web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Gurbet Altay
iletisim@turizmdesonnokta.com
İş ve İletişim

Dünya denen bu denizde girdaba kapılıp dönen yaprak misali dönüp duruyoruz.İş hayatında neredeyim,neler yapıyorum,neler yapamıyorum,sorularına cevap aramaya çalıştığımızda ise bir durgunluktur sürergider.

Deneyimler,tecrübeler,bataklar,başarılar hepsi birer kazanım.Belki de işin kolay olması ya da zor olmasını sağlayanlar ise bunlara bakış açımızdır.

İş dünyasının neresinde olursanız olun,mutlaka bu girdaba girmişsiniz demektir.Peki bir “oh”  diyebilmek için illaki emekli olmayı mı beklemek lazım.Yoksa dönemsen dimlenceler olabilir mi?

Evet işin başında iseniz bu dönemsen dinlenceler zor tabii ki ne zaman dinlenmek isteseniz ki  işi birine bırakmaz zordur.O zaman hep aklınızda iş,iş,iş,iş…Bir an dinlenmek isteseniz o zamanda yanımda kalbimiz gibi taşıdığımız cep telefonları rahat bırakmaz.Modeli ne olusa olsun mutlaka siz bir yerlerde bulur.

İş yaşamında bir an dinlenmek için değil sadece işin geleceğini düşünmek içinde bir an duraklamak lazım gelir.Bunu yapabilen yöneticiler avantajlıdırlar.İşlerini güvendikleri birilerine teslim etmişler ve yollarına üçüncü bir göz olarak süreklilik sağlamaktadırlar.

Günümüzde yönetici olmak ya da patron olmak için önünüzdeki en büyük engel zamandır. Neden mi çünkü çok az olan bir şey haline geldi. Ne zaman arasak bu zamanı bir türlü tam bulamayız. Biz mi iyi planlayamiyoruz yoksa o mu azalmaya başladı bilemiyorum tabii ki ama en önemli herhalde kendimize zaman bulamadığımızdan  sanırım.

İyi bir zaman planlamasıyla hem iş hem de özel hayatın tadına vara vara yaşayabiliriz. Bu yüzden önümüze sürekli planlama çıkar ama diğer taraftan en önemli olan ise kendimizi dinlemek sanırım.

 

 

Gurbet ALTAY
www.gurbetaltay.com

 

Okunma Sayısı: 4294
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker