Marmara Bölgesi adayları arasındaki üç isim yaptıkları açıklamada “Turizmin gelişmine katkıda bulunabilmek için bu önemli görevi üstlenmeye hazır oldukları” mesajı verdiler.

Pazar günü yapılacak olan TGA Yönetim Kurulu seçimlerinde Marmara Bölgesi’nin adayları arasında yer alan Hediye Güral, Armin Zerunyan ve Kasım Zoto, ‘turizmin gelişimine katkıda bulunabilmek için bu önemli görevi üstlenmeye hazır oldukları’ mesajı verdi.

Turizm dünyası Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) 25 Aralık 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Yönetim Kurulu seçimlerine hazırlanıyor. NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı, Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Yönetim Kurulu Üyesi ve HİB Turizm, Konaklama ve Seyahat ile İlgili Hizmetler Komitesi Başkanı, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkan Yardımcısı Hediye Güral, Hilton Türkiye Üst Sınıf ve Lüks Oteller Ülke Müdürü, TÜROB Başkan Yardımcısı Armin Zerunyan, Armada Uluslararası Otelcilik ve İşletmecilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, TÜROB Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Kasım Zoto, Marmara Bölgesi’nden TGA Yönetim Kurulu Üyeliği için aday olan isimler arasında yer alıyor.  

Marmara Bölgesi adayları arasındaki üç isim yaptıkları açıklamada “Turizmin gelişmine katkıda bulunabilmek için bu önemli görevi üstlenmeye hazır oldukları” mesajı verdiler.

Hediye Güral açıklamasında, ülkemiz turizminin parlak geleceğinde yön verici güç olarak gördüğü TGA’nın Yönetim Kurulu seçimlerinde Marmara Bölgesi adaylarından biri olmanın gururunu yaşadığını belirtti. “Sektör liderlerimizin oylarıyla bu önemli görevi üstlenmeye hazırım” diyen Güral, “Turizmin içinden gelen, kariyerinde önemli sorumluluklar almış ve halen almaya devam eden bir kadın yönetici olarak bu önemli görevde fark oluşturacak işlere imza atmak için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

Armin Zerunyan ise 40 yıllık çalışma hayatı boyunca ulusal ve uluslararası alanda edindiği tüm bilgi ve tecrübelerini, gönüllü olarak, Türkiye turizmini etkin olarak tanıtmak ve geliştirmek üzere kurulan TGA’nın çalışma ve projelerine katkı sunmak üzere, sektör liderlerinin değerli oylarına talip olduğunu belirtti. Zerunyan, sektörümüzün daha da yukarıya taşınması için üzerine düşen görev ve sorumluluğu almaya hazır olduğunu dile getirdi

Sektöre 1966 yılında Türkiye Milli Gençlik Teşkilatı Turizm Bölümü’nde yöneticilikle adım atan, ülkemiz turizminde örnek işletmeler, kültürel unsurların turizmle harmanlanması başta olmak üzere birçok tanıtım etkinliği ve festivalin öncüsü olarak sektörde ‘duayen’ sıfatını taşıyan isimlerden biri olan Kasım Zoto, aday olduğu TGA Yönetim Kurulu’nda 56 yıllık tecrübesini sektöre yansıtmayı hedeflediğini kaydetti.

Liyakatları ve vizyonlarıyla değer katacaklar

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, Türkiye’de kamu-özel sektör işbirliğinde hayata geçirilen en başarılı örgütlenme modelleri arasında yer alan TGA’nın en önemli karar organı olan Yönetim Kurulu’na seçilecek yeni üyelerin, geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde de TGA’ya liyakatları ve vizyonlarıyla daha fazla güç ve değer kazandıracak temsilcilerden oluşmasının temel beklentileri olduğunu vurguladı. Eresin, “İşletmelerimizin 25 Aralık 2022 Pazar günü yapılacak seçimlere topyekün katılarak demokratik haklarını en doğru adaylar yönünde kullanacaklarına olan inancımız tamdır.

Başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy olmak üzere tüm önceki dönem TGA yönetimine zorlu pandemi sürecindeki değerli çalışmaları nedeniyle teşekkürlerimizi sunarız.

Ülkemiz turizminin geliştirilmesi ve tanıtımı açısından son derece önemli bir kurum olarak gördüğümüz TGA Yönetim Kurulu seçimlerinin sektörümüze hayırlı olmasını temenni eder, başta TÜROB İcra Kurulu üyelerimiz Hediye Güral, Armin Zerunyan ve Kasım Zoto olmak üzere tüm adaylara başarılar dileriz” dedi.

Kategoriler
    Güncel Yazılar