TravelShop Turkey’in Dünya turizmine yön veren turizmcilere online olarak yaptığı motivasyon sunumu büyük ilgi gördü.

Koronavirüs (COVID-19) salgını yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada yaşamı neredeyse durma noktasına getirirken, spordan, sanata tüm alanlarda sektörün önde gelen temsilcileri, duruma çare arayışına girdi. Salgının en çok etkilediği sektör ise şüphesiz Turizm Sektörü. Türkiye’de kurum ve kuruluşlar her fırsatta halkı yaşama tutunmaya motive eden reklam ve kamu spotları yayınlarken, TravelShop, hem Türkiye hem de dünya turizmini yeniden ayağa kaldıracak bir çalışmaya imza attı.

Dünyaya Online Motivasyon Sunumu

TravelShop Turkey, dünyada ilk defa, global turizm camiasına yönelik olarak bir online motivasyon sunumu gerçekleştirdi. Firmanın yurtdışı temsilcilikleriyle çevrimiçi olarak yapılan toplantıda, motivasyon sunumu yapıldı. Dünyada ilk kez bir Türk firması bunu başarıyla hayata geçirirken, dünya turizmine yön veren isimlerin, bu organizasyona gösterdikleri yoğun ilgi, TravelShop Turkey yetkililerini de memnun etti. 50’ye yakın ülkeden 200’ü aşkın turizm profesyonelinin hazır bulunduğu organizasyon başarıyla sonuçlanırken, turizm dünyasının ilgisi, TravesShop Turkey’i bu defa aynı organizasyonu yerel sektör temsilcileriyle düzenlemeye yöneltti.

Duayen Turizmciler Görüşlerini Paylaştı

Türkiye’deki turizm camiasının tüm meslek guruplarının katıldığı ve Türkçe yapılan bir motivasyon sunumu, dünya geneline yapılan sunum ile aynı şekilde ilgiyle karşılandı. Türkiye’yi kapsayan bu online sunuma kurulan Whatsapp gurubu üzerinden 150’nin üzerinde firma ve kurum temsilcisi katıldı. Yerel turizmcilere yönelik organizasyonda, birçok, tecrübeli ve duayen turizmciler meslektaşlarıyla tecrübelerini paylaştılar.

Kalender: Devamı Gelecek

Organizasyonun mucidi, TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, organizasyona Türkiye’nin neredeyse her bir bölgesinden ve birçok turizm disiplininden acenteciler, otelciler, rehberler, restoran sahipleri, lojistik birimleri, ulaşım, yat firma temsilcilerinin katıldığını belirtti. Kalender, “Bazı illerin turizm il müdürlüklerinin de yer aldığı online toplantıya turizm profesyonelleri katılım gösterirken, birçok meslektaşımız söz alarak beyanatlarda bulundu. Bu da camiamız için oldukça faydalı oldu.” dedi.

Teknolojiyi Kullanarak Faydalı Bir İş Yaptık

Kalender şunları söyledi: “Gördüğümüz fayda nedeniyle bu tip toplantıları önümüzdeki haftalarda da periyodik olarak tekrarlayacağız. Burada firma olarak herhangi bir menfaat gözetmedik. Tecrübe ve birikimimiz nedeniyle ve sektörün geleceğine yönelik öngörülerimizi paylaştık. Bu tip çalışmaların ve iş birliğinin çok faydalı olacağına inanıyoruz.”

Mevcut Koronavirüs ile mücadele günlerinde yan yana gelmenin mümkün olmamasına karşın iletişim ve motivasyon kanallarını, teknoloji marifetiyle kullanarak faydalı bir işe imza attıklarını belirten Murtaza Kalender, son olarak, organizasyona vakit ayırarak ilgi gösteren tüm meslektaşlarına ve medyaya teşekkür etti.

Kimler Katıldı?

TravelShop Turkey’in online motivasyon sunumuna Türkiye’nin dört bir yanından profesyoneller ve devletin bölge temsilcileri katıldı.

Çetin Gürcün

Urfa Turizm il müdürü – Aydın Arslan

Trabzon Turizm il müdürü – Ali Ayvazoğlu

Aksaray Turizm il müdürü – Mustafa Doğan

Oldcity Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz

Suat Tural Turist Rehberleri Birliği Başkanı

Fahrattin Çiçek Kuşadası Penesula Travel

Zeynel Kılıç Bodrum Tanıtma Vakfı üyesi,

Ahmet Çelik – TURSAB Çanakkale BY başkanı

Türkiye’nin turizm denince akla gelen duayen isimleri, TravelShop’un online motivasyon sunumunda, tecrübelerini ve görüşlerini paylaştılar…

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar