Eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüyle başlayan Sinan Udil, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüyle başlayan Sinan Udil, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Otelcilik kariyerine yiyecek-içecek departmanıyla 80lerin sonunda başlayarak yoğun bir tempoya giriş yaptı. Otel ve restoran operasyonlarında edindiği tecrübeyle 1992 yılında Yiyecek Müdür Yardımcısı göreviyle Sheraton Ankarada çalışmaya başladı. Ardından 6 yıllık yurtdışı deneyiminde otel müdürlüğü görevini üstlendikten sonra Türkiyeye genel müdür yardımcısı olarak dönüş yaptı. Kariyeri boyunca farklı zincirlerde yöneticilik yapan Udil, 2006 yılında Kazakistanda ilk genel müdürlük görevini üstlendi.  Yurt dışında 17 yıl genel müdürlük tecrübesinden sonra kariyer rotasını tekrar Türkiyeye çeviren Udil, Le Méridien Istanbul Etilerin yeni genel müdürlük görevini üstlenecek.

 

 

Kasım 2023 itibariyle Le Méridien Istanbul Etilere Genel Müdür olarak atanan Sinan Udil yeni görevinde, yıllarca edindiği tecrübeler sayesinde, otele ve tüm ekip arkadaşlarına liderlik ve mentorluk edecek. Evli ve bir kız babası Udil, işten geri kalan zamanlarda yemek yapmaya ve çeşitli mutfakları keşfetmeye büyük bir ilgi duyuyor. En büyük heyecanını, bu tutkusunu takip ederek dünya genelinde dolaşarak yeni mutfakları ve çeşitli pişirme tekniklerini keşfetme hayali oluşturuyor.

Kategoriler
    Güncel Yazılar