"2023 yılında en iyi satış yapan acentelerimizi İstanbul’a davet ettik ve onları otelcilerimizle bir araya getirdik."

Başta Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Azerbaycan, Ukrayna ve Gürcistan olmak üzere çok sayıda ülkede hizmet veren 125’den fazla acente ve tur operatörü, ‘The Royal Experience 2024’ etkinliği çerçevesinde İstanbul’daki 27 otelle bir araya geldi.

Leisure Business Travel (LBT Service), CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’da düzenlenen ‘The Royal Experience 2024’ isimli workshopta, Türk Cumhuriyetleri'nin önde gelen seyahat acenteleriyle, Türkiye’de üst segmentte hizmet veren 27 oteli bir araya getirdi. Workshopa, başta Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Azerbaycan, Ukrayna, Gürcistan olmak üzere çok sayıda ülkede hizmet veren 125’den fazla tur operatörü ve seyahat acentesi katıldı.

Leisure Business Travel Başkanı İlimdar Rıza, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Hizmet verdiğimiz müşteri portföyümüz daha çok VIP segmentte hizmet veren 5 yıldızlı otelleri tercih ediyor. Çoğunlukla kişiye özel, İstanbul ve İstanbul bağlantılı turlar düzenliyoruz” dedi.

Katılımcı sayısı her sene artıyor

Pandemi öncesinde workshop düzenlemeye başladıklarını ifade eden Rıza, “2019 yılında Özbekistan-Almatı’da ‘The İstanbul Workshop’ isimli bir organizasyon düzenledik. Bu organizasyona sadece İstanbul’da faaliyet gösteren oteller katıldı. 2022 ve 2023 yıllarında yeniden Almatı’da organize ettik. 2024 yılında hem Almatı, hem de Kazakistan-Taşkent’te yapacağız.

Her sene bu workshopa katılan otel sayısı artıyor. 10 otelle başlamıştık, şu an 20’yi aşkın otel var. Bugün düzenlediğimiz The Royal Experience 2024 etkinliğimiz ise farklı. 2023 yılında en iyi satış yapan acentelerimizi İstanbul’a davet ettik ve onları otelcilerimizle bir araya getirdik. Bu organizasyonu de her sene yapmayı ve büyüterek yurt dışına taşımayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul tanıtım çalışmalarıyla ilgili çok eksiğimiz var”

The Royal Experience Club isimli bir platform kurduklarını açıklayan Rıza, “İstanbul’la ilgili tanıtım çalışmalarıyla ilgili çok eksiğimiz var. Ortalama konaklama 2,5 bu gece. Biz bunu 1 haftaya uzatmayı hedefliyoruz. The Royal Experience Club isimli bir VIP programımız var.

Müşteri, acente ve oteli bir platformda topladık. Bu platform özel hizmet tercih eden misafirleri bu hizmeti verenleri bir araya getiren ortak bir platform. Herkesin ortak bir payda alabileceği ortak bir platform. Umarım herkes için faydası olur. Bu organizasyonla 2024’e güçlü bir adım attığımızı düşünüyorum" diye konuştu. Odukça verimli geçen etkinliğin bu akşan yapılacak galasında, 2023 yılında en iyi satış yapan acentelere ödül verilecek.

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar