Folkart’ın kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği Folkart Academy’de ilk dersler hafta sonu yapıldı.

Folkart Academy, pandemi nedeniyle ara verdiği eğitim hayatına yeniden başladı. Kayıtların açıldığı tarihten itibaren binlerce başvuru arasında noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenen kursiyerler, geçtiğimiz hafta sonu ilk derslerine girdiler. Binlerce öğrencinin bugüne kadar ücretsiz eğitim aldığı Folkart Academy’de ilk ders Proje Koordinatörlüğünü üstlenen ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan tarafından verildi.

 

                                                                              Volkan Severcan

TİYATRO DANS MÜZİK

Folkart Academy’de, 2023-2024 Eğitim Dönemi’nde “Tiyatro”, “Dans” ve “Müzik” olarak 3 temel alanda eğitim verilecek. Toplam kontenjanın 450 kişi olarak belirlendiği Folkart Academy’de Eğitim Alanları; Tiyatro Workshop (6-14 Yaş ve 15+ Yaş), Polifonik Koro (15+ Yaş) ve Halk Oyunları (15+ Yaş) şeklinde belirlendi. Tiyatro Workshop dersleri geçtiğimiz hafta sonu başlarken, polifonik koro ve halk oyunları eğitimleri ise hafta içi devam edecek.

 

                                         Ders sonunda kursiyerler ve aileleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

EĞİTİM TAKVİMİ NASIL?

İlk dönem 14 Ekim-12 Kasım 2023 tarihleri arasında olacak. İkinci dönem ise 25 Kasım-24 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her bir dönem 5 hafta sürecek. Her dönem farklı isimler eğitim alarak, dönem sonunda sertifika alacak. 2024 yılı ilkbahar döneminde de iki ayrı eğitim dönemi olacak.

 

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar