web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
THK Üniversitesi Gerekli Bir Girişim

Cumhuriyetimizin köklü kuruluşlarından olan Türk Hava Kurumu, bizleri model uçakları ve İnönü’deki kursları ile uçmak ve ufkun ötesini görmek düşüncesi ile tanıştıran bir kurum olarak zihnimizde yer etmiştir.  ''İstikbalini göklerde arayan gençlere yardımcı olmak istiyoruz'' ''Havacılık bu ülkede çığ gibi büyüyor, bu büyümeye ayak uydurmamız lazım'' düşüncesinden yola çıkarak kurduğu Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni turizmciler olarak da sevinçle karşılıyor;  eğitim dünyamıza hoş geldin diyoruz.

Türkiye’nin havacılık ve uzay alanında ihtiyaç duyduğu personelin karşılanması amacıyla kurulan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ünsal Ban seçilmiş olmasını da sektörümüzün bu konudaki ihtiyaçlarının karşılanmasında bir şans olarak değerlendiriyoruz. Havacılık ve uzay alanında Türkçe yükseköğretim verilecek üniversitede, uzay mühendisliği, havayolu işletmeciliği, havaalanı işletmeciliği ve kabin hizmetleri yanında, üniversitenin Ankara ve İzmir’deki pilotaj bölümlerinde de lisans düzeyinde pilotluk eğitimi alınabilecek.

Güzelliği Gölgeliyordu
 

Son yıllarda gerçekten çok modern varış noktaları (terminaller) inşa ettik; bir ülkeye ya da şehre gelişte ilk ve son izlenimlerin elde edildiği varış noktalarındaki binaların çağdaş yapılarına rağmen çalışanlarda görülen eksiklikler bu güzellikleri gölgelemeye başlamıştı. Çeşitli yazılarımda değindiğim ve okurlarımızdan da destekleyen mesajlar aldığım bir konudur bu.

THK’nun havacılık ve uzay eğitimlerini üniversite seviyesine taşıyan bu girişimini diğer yönleri yanında Türk turizmcileri olarak havaalanı ve havayolu işletmeciliği bazlarında çok önemli, gerekli ve zamanında başlatılmış bir girişim olarak kutluyor ve Ankara’da Anadolu’yu temsil eden meslek kuruluşu ATİD olarak da destek vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Gelecek gerçekten göklerde ve ufkun ötesini görebilen, dünyanın yeni koşullarını iyi yorumlayabilen gençlerin elinde şekillenecek.

Eşgüdümün Sonuçları

Yeniden şekillenen dünyada eskiyi de unutmamak gerekiyor. Bu bağlamda Anadolu’nun üstündeki örtüyü açmaya çalışan faaliyetleri de ilgi ile izliyoruz. Geçen yıl Burdur’da Valilik, Bölge Kalkınma Ajansı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün oluşturduğu ve katkıda bulunmaktan mutlu olduğum güzel eşgüdümün sonuçlarını da aynı mutlulukla izlemekteyiz.

Hafta içinde Belçika Büyükelçisi Sayın Pol De WITTE’nin konutunda nazik eşinin konukseverliği ile izlediğimiz SAGALASSOS konferansında Prof. Dr. Marc WAELKENS’i bizzat dinlemek imkânına kavuştuk. ATİD olarak yapabileceğimiz katkıları paylaştığımız Danışmanı Ebru TOSUN’un projeyi AĞLASUN ilçesinin yerel kalkınma projesi olarak düşünüldüğü açıklamasını ise bu konuda gerçekten ufkun ötesinde bir başka örnek uygulama olarak değerlendiriyoruz.

Müzeler Genel Müdürü’nün Türkiye’de yapılan kazılar ve SAGALASSOS’un yeniden hayata kazandırılması konusundaki açıklamalarının sonuçlarını bir turizm ürünü olarak hemen almaya başladık. Antalya’da düğün organizasyonları yapan bir seyahat acentesi içenlere şans ve mutluluk getirdiğine inanılan Antoninler Çeşmesinde düğün turları programı hazırladı bile. 

 

Seçim AYDIN
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı

 

 

Okunma Sayısı: 3721
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker