"Teknolojimizi dünyanın dört bir yanına satmayı başardık"

Yenilikçi uygulamaları ile havayolu ve seyahat sektörünün öncü teknoloji sağlayıcılarından olan Hitit, son yıllarda altı kıtaya yayılan satış ve pazarlama başarıları ile dikkat çekiyor. Şirketin satış ağını 47 ülkeden 67 havayoluna kadar genişleten stratejilere öncülük eden Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, bu başarısıyla yılın satış lideri seçildi.

 

 

Sales Network tarafından düzenlenen, perakendeden sağlığa, sanayiden teknolojiye, havacılıktan eğitime, lojistikten enerji sektörüne kadar hemen hemen tüm endüstrilerden 100’ün üzerinde firmanın katıldığı yarışmada, adaylar önce halk oylaması ile kısa listeye kaldı. Kısa listeye giren adaylar, çoğunluğu bağımsız sivil toplum kuruluşları yöneticilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Halkın tercihleri arasına girmeyi başaran Karaağaç, jüri değerlendirmesinin de kazananı olarak 2023 yılının Satış Lideri ödülünü almaya hak kazandı.

Teknolojimizi dünyanın dört bir yanına satmayı başardık

Kazandığı ödül hakkında konuşan Nevra Onursal Karaağaç: “2023 yılı Hitit olarak çok önemli ödüllerle başarılarımızın takdir edildiği bir yıl oldu. LiSA ödülü de hem başarımızın çok güzel bir uzantısı olması hem de satış ve pazarlama özelindeki kayda değer ilerlememizin görülmesi anlamında beni çok mutlu etti. Önce, ülke olarak küresel arenada çok fazla tercih edilmeyen Türk teknolojisinin gücünü kanıtladık, ardından rakiplerine kıyasla rekabet avantajları içeren, yüksek teknolojili yazılım çözümlerimizi dünyanın dört bir yanına pazarlamayı ve satmayı başardık” dedi.

 

 

Gerçek bir ekip başarısı ortaya koyduk

Hitit olarak gökyüzünü Hitit teknolojisiyle donatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Karaağaç sözlerine şöyle devam etti: “Teknolojimizin gücü, satış ve pazarlama stratejilerimizle birleşince ülkemize de önemli katma değer sağlayan bir başarıya imza attık. Bu başarıya liderlik etmekten dolayı çok mutluyum. Ama arkamda çok büyük bir ekip var; sadece satış ve pazarlama değil, şirketimizin her departmanı ile dirsek dirseğe çalışıp, gerçek bir ekip başarısı ortaya koyduk. Türkiye’den doğduk ve bu topraklardan aldığımız isimle dünyanın dört bir yanını teknolojimizle kuşattık. Altı kıtada 47 ülkeden 67 partnerimize Hitit ismiyle hizmet vermek, bizim için gurur verici. Bu başarıların katlanarak artması en büyük hedefimiz.”

 

Hitit Hakkında

Hitit, Türk Hava Yolları’nda yönetici olarak çalışan Nur Gökman ve Dilek Ovacık tarafından 1994’te kuruldu. Şirketin kuruluş amacı ve havacılığın içinden gelen kurucuların öncelikli hedefi, tamamen yerli sermaye ile çalışıp dışarıya bağımlılıktan kurtulmak ve Türkiye’yi teknoloji ihraç eden bir ülke haline getirmekti. Bu felsefe ile yola çıkan Hitit, başta havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlere yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretiyor. Sektördeki şirketlerin rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama, sadakat yönetimi, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü/charter yönetimi, geniş kapsamlı performans ölçümü ve kargo ihtiyaçlarına Crane markalı yazılım çözümleri ile tek noktadan hizmet sunan Hitit, aynı zamanda hosting ve danışmanlık hizmeti de veriyor.  %100 Türkiye’de üretilen havacılık çözümleriyle her yıl milyonlarca insanın seyahat etmesini sağlayan Hitit; Doğu Avrupa’nın En İyi Havacılık Yazılım firması, Avrupa’nın Öncü Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı, En İyi Havayolu Raporlama Sistemi, Yılın En Niş Teknoloji Firması, turizm alanında “Türkiye’nin En İyi Sektörel Yazılım Firması”, “Yılın Havacılık Yazılım Kuruluşu” ve “Yılın Havacılık Teknoloji Kuruluşu” gibi birçok ödülün de sahibi. Hitit, 3 Mart 2022 itibarıyla HTTBT koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmektedir.

 

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar