web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Ankara Turlardaki Yerini Almalı

Değerli turizmci dostum Talha GÖRGÜLÜ’nün Ankara’ya hiç bitmeyen ilgisi “Avrupa’nın En İyi Charter Şirketi” seçilen ve 10 yıl boyunca Avrupa’da 11 milyondan fazla yolcu taşıyan Sky Airlines’ın Ankara’yı uçuş noktaları arasına alması ile yeni bir boyut kazandı; Uçtuğu noktaları birer turizm destinasyonu olarak da gören bir anlayış kapsamında tanıtım gezileri düzenledi, toplantılarımıza katıldı, öneri ve projelerini bizlerle paylaştı. Son olarak da, geçtiğimiz hafta İzmir’de beraber olduğumuz sırada yaz aylarında Ankara’ya günübirlik turlar düzenleyeceklerinin müjdesini verdi.

Bunu ileride ATİD olarak geliştire bileceğimiz müşterek programların bir başlangıcı olarak kabul ediyoruz. Hedefimiz Ankara’nın çevresine de hitap eden bir konaklama merkezi olarak tur operatörlerinin programlarındaki yerini tekrar almasıdır.

Üzerinde çalıştığımız Ankara Kalesi projesi bu anlamda önemini koruyor. Bir başka çekim noktamız ise Altındağ Belediyemizin Ankara’ya armağanı olan, Kentsel Tasarım Ve Sağlıklaştırma Destinasyonu, Hamamönü.

Proje bu yıl, Kültür Ve Turizm Bakanlığı’nca ‘Avrupalı Seçkin Turist Destinasyonu Seçildi. Bundan sonra yapılacak projelere de cesaret verecek bir nitelik kazandı. Bunun yanında Ankara Turizm Dünyasında bu projeyle yeni bir tanıtım ve çekicilik imkanına kavuşmuş oldu.  

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) olarak Ankara başta olmak üzere görev bölgemizdeki 59 ilin kültürel turlar anlamında tur programlarında yer almasına yönelik projeler üzerinde çalışmaktayız. Bünyesinde bir tur operatörünün de bulunması nedeniyle uçtuğu noktaları birer destinasyon olarak değerlendirebilen SKY AIRLINES, ANADOLUJET ve diğer havayollarına göre bu anlamda farklı bir konumda bulunuyor. 

Sky Airlines Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Van ve Trabzon arasında tarifeli uçuşlar yanında, İstanbul ve Antalya’dan Kayseri’ye seferler düzenliyor.

OCAK ayında başlayan iç hat uçuşları ile 150 binden fazla yolcuyu müşteri memnuniyeti ile taşıdıklarını açıklayan Kayı Grup CEO su ve SKY Havayolları Genel Müdürü Tahir GÖRGÜLÜ’nün uçtukları yerlerde ve çevresinde turizmi hareketlendirmeyi hedeflediklerini belirtmesini, Antalya çıkışlı Ankara uçuşları için de geçerli bir hedef olarak değerlendiriyoruz.

Turizmin Ankara ilinin tümünde gelişmesinin ağırlığını ulaşım noktası olarak havaalanı taşıyacak. Bu manada Hava alanlarında ve Sky Airllines gibi yüksek ölçüde turist taşımacılığı yapan hava yollarımızın Ankara ve tüm Anadolu çıkış noktalarının tanıtımı açısından bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Bu arada kendilerine yeterli tanıtıcı malzemenin sağlanması halinde gerekli katkılarda bulunacaklarını da umuyoruz.

Ankara’da giderek yoğunlaşan uluslararası etkinliklerin yurtiçinde ve dışında önceden duyurulması konaklama ağırlıklı ziyaretleri artıracaktır. Günübirlik ziyaretlerin gecelemeli turlara dönüşmesi açısından da Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün çalışmalarını yoğunlaştırdığını biliyoruz. Doğal güzellikleri ve Yunus Emre nedeniyle Nallıhan, Sakarya Meydan Savaşının izlerini taşıyan Polatlı, Mitolojik değeri ile Gordion yanında, Müzelere olan ilgiyi artıracak projeler bu anlamda hızla geliştiriliyor.

 

Seçim AYDIN
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı

Okunma Sayısı: 3540
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker