Korona Virüsü Bitecek Turizm Yeniden Yeşerecek

Covid-19 adı ile bilinen ve Korona virüsü olarak tanınan salgın hastalık, dünyayı kasıp kavuruyor. Binlerce insan yaşamını yitiriyor, on binlerce insan da, yaşam savaşı veriyor. Türkiye ise zamanında aldığı tedbirler ve önlemler ile bu salgına karşı büyük direniş gösteriyor. Makamı ve serveti ne olursa olsun, tüm insanları eşit oranda etkileyen korona virüsü, uzun zaman etkisini sürdüreceğe benziyor. Salgın hastalığa yakalananlar, sevdikleri yanlarında olmadan, tek başlarına iyileşmeye çalışıyor. Ölenler yine yalnız ve tecrit edilmiş bir şekilde, kireç dökülmüş mezarlara gömülüyor. İnsanlık, tarihsel bir sınavdan geçiyor.. Nefes almanın ve vermenin, ne kadar değerli olduğu, adeta yeniden öğreniliyor. Temizlik ve karantina, gözle görünmeyen virüse karşı tek korunma oluyor. Fabrikalar, işletmeler, resmi ve özel çeşitli kurum ile kuruluşlar durdu.. Her yerde endişeli bir bekleyiş, dahası ölüm sessizliği var..

Yaşam İçin Umudunu Hiç Bir Zaman Yitirme !

Yaşamda her türlü engel ve sıkıntılar olabilir.. Başta hastalıklar olmak üzere, savaşlar, deprem, kasırga, sel baskınları, yangınlar, heyelan, çığ gibi doğal afet ve felaketler yaşanabilir.. Tüm bu olumsuzluklara rağmen, bilim insanları, gece gündüz demeden, insanlığı tehdit eden bu virüse karşı ilaç geliştirmeye çalışıyor. Bu konuda iyi gelişmeler var.. İnsanoğlunun, korona virüsü ile mücadelesini, en kısa zamanda kazanacağına inancım tam..

Çok Yakında Hep Beraber Güneşli Günler Göreceğiz!

Her geçen gün gelişen ve büyüyen, bölgesinde etkili bir güç haline gelen güzel ülkemiz Türkiye’de, bu hastalıktan mutlaka başarı ile çıkacak.. Türk Bilim insanları, başta yerli solunum cihazının yanında, virüsü daha yapıştığı anda etkisiz hale getirecek maske ile ilaç üretecek. Bana göre temmuz aylarının sonunda, dünyayı ve ülkemizi tehdit eden bu salgın hastalık, etkisini tamamen yitirecek.. Yine her sabah olduğu gibi, dünya yeniden kurulacak ve yaşam yeniden başlayacak.. Güneşli ve güzel günler yeniden gelecek.. Yeter ki, umutlarımızı asla ve hiç bir zaman yitirmeyelim.. İnsanlar tedbirli olsa da, yeniden çalışacak, gezecek, dolaşacak ve tabii ki tatil yapacak.. Turizm, yani bacasız fabrika, tüm ülkelerin olduğu gibi, Türkiye’nin de en önemli gelir kaynağı.. Korona bitecek, turizm yine yeşerecek.. Sadece kurallara uyalım..

Evde kalalım ve sağlıklı olalım..

Mevlüt YÜKSEL

 

Yazarın diğer yazıları
Kategoriler
    Güncel Yazılar