Güzel İnsanlar Bu Mektubumu İyi Okuyunuz.

Hakkaniyet aranırsa insanlar arasında olması gereken düzenin hiç olmamış gibi bu günlere gelmemizdeki sorunların görmemezliğe gelmesi gibi insanların hataya düşerek her şeyi kendilerine istemeleri, sonrada sanki onlar değilmiş gibi ben bu değilim ben öyle demedim diyerek kendilerini aklamaları.

Şeytan aramızda çok dolaştı artık her güçlüğe rağmen insanların doğanın ve tüm canlı cansız varlıkların birbirine uyum sağlaması için görebileceğimiz ve göremeyeceğimiz tüm değerlere sahip çıkıldığını söylemenin zamanı.

Dünya üzerinde kim olursa olsun ister zengin ister fakir ister dünyayı yönetsin isterse kendini kral sansın artık o dönemler bitti ya da bitmesi gerekiyor.

İnsanı kim yarattı? Tanrıdan başkası değil bizleri yargılayacak olan.

O insanları bu dünyaya indirirken bir ruh verdi içlerine ve o ruh onların yaşam tarzını belirleyecek onları kendi yaşadıkları yere uyum sağlayacak ve gün gelecek onların dünya kavramını öğrendikten sonra beraberce dünyayı yönetebilecek duruma gelince kavramsal özgürlük bilinci ile yaşamı sevgiye değer veren biçimde değerli kılacağını düşündü.

Oysa insanlar yaratıcılarına büyük bir ihanet işledi onlar güzele değil kötüye yöneldi onlar güzeli üstün kılacaklarına güzelin yok olup gitmesine izin verdi.

Hayatın doğumsal bir durumdan ölümlü bir duruma gideceğini kabul görmediler.

Ortak faydadan yararlanma yerine ortak menfaati dile getirdiler.

Oysa Menfaat iyi ya da kötü kullanıldığında ortaya çıkan değerlerin savunuculuğunun yapan ya da yıkıma yol açan menfaat bilincini beyinsel yorgunluğa insanı teşvik ettiler.

O teşvik yanlış teşviktir.

O teşvik doğrulardan uzak insanları köle bir yaşama iten istişareler zincirinin büyük hatalar doğrultusunda yaşama geçirilmesidir.

Dinlerin dünyaya indirilmesindeki en büyük amaç insanların yaşamsal bölgelerinde kurdukları düzeni uyumlu hale getirsinler isteminin sonucunda anlamadıklarını anlamaları için Yüce Yaradan tarafından insanlığa bir sunuştur.

Bütün dinler aynı şeyi insanlığa armağan eder hepsinin ortak faydası insan üzerine güzeli bulup çıkarmak ve o güzeli, dünyanın faydasına göre şekillenmesini ortaya koymaktır.

Kim ki bunları fayda görmez o insan değildir çünkü fayda görülecek tek unsur vardır o da Yüce Allah'ı anlamak onu sevmek ve onu yarattığı tüm değerleri koruyarak sevmek.

İnsanlar ne yaptı Tanrı tarafından indirilen dinlerde ki mesajları bile kendi istekleri doğrultusunda yorumladı ve o yorumlara göre insanları cezalandırdı.

Oysa cezalandırma sadece ve sadece kötülere verilecek önleyici bir unsur ya da onların bir daha cezaya teşviklerini önlemek için verilen bir yargı sonucu ortaya konulan kural.

Oku Oku ve Oku

Çünkü okumak akılın ve insanın ruhuna güllerin kokusu kadar güzellikler katarken bir papatyanın renklerindeki dokunası güzelliği kalplere armağan eder ve bir menekşenin zarafetini insanlara sunar.

Bütün dinlerde anlatılmak istenen o dur ki gelecek bu kitaplarda insana zaten bildirilmiştir.

Onlar kuralına göre yaşamlarını uzatabilir ya da kurallara uymazlarsa yaşamları kısalır çünkü hakkaniyet burada olduğu kadar bir ışığın parlaması kadar sonsuzlukta var olacaktır.

Ey insanlar siz yediğiniz her meyvenin tadını aynı mı bilirsiniz?

Ey insanlar siz gördüğünüz her güzelliğin doğrumu olduğunu sanırsınız?

Kötülük geldiğinde unutmayın sizleri sadece iyilik koruyacaktır.

Ama kötülük geldiğinde yine kötülüğün peşine düşüp giderseniz sizi koruyacak sizden başkası kalmayacaktır.

Çünkü dualarınız da affet bizi yüce yaradan dediğiniz sözler sizi koruyamayacak çünkü ihanetin bedeli çok ağır bir duruma geldi.

Sizler kutsal mekanlara gitmeyi bile bir gösteriş haline getirdiniz sizler kutsal mekanlarda içinizden geçenleri bile Yüce Allah'a söylerken kelimeleri şaşırıp başka yönlere çektiniz sizler sadece dualarınız da kendi menfaatleriniz doğrultusunda dua edip durdunuz.

Tabi ki isteyiniz verecek olan nasipte varsa verecektir. Ama sizler isterken sadece kendiniz için isterseniz ya da hayatı sadece kendinizden ibret bilirseniz vereni verecek olanı çok beklersiniz çünkü verecek olan zaten sizlere vermiş ve sunmuş ama siz görememişler den olmuşsunuz.

Bir nefes alınız nefesin güzelliğini bile unutmuş olursanız bir başkasına nasıl nefes vereceksiniz.

Nefes çok önemlidir nefesin bir güzele ulaşması onun ruhunun arınması demektir.

Ruh arındırmayı bilmeyenin ne ruhu arınır nede sevgisi bir başkasına fayda olur.

İnsan ayrımı yatınız kul hakkını çok yediniz düşmanla birlikte olup çok ihanet ettiniz.

Oysa bir kedinin güzel canı sizin canınıza can katacağına ağzı var dili, yok evde beslediğiniz canlarınıza bile ihanet ettiniz.

Affedilir gibi değil affedilir gibi değil onlar ruhları insanlara emanet canlar çok üzücü çok üzücü sizler affedilmeyi bilmeyenlerden ama yine af olacaksınız çünkü sizi dünyaya getiren babanız var

Sizi mucizevi bir şekilde rahimse cana can katan analarınız var çünkü sizi rahimden dışarı çıkarıp hayat veren bir ruhunuz var ve o ruhu kullanmaya sizi nedenli nedensiz hayat çizginizi yol ağacınız yapacak insanlar var.

Yolda yürüdüğünüz ayağımızı bastığınız toprağınız var ve o toprak sizi güçlü kılacak değerlere göre insan yapacak ya da kimin şeytanla anlaşma yapacağına karar kılacak.

Görüyorum ki 23 Haziran 2020 tarihinde ne yaptınız bir virüsün değer korkusuna yenik mi düştünüz yoksa olanları görebildiniz mi dünyanın nete ihtiyacı var size sunulanı anlayabildiniz mi?

Size sunulan sadece ve sadece sevgiye dayalı bir dünya düzeni

Ey insanlar ben kimim sorusuna ne cevap veriyorsunuz?

Ben Kimim demenin ötesinde ben diğer insanlar için ne yapabilirim onların da bu dünyada varlığını süre getirmeleri için ben ne kadar çaba veriyorum diyor musunuz?

Kumsuz çöl olmaz, susuz denizler olmaz su hayattır suya ne kadar değer verdiniz.

Sizler kendinize değer veremeyen ölümlü canlılar bunu böyle bilin.

Ey insanlar sizler ölümlü varlıklarsınız ama ölümü bildiğiniz halde güzele zarar verdiniz onu yok edeyim dercesine ben kendimi nasıl üstün ederim de kendi dediklerim doğru olur demenin yoluna düştünüz.

Kimisi çay içer kimi kahve kimi ballı su ya da ya da saf su siz içenin bile o benden mi yoksa benden değil mi demenin yoluna düştünüz.

Siz karar veremezsiniz o benden mi yoksa benden değil mi demenin doğruluğuna.

Renkleri ve zevkleri bu dünyaya hayat veren yüce Yaradan özenle yaratıp kakar kılmıştır.

Çayın tadı demli kahvenin tadı acı olurken sizin istekleriniz doğrultusunda o benden yada benden değildir demeye fazlalığınız yok.

Çeşitlilik bu dünyaya bir armağan sizin göreviniz kanunlar doğrultusunda yaşama tüm değerler koruma altındadır bilinci ile devam edebilmeniz.

İnen kitaplar gökten mucize ile inmişse bile onları o sözleri inci tanesine dönüştürüp yazan ve size sunan aranızdan doğan insandır bunu da böyle biliniz ve unutmayınız ki o güzel cümleler sizin yolunuzu aydınlatacak ve o aydınlatma ruhunuza şekil verecek en değerli yolunuz dur ki kim doğru okudu kim doğru uyguladı kim bütün dinlere saygı gösterdi kim bütün peygamberleri peygamber saydı kim soruyorum size?

O bu düşman demek yanlış olur düşmanı var eden ülkeleri yöneten yöneticilerdir oysa o ülkeler içinde yaşayanlar güzel insanlar düşman değildir. Tabi ki şeytana uyup kötülüğe kucak açanlar onlar bizden uzak dursunlar.

Taşıdığınız değerler ancak ve ancak yeri göğü yaratıp insanı dünyaya getiren ve peygamberleri aracılığı ile insana yaşamın altın anahtarını sunan yer gök sonsuz tüm alabildiğiniz görüp göremediğiniz tüm varlıkların sahibi olandır.

O sahibe sahip çıkarken bile yanlışa düştünüz ırkları kavimleri beyazı siyaha bile birbirine düşürecek kadar zalim oldunuz ve zalimlerin peşinden şeytana ayak uydurup gidecek kadar zalim oldunuz.

Zulüm edenlere gün gelecek zulüm ettirecek Tanrıdır. Kelime Allah varlık Yaradandır.

Farklılık sözlerde olsa da yolun sonunu doğruluğa çıkaracak ine onun gücü ve kuvvetidir.

Bugün 23 Haziran 2020 günü eğer insanlar kendilerine sunulan kitapların ne anlatmak istediğini iyi öğrenselerdi yüz binlerce yıldan beri gelen karmaşa yerine barış var olacak dünyaya zarar verme yerine dünyaya başka dünyalar katacak ileriye daima ileriye gidecek bir vizyonun sahibi olacaktı insanoğlu.

Yokluğu var eden varlığı yok eden inancın bilincine varsa idi insanoğlu bilinci açık gözleri görür olacaktı.

Ne kadar çok düşmanınız olursa olsun gönlünüz nefesiniz güzel olsun zorluklara boyun eğmenin hazzı sizi doğruları bulup çıkarma yönüne azminizi haz kılsın.

Bugün bütün ülkelere bakıyorum başarmış olan az bir kesim var ama onlar başardı hiç olmazsa başarmanın doğruluk döngüsünün farkına vardılar.

Farkına varamayan ise yine kibrini aşağı alamayan sadece benim diyenler ve o benim diyenler başaramayacaklar çünkü buradan söylüyorum ben yok biz varız biz yok hepimiz varız çünkü hepimiz ancak ve ancak birlikte güçlüyüz.

Sözüm kalbi güzel irfanı güzel doğruyu bilen insana değer veren tüm dünya üzerinde olup da dünya üzerinde ki insanlara sevmeyi aşılayan kişilere.

Kim olduğunuz önemli değil çünkü ben bir hiçim bu dünyada sadece değerlerin tüm değerlerin koruma altında olmasını isteyen bir kişiyim.

Kaçınız idrak edebiliyor değişimin zamanını ve ne zaman ne olacağını?

Küçücük beyin mi yoksa büyük beyin mi? Ya da çalışan bir beyin mi kararı verebildiğinizde bütün sesleri duyabildiğiniz ve bütün sözlere kulak verebildiğinizde dünyayı aydınlatacak ışığa yeniden sahip olacaksınız yoksa yok olup gitmeye ve hesabı vermeye çıkacak tüm yollarınız.

Ve o yol uzunda olsa o yolun sonunda sizi huzura kavuşturacak güzel değerler elbet olacaktır.

Siz olunuz ki değerli insanlar yaşamı değerli kılan artık yüzlerce defa söylüyorum kötülüğü değil sevgiyi ve insanın değerini ortaya çıkaracak insana doğruyu öğretecekler ile yolunuz devam ediniz.

Ellerinde gücü bulunduranlar sizlerde o gücü caydırıcı olmak için kullanın ama önce gerçek düşmanı yok ederek düşman yok oldu mu hemen iyiliğe yönelin düşman yok oldu mu hemen değerlere insana değer katın yücelen insan yücelten bizi yaradan olsun.

Yorgunluk çöktü mü sözler sadece bir mesafe olsun.

Unutmayın tüm insanları Yüce Allah Yarattı Unutmayın Tanrı bağışlayıcıdır.

Unutmayın dünya üzerinde inananlar sadece Yüce Allah'a inanır ve o inanç insanlığı doğruluğa çıkaracak en büyük unsurdur.

Gökyüzüne bakınız bakın ve nefes verip nefes alınız çünkü her nefes alıp verme bu dünyaya bir can getirip bir can almaya eşdeğerdir.

Bunu da unutmayınız ve gün gelecek bütün nefesler alınacaktır işte o gün son nefeste alındığında bu fani dünya uzay boşluğuna karışıp evrendeki yerini alacaktır.

Düşmanınıza bakınız onun gözlerinin içine bakınız o sizin gözlerinizin içine bakabiliyor mu diye bakınız çünkü sizin ona baktığınız gibi eğer oda ruhunuzun derinliğine sevgi ile bakabiliyorsa düşman olmaktan beri geçmiştir.

Onu da katınız yolunuza devam ediniz ama şunu asla unutmayınız kötülük geldiğinde geleceğinizi düşünerek bir olunuz insan olunuz ve insani değerleri kavram olarak kavrayıp birlikte güçlüyüz diyerek yolunuz devam ediniz bu yola devam etme sizin dünyanın sahibi olanız değil dünyanın yönetiminde varlık göstermenize değer katacaktır.

Çünkü yolunuz insana değer olmalı, acılar sona ersin diyorsanız elbet sona erecek bu dünya dönüyor ama durduğuna sade ışık sönüp yeni bir ışık parlayacak o ışığın adı da sonsuzluk ışığı olacak.

Rengim yok yüzüne bakmıyorum demeyeceksiniz Rengim çok bende sizin yüzünüze bakabiliyorum demenin önemini diğerlerine öğreteceksiniz

Ben müsaadenizle ayrılıyorum

Sağlıcakla

Erez Eğilmez

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yorum Yazın
*Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Turizminde Son Nokta sorumlu tutulamaz.
Kategoriler
    Güncel Yazılar