Beyninizi ve Ruhunuzu Yenileyin

Değerli okurlarımız,

Uzun bir süredir sizlerden ayrı kaldık. 2012 yılından beri sektörde yer alan TURİZMDE SON NOKTA Turizm Haber Portalı yenilenen web sitesiyle kaldığı yerden yayın hayatına devam ediyor.

Zorlu günlerden geçiyoruz…

Tüm dünya ilk defa ortak bir sorunla mücadele ediyor. Dünyayı tehdit eden Koronavirüs  (Covid-19) Türkiye de de giderek yayılıyor. Arkasında ciddi bir enkaz bırakan virüs binlerce insanın hasta olmasının yanı sıra, yaşanan ekonomik kriz her sektörü derinden etkiliyor. Birçok ülkede olağanüstü hal yaşanıyor. Dünya bir yandan bu virüsten nasıl korunacağının yollarını ararken, bir yandan da virüsün etkilerinin küresel ekonomiye ne boyutlarda yansıyacağının endişesinde.

Böyle bir durumda en önemli şeyin hayatta sağlık olduğunu hatırlıyoruz. Hepimiz için ibret dolu. Bu iş çok ciddi, almanız gerekiyor! İnsanlar komaya girerek ölmüyor, Solunum cihazlarının yetersizliği nedeniyle bilinçleri açıkken boğularak ölüyorlar. En sevdikleri yakınlarını son kez görmeden tek  başlarına, tören yapılmadan kimsesiz gömülüyorlar.

Sorunsuz bir hayat elbette ki mümkün değil.

Yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen evde oturmamız gereken bu durumda iyi tarafından bakınca bize verilen hediyenin zaman olduğunun farkına varmalıyız.

Hayatta en önemli dört şey sağlık, zaman, sevgi ve amaçlarımız yani maddi olmayan şeyler. Her şeye rağmen, bunlar, mutlu bir insan olmak ve bizi sarmalayan dünyanın tadını çıkarmak için gerekli olanlar. Ne yazık ki, sağlığımız, başımıza çok kötü bir şey gelene kadar birçoğumuz tarafından hak ettiği değeri vermediğimiz bir şey.

Bunun bilincinde olduğumuzda bir şeyler yapabiliriz!

Çoğumuz çok stresliyiz. Stres altındayken mutlu olmak zor. Bu durumda da zihni durultmak gerekiyor.

Zaman bedenimizi, ruhumuzu ve zihnimizi iyileştirme zamanı. Bugün bolca vaktimiz olsa bile, sağlıksız olduğumuzdan ötürü zengin zamanımızı kullanamıyor durumda olabilirdik.

*Sevdiklerinize zaman ayırın onlarla vakit geçirin.

*Stres kaynaklı hastalıklardan uzak durmak için sağlıklı kalabilmek için fiziksel aktivite yapın.

*Beyninizi ruhunuzu yenileyin. 

*Kitap okuyun

*Uykunuzu uyuyun

Her gün herkes için 24 saattir. Bu süreçten en az hasarla çıkmak için herkes mücadele veriyor.

Corona virüs (Covid-19) ile mücadelede özveriyle çalışan, ailelerini ve çocuklarını bırakıp savaşan doktorlarımıza ve sağlık personellerimize minnettarız.

Zamanın, asla geri alınmayan ve sonu olan bir kaynak olduğunu unutmayın. Kaybedilen zamanı kurtaramayız, ancak elimizde kalan zaman konusunda daha seçici olabiliriz.

Birlik ve beraberlik içerisinde güzel ülkemizde, sağlıklı ve sevgi dolu güzel günler görmek dileğiyle!

Lütfen evlerinizden çıkmayın!

#Evdekal Türkiye

 

Sevgiyle kalın...

Derya DUYSAK

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar