Yıllar önce ilk genel müdürlüğü başladığım yıllarda bir patronum bir genel müdürün gazeteyi alınca ilk nereye bakmam gerektiğimi öğretmişti. Evet ekonomi sayfalarına bak önce demişti.

Haklılığını her zaman anlamış bir otelci bir turizmci olarak bugün az da olsa ekonomiden yazmak istedim. Bence şu yaşananlar bir ekonomik kriz değil ekonomik buhran olduğunu düşünüyorum. Kolay geçmeyecek önümüzdeki 6 ay diyebilirim. İnşallah yanılırım. Döviz çok yüksek olması iç pazarda işlerimizi çok zorlar belki gelebilirlerse İngiliz ve Avrupalılar için yüksek döviz faydalı gözükebilir yaşayıp göreceğiz.

Yalnız mayıs ayında belki de haziran ayında Türkiye’den uçak gelmez ise konuştuğum tüm otel genel müdürleri kesinlikle açmayacağız diyorlar. Açılsada işlerin eskisi gibi olmayacağı gözüküyor. Sonumuz hayır olur inşa Allah diyorum.

Ben de sizler gibi şahıs olarak son 30 yıldır ekonomiden sürekli dayak yemiş biri olarak halkımızın dolara, altına tasarruf yapmasına doğal olarak bakıyorum. Bizim ekonomimizin  pek  de çıt kırıldım olduğunu artık içimizde bilmeyen yok .

Türkiye de, Kıbrıs da, Tarıma, Turizme, Liyakata , Tasarrufa önem verir ise hep birlikte geleceğe daha umutla bakabiliriz diye düşünüyorum.

Komin İZM, Kapital İZM en son da Küresel İZM 

Bu üç İZM ler bizleri pek mutlu etmedi sanırım.

 

Tekrar görüşmek dileğiyle...

Mert BÖLÜKBAŞI

Yazarın diğer yazıları
Kategoriler
    Güncel Yazılar