Turizm Onunla hayat buldu

Çok keyifliyim …

Çok sevdiğim değerli Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın  Ertuğrul Günay bey’in yeniden görevde olmasından   büyük mutluluk duydum ve gururlandım. Oldukça hassas bir insan olarak genelde olaylara hep duygusal yaklaşırım.

Sektöre yıllarını vermek, görev yerindeki arkadaşlarıyla uyum içersinde verimli çalışmalara imza atarak Türkiye’de ve Dünya’da adını başarılarla duyurmak ve çok sevilen bir kişi olabilmek   zordur. Bu duygusallıktan yola çıkarak, günlerdir Sayın Bakanımız Ertuğrul Günay Bey’in görevde kalmasını yürekten arzuladım.

2007 yılından beri  bir çok başarıya imza atan bakanımız, mütevazi, sevecen, ılımlı ve sevgi dolu bir  insan. Öncelikle çok iyi bir konuşmacı. Onu  her  konuşmasında gözleri gülen, işine son derece bağlı, mesleğini ve  dostlarını seven, anlayışlı bir kişi olarak tanıdım. Anlatırken ve konuşurken o anı yaşıyor ve onu dinlerken bunu bizlere de yansıtıyor. Bakanımızın  her toplantısını can kulağı ile  dinlemişimdir. Mesleğimi sevmemin diğer bir nedeni de bu olsa gerek.  Çalışırken mutluyum haz alıyorum.  Sayın Bakanımız Ertuğrul Günay Bey’in Kültürel ilişkilerin gelişmesine katkılarından ötürü Macaristan Cumhuriyeti’nin takdiri olarak “Yıldızlı Liyakat Nişanı” ile ve Avusturya Cumhuriyeti tarafından Türkiye’de verilen en büyük nişan olan "Büyük Altın Şerit Şeref Madalyası" ile onurlandırılması töreninde oldukça gururlanmıştım.  Başarının manevi olarak verdiği haz bir başka oluyor.

Turizm Bakanımız, Turizm Başkanlarımız, Otel Yöneticilerimiz, Acenta  Yöneticilerimiz, sektöre gönül veren tüm insanlarımız ve  turizm medyası arkadaşlarım…  bizler bu camiada geniş bir aileyiz ve  her zaman her yerde birlikteyiz. 

Şimdi ailemiz kaldığı yerden görevlerine devam edecek bölünmeden… ayrılmadan…

Değerli Bakanım  yeni çalışma döneminde sizinle,  ekibinizle  ve çok değerli eşiniz Gülten Hanım ile  tekrar birlikte olmaktan gurur duyuyorum. 

Başarılarınızın devamını  diler saygılarımı sunarım.

Sevgiyle kalın...

Derya Duysak

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar