Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) İç Anadolu Bölgesi Temsilcisi Semih Zazaoğlu, turizm sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tanıtım ve iletişim faaliyetlerindeki atılım ile Türkiye’nin turizm rakamlarında yaşanan artışa dikkat çeken Zazaoğlu, “Hiç durmadan proje üreterek yurt içi ve yurt dışında pazarlama ve tanıtım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ülkemizi turizm gelirlerinde yeni rekorlara taşıyacağız” dedi.

Semih Zazaoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un “2028’e kadar 100 milyar dolar turizm geliri hedefimiz var” açıklamasına değinerek “Bakanımızın liderliği ve vizyonuyla bu hedefe kolaylıkla ulaşabileceğimizden hiç kuşkum yok. TGA olarak Türkiye’nin turizm potansiyelini tüm dünyaya göstermek için var gücümüzle çalışıyoruz. ‘12 ay turizm’ hedefiyle ülkemizin turizmde sürdürülebilir bir büyüme kaydetmesi için turist getirecek her alanda çalışmalarımıza yoğunluk veriyoruz” diye konuştu.

“Turizm hareketliliği bayramda zirve yaptı”

Turistik tesislerin 9 güne uzatılan Kurban Bayramı tatili ile birlikte dolup taştığını dile getiren Zazaoğlu, “Bayram tatili ve hava sıcaklıklarının artmasıyla turizm bölgelerinin doluluk oranları %100’e yaklaştı. Yerli turistlerin yarattığı yoğunluk yabancı turistlerle devam edecek. 2023 yazında güzel bir sezon geçirerek hedeflerimize ulaşacağız” dedi.

Kategoriler
    Güncel Yazılar