2023 yaz sezonu için 26 yeni rota ile uçuş ağında rekor büyüme kaydeden Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, büyümesini sürdürerek Türk ekonomisinin belkemiği turizmine değer katmaya devam ediyor. Yıl sonuna kadar 12 milyondan fazla yolcu taşımayı hedefleyen SunExpress, büyüme stratejisi kapsamında satış ve stratejik planlama alanında yeni atamalar gerçekleştirdi.

2007 yılından bu yana SunExpress Akdeniz Bölgesi Satış Müdürü olarak görev yapan Murat Hatipoğlu, Türkiye Satış Müdürü olarak atandı. Türkiye Kıdemli Satış Müdürü görevini 2016 yılından bu yana sürdüren Ece Şenev, yeni dönemde Ticari Planlama Kıdemli Müdürü olarak SunExpress Ticaret Direktörlüğü’nün stratejik planlama ve süreçleri ile birlikte resmi kurum ve kuruluşlar ile ilişkilerin yürütülmesi görevini üstlenecek.

2018 yılından bu yana Ege Bölgesi ve Ankara Satış Müdürü olarak görev yapan Eray Mert, SunExpress’in Birleşik Krallık ve İrlanda pazarında büyüme hedefi doğrultusunda Birleşik Krallık ve İrlanda Ülke Müdürü olarak atandı. Mert, bu ülkelerdeki seyahat acentaları ve tur operatörleri ile ilişkilerden sorumlu olacak. 2023 yılı itibarıyla Gatwick, Manchester, Birmingham, Edinburgh, Newcastle, Bristol ve Luton'dan Antalya, Dalaman, İzmir, Ankara ve Gaziantep'e direkt uçuşlar sunan SunExpress, 2024 yazında Leeds’i de uçuş ağına ekleyecek.

Anadolu Bölgesi Satış Müdürü olarak 2019 yılından bu yana görev yapan Altuğ Özpekin, Perakende Satış platformundan sorumlu olarak bu satış kanalının geliştirilmesine odaklanacak.

Daha önce Anadolu Bölgesi Kıdemli Satış Sorumlusu olarak görev yapan Murat Katran ise görevine bundan sonra Ege Bölgesi ve Ankara Kıdemli Satış Sorumlusu olarak devam edecek.

 

SunExpress Hakkında

Türk Hava Yolları ve Lufthansanın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalyada kurulan SunExpress, havacılık sektöründeki 30 yıl üzerindeki tecrübesi ve tatil havayolu uzmanlığı ile Türkiye ile Avrupa arasında turizm elçisi görevini üstlenmiştir. 30 ülkede 175ten fazla rotaya uçuş gerçekleştirmektedir. Avrupanın en genç filolarından birine sahip olan SunExpress, merkezleri Antalya, Frankfurt, İzmir ve Ankarada bulunan 3500den fazla çalışanı ve 66 uçaklık filosu ile her yıl yaklaşık 10 milyondan fazla yolcu taşımaktadır. Skytrax tarafından son gerçekleştirilen küresel ankette Avrupa’nın En İyi Tatil Hava Yoluseçilmiştir. SunExpress ile ilgili detaylı bilgiye ve uygun fiyatlı kaliteli uçuşlara www.sunexpress.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
    Güncel Yazılar