Mavi’yi Doria’da Yaşamak

Bu hafta  çok sevdiğim yuvam dediğim Bodrum’da Doria Hotel’e  Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Çebi Bey’in davetlisi olarak konuk oldum.

Moevenpick Hotel şimdiki adıyla Doria Hotel. Gümbet ve Bitez koylarının ortasında konumlanmış Gökova körfezine doğru  uzanan bakış açısıyla muhteşem bir  konumda. Ege ve Akdeniz’in sıcak renkleriyle pekiştirilmiş modern mimarisi, ile dört mevsim tatil imkânını yaşayabileceğiniz bir mekan.  Mavi’yi seviyorsanız  havuzuyla, gökyüzüyle, deniziyle ve  içsel duygusuyla Mavi’nin tüm renklerini Doria hotel’de hissediyorsunuz.

Turizm sektöründe iseniz her zaman dikkatinizi çeken en önemli şey  kalifiye personeldir. Güler yüz tatlı dil… Turist geldiğinde bu ilgiyi görmek ister. Doria Hotel’de bu konuda tüm personeliyle dikkat çekiyor. İnanılmaz bir ekip çalışması var. Tüm personel son derece iyi eğitim almış, işine dört elle sarılıyor. Belli ki işlerine severek yürekten yapıyorlar. Bunda Genel Müdür Tamer Bey’in, ve tabi ki Yönetim Kurulu Başkanı olarak Saffet Bey’in  etkisi çok fazla. Aynı güler yüz ve sevecenliği tüm personeli ile paylaşıyorlar. Hatta öyle ki birkaç personelle sohbet ettim. “Burada  mutluyuz, işimizden haz alıyoruz, patronlarımız önce  arkadaşlarımız çok değerliler. Davranışlarla kendimizi ailemizi aratmıyorlar. Burası bizim evimiz, dileriz yıllarca aynı ekiple  çalışma imkanımız olur” diyorlar.

Otel’de çalışmış bir kişi olarak sıcak ve yoğun  bir kalabalık ortamda çalışmanın ne denli zor olduğunu bilirim. Dışarıdan bakanlar bazen imrenerek bakarlar turizm sektöründe çalışanlara. Oysa göründüğü gibi değildir. Ağır bir yük ile  çalışılır bu sektörde. Çünkü hizmet  sektörü affetmez.  Bu kadar yoğun bir ortamda o  gülen yüzlerini  eksiltmeden aynı sevecenlikle çalışılıyorsa bu yürekte hissedilen mutluluk duygusundandır. Demek ki bu ortamda çalışan personel  sıkılmadan üzerlerinde baskı hissetmeden çalışıyor.

Doria Hotel’de her anınız ayrı bir güzellik de. Sabahın çok erken saatinde yapılan kahvaltı keyfi, o güzel muhteşem manzaranın karşısında nasılda ruhunuzu dinlendiriyor. Her yarım saatte bir  Doria Hotel’in Bitez kumsalında yer alan Doria Beach’e  servisi var. İster deniz, ister havuz.

Sizlere Doria Hotel kahvaltısından manşet  haberlerimizde  bahsettim. Beach  tanıtımını da ayrıca yapmak istedim. Görmeniz gereken manzaralar  var. Beach deyip geçmeyin hem otantik hem modern. İstediğiniz konfor, hizmet hepsini  alıyorsunuz.

Her zaman konuk olduğumuz yerleri anlatırken iltifat olsun diye güzel taraflarından bakarak anlatmıyoruz. Gerçekten bu ilgiyi ve rahatı yaşıyorsak, bizlere de tüm güzelliği ile sizlere bunu yansıtmak düşüyor. Ön Büro arkadaşlarımızın yüzünden bir hafta boyunca bir kez asık bir surat görmedim. Hatta öyle ki her  karşılaştığımızda  'eksikliğini duyduğunuz veya huzursuz olduğunuz bir şey veya bir arzunuz var mı? diyerek içten sorularıyla sürekli karşılaştım. 'Onlar işlerini çok seviyorlar' diye düşünmekten kendimi alamadım. Çünkü hissettirdikleri buydu.

Son zamanlarda oldukça eleştirdiğimiz konu  turizmdeki kalifiye  personelin olmaması idi. Türkiye’nin dört bir yanında turizm sektöründe oldukça değerli işini çok seven personellerimiz var. Onlara gereken tüm imkan sağlanmalı diye düşünüyorum. 12 ay istihdam olmayan bölgelerimizde  ki değerli genç turizmciler bir bir  başka sektörlere kaymakta.

Doria Hotel personeline ne veriyorsa onu alıyor diye düşünmeden edemedim. Bu kadar  tecrübeli personeli elde tutabilmek yöneticilerin elinde. Tesisin başarılı olması, tercih edilen bir mekan olması personelin özverili çalışmasıyla  bütünleşiyor.

TURİZMDE SON NOKTA olarak   Doria Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Saffet Çebi Bey’e, Otelin Genel Müdürü Sayın Tamer Cansever Bey’e öncelikle bu kadar  değerli bir ekibi bir çatı altında toplamayı başardıkları için kutlamalıyız diye  düşünüyorum.

Mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken mekanlar vardır. Doria Hotel’de bu mekanlardan biri. Yılın 12 ayında 4 mevsim sizlere aynı hizmeti verecek ekibi ile  Doria Hotel’e konuk olmalısınız.

Sevgiyle  kalın....

Derya DUYSAK

Kategoriler
    Güncel Yazılar