kafatasımızın içine özenle yerleştirilen beyin dediğimiz bizi canlı tutan en önemli organımız işte umudun oluştuğu ve sinyalin önce bizim tüm organlarımızın yönetimine ardından da çevresel bir oluşumu etrafa sinyaller şeklinde ulaştırmamıza yarayan en önemli umut başlangıcı.

Ben yıllardan beri en önemlisi Akıl Sağlığı değip duruyorum bunun karşıtı Beyin sağlığı.

Bazen işte bütün umutlarınızı yok etmek için insanlar sizi farklı göstermek için elinden gelenleri yapmaktan usanmazlar ama her şey sizin irade gücünüzü kullanmanızın umut ışığında saklı kalmıştır.

Umudunuzu gerçeğe dönüştürmek sizin umut ışığını nasıl ve ne şekilde yaktığınız ve parlamasını ne şekilde gerçekleştirip sönmemesini sağlamanızda yaşamam bulur.

Yaşamınızın ve umudunuzun asla kırılmamasını en kalbi duygularımla temenni ederim.

Bir kartalı düşünün dağların zirvesinde özgürce uçarken gözerinin keskinliği yeryüzündeki yani topraktaki avını umut ile görmesini ve onu yakalamasını sağlar.

Ya da küçük bir çocuğun uzayın derinliklerine bakarken sadece bakması değil hayal edip hayalini umuda dönüştürecek gerçek düşler ile geleceğini şekillendirmesi.

Evet hepsi umudun kırılmayan bir metalden sizin elinizden asla bırakmamanız gibi oluşumun varlığınızın ta başlangıç noktasından günümüze kadar geçen zaman dilimi içindeki bir yolculuğun gerçeğe dönüşmesi.

Zaman çabuk geçer yad a umut çabuk tükenir demeyin.

Çünkü zaman sınırsız Umut ise sonsuzluk içerir.

Seviyle Yeni Sabahlara Umut İle Uyanmanız Dileklerimle.

Her Daim Mutlu olun ve umudunuzu asla kaybetmeyin.

Kaybolan umut yaşamın sonudur bunu da unutmayın.

Yaşamın sonuna geldik mi yoksa yaklaştık mı orasını bilemem ya da bilip de söyleyemem

Ama bildiğim umutlarınız daima umut dolu kalmasıdır.

Hoşça Kalın

Erez EĞİLMEZ

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yorum Yazın
*Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Turizminde Son Nokta sorumlu tutulamaz.
Kategoriler
    Güncel Yazılar