Bentour Reisen 2021 sezonuna hazırlanıyor

Bentour Reisen, olumlu sonuçlanan COVID19 Destek Kredisi müracaatında bulunarak, kriz döneminde ihtiyaç duyulan likiditeyi sağladı. Bu gelişme ile uzun yıllar boyunca, itina ile oluşturmuş olduğu güçlü ekibini ve kadrosunu, kriz dönemini aşan bir sürede de bir arada tutabilecektir. Bentour Reisen ayrıca, bütçesini de rahatlatma adına alınan tedbirler kapsamında, gerek Almanya da, gerek İsviçre de kısa çalışma uygulaması kararını daha önce almıştı.

Bentour Reisen Ceo’su, Deniz Uğur Bu Kırizi Atlatıp İlerlemeyi Düşünüyoruz

Yaşanan bu yüzyılın krizini, elbirliği ile aşabilmek adına, partnerleri ile istişareler içerisinde bulunduklarını dile getiren Bentour Reisen CEO’su, Deniz Uğur: Bu anlamda herkesin amacına hizmet edebilecek ortak kararları alıp, bu kriz döneminde ilerlemeyi hedefliyoruz“ şeklindeki düşüncelerini aktardı.

Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur: Bu aşamada, kendimizi kısa bir 2020 yaz sezonuna ve erken start alacak bir 2021 sezonuna hazırlamaktayız“ diye çalışmaları hakkında bilgi verirken, „öncelikli odak noktamız; iş yerlerinin korunup, uzun vadede finanse edilmesidir. Ayrıca 2021 ürün portföyümüz için, kapasite çalışmalarımızı sürdürürken, seyahat acenta partnerlerimiz ve nihayetinde tüketicinin de faydalanabileceği, rezervasyonların bir an önce yapılmasını mantıklı kılabilecek, cazip ve güvenilir konseptler üretmeyi hedefliyoruz.

Tasarruf Tedbirleri Aldık

Bentour Reisen Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati: Elbette bu zor zamanlarda birçok tasarruf tedbirlerini almak zorunda kaldı“ diye açıklamalarda bulunurken; „Daha önce krizden dolayı iptale maruz kalmış rezervasyonlar için ödeme yapılan seyahat acenta provizyonlarının iadesini almayarak, yıllardır işbirliği içerisinde bulunduğumuz partnerlerimize verdiğimiz değerin, sadece sözde kalmadığını göstermekteyiz.“ diyerek, bu sektörde emek verenlerin üzerinden tasarruf etmenin, Bentour Reisen tedbir politikası dâhilinde olmadığını belirtti. 

Mart/Nisan aylarında, bu kalemdeki maliyetinin rakamı 5 hanelere ulaşan Bentour Reisen, henüz krizin başlarında, bu sektördeki ilk Tur Operatör olarak, acenta provizyonlarının iadesinin alınmayacağını, kamuoyuna duyurmuştu. Diğer Tur Operatörleri de, daha sonra aynı politikayı izleme kararı almıştı.

Kriz Yönetim Modundan, Üretme Moduna Geçerek Geçtik 

Bentour Reisen ayrıca; strateji, pazarlama ve bilgi işlem bölümlerinde kriz yönetim modundan, üretme moduna geçerek, yakın geleceğe ve sektörde işlerin tekrar açılmasına yönelik isabetli temelleri atmıştır. Şimdiden ürün portföyümüzü Corona-sonrası dönemine göre uyarlamaktayız. COVID 19 dan sonra, hayatı yaşama ve bu anlamda elbette seyahat etme alışkanlıklarımız ve şeklimiz de daha farklı olacaktır. Şeklinde görüşlerini dile getiren Göktaş Rosati; Mevcut işleyişler ile sektördeki ihtiyaçların karşılanması güç olacağından, hizmet edebilmemiz için, her anlamda yaklaşımımızı şimdiden değiştirerek, daha sorumlu ve sürdürülebilinir bir seyahat konseptini devreye sokmamız gerekir“  şeklinde sektörün durumunu değerlendirdi.

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar