Nilüfer Durukal, “Globalleşme kapsamında yeni işbirliklerimizi devreye alıyoruz."

Turizm sektörünün öncü bilişim şirketlerinden biri olan ve sektöre yönelik güçlü çözümler üreten Talya Bilişim, 2022 yılı büyüme verilerini paylaştı. Son bir yılda atağa kalkan şirket, döviz bazında yüzde 30 büyüme gerçekleştirdi. Talya Bilişim’in tamamını Türk mühendislerle turizm sektörüne yönelik geliştirdiği Elektraweb Otel Programı, Avrupa, Asya, Amerika ve Afrika olmak üzere 4 kıta ve İngiltere, Fransa, İtalya,  İspanya, Tayland gibi dünya turizminin öncü ülkelerinin de aralarında bulunduğu 23 ülkede kullanılıyor. 2 bini webde, 3 bini de masaüstü olmak üzere 5 binden fazla Elektraweb kullanıcısı otele ulaşan Talya Bilişim, 2023 yılı sonunda 6500 otele ulaşmayı hedefliyor. Yurt dışı atağını bulunduğu ülkelerde daha yaygın kullanır hale gelerek devam ettirmeyi hedefleyen Talya Bilişim, döviz bazında ise yüzde 40 büyümeyi planlıyor.   

İKİ YENİ İŞBİRLİĞİ   

Globalleşme yolunda güçlü adımlar atan şirket, yeni işbirliklerine de arka arkaya imza atıyor. Bu kapsamda otellere dair görsel tanıtım bilgilerini alarak 25 dilde çeviri yapan Giata ile işbirliği yapan Talya Bilişim, Giata Hotel Drive’ı Elektraweb programına ekledi. Bu işbirliği ile Elektraweb kullanan otellerin tanıtımına ilişkin tüm statik bilgiler Giata Hotel Drive tarafından tüm satış kanalları ve anlaşmalı arama motorlarıyla paylaşılıyor olacak. Yani otel, kendi tanıtımına ait tüm verileri tek noktadan girecek ve her kanalda ayrı ayrı bilgi güncelleme derdinden de kurtulacak.  Bir diğer işbirliğini Travel Line ile gerçekleştiren Talya Bilişim, bağlı olduğu online satış kanallarının sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. 

ABD’DE EASY PMS İLE VARIZ   

Küresel büyüme hamlesi kapsamında geçtiğimiz eylül ayında ABD pazarına da giren Talya Bilişim, burada EASY PMS markasını devreye aldı. EASY PMS’i global bir marka olarak konumlandıran Talya Bilişim, ABD’de güçlü ve istikrarlı bir şekilde yol alabilmek için özel bir büyüme planı hazırladı. Şirketin 2023 yılı hedefi ise bu pazarda 50 otele ulaşmak 

 5 BİNDEN FAZLA OTEL   

Pandemiyle birlikte tüm dünyada bir dijitalleşme atağının başladığına dikkat çeken Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, “Dijitalleşme artık günümüzün olmazsa olmazı haline geldi. Bütün sektörlerde olduğu gibi bu durum turizmde de artık fark edildi” dedi. Pandemiyle başlayan bu atağın son bir yıldır çok güçlü bir ivme kazandığını anlatan Durukal, “Tamamını Türk mühendislerle turizm sektörüne yönelik geliştirdiğimiz programlar, sadece ülkemizde değil dünya turizm sektöründe de çok ciddi bir kullanıma ulaştı. Talya bilişim tarafından geliştirilen Elektraweb programı hali hazırda 4 kıta 23 ülkede kullanılıyor. 2 bini webde, 3 bini de masaüstü olmak üzere 5 binden fazla Elektraweb kullanıcısı otele ulaştık. Bu yıl döviz bazında yüzde 30 büyüme sağladık” diye konuştu.   

  2023’TE HEDEF 6500 OTEL 

Talya Bilişim’in globalleşme yönünde güçlü işbirliklerine imza attığını anlatan Durukal, bu kapsamda iki yeni işbirliği yaptıklarını duyurdu. Durukal, “Geçtiğimiz günlerde 25 dilde çeviri yapan Giata ile işbirliği yaptık. Onlar tarafından geliştirilen Giata Hotel Drive’ı Elektraweb programına ekledik. Yine yakın zamanda Travel Line ile işbirliğine imza attık” dedi. Şirketin globalleşme yönündeki en büyük atağını ABD pazarında gerçekleştireceğini anlatan Durukal, bu kapsamda ABD’ye EASY PMS markası ile giriş yaptıklarını kaydetti. Durukal, “Globalleşme yönünde yeni işbirliklerini aralıksız sürdürürken birçok pazarda da varlığımız artırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda 2023 yılında 50 ülkede 6500 otele ulaşmayı planlıyoruz. Döviz bazında ise yüzde 40 büyüme hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.   

  OTELLERİN İMDADINA YETİŞİYOR   

Talya Bilişim tarafından geliştirilen Elektraweb yazılımı otellerin imdadına yetişiyor. Online rezervasyon motoru, kanal yönetimi, Google ve sanal pos entegrasyonu özelliklerini ön büroya dahil eden Elektraweb, otelin kendi web sitesinden komisyonsuz ve aracısız rezervasyon almasını sağlıyor. Ön büro ile entegre çalışan online rezervasyon sayfası sayesinde oteller, tanımladıkları kontrat fiyatları üzerinden ya da günlük fiyatlama yaparak hiçbir aracı firmaya ihtiyaç duymadan odalarını satabiliyor. Bu sistem otellere aynı zamanda kendi CRM verilerini oluşturarak, markasına yönelik her türlü pazarlama stratejisini rahatlıkla kurgulayabilme olanağını da sunuyor. Elektraweb kullanıcısı tesislere ücretsiz bir şekilde Google’da da fiyatlarını yayınlayıp, rezervasyon alabilme şansını tanıyor.  

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar