web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Cem Polatoğlu
iletisim@turizmdesonnokta.com
Tek Başına Muhalefet

Seneler önce Kuşadası’nda yapılması planlanan EFES KONGRE MERKEZİ’ne hisse alarak ortak olmuştum. 6 Sene süren yapım aşaması nihayet sona erdi ve 30 ekim 2013 günü Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Muhteşem bir eser oluşmuş. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. (Bana da. Ben de para verdim)

İşte bu açılış töreni için üyesinden, ortağına, gazetecisinden Türsab personeline pek çok kişi davetliydi. Zaten yaralı kuş olan bendeniz  “bir ben çağırılmadım” diye düşünüp Turizm platformuna yakındım. Bir değil 3 hisseli bendenizi neden davet etmediler, vıdıdı diyerek  2 satır döktürdüm.  Zülfikare dokunmuş olmalıyım ki ertesi akşam Türsab’tan davet telefonu geldi.  

Havaalanında buluştuk kadim dostlarla.

Ör.Davut Günaydın; 1980’lerden tanırım. K.E.M'in (Kapadokya El Sanatları) genç müdürüydü. Rehberlerin dostu. Paramız olmaz borç verir, sıkışırız oda bulur, Gurup efsunludur, hanut pas geçer Davut çarşıda ki tüm halıcıları ayarlar. Akşamına zarfı bizzat getirir. Müzede sorun … Haydi Davut’a, Taşçıda, halıcıda sorun. Haydi Davut’a, Para bitti.. Haydi Davut’a. Efsaneydi Kapadokya’da.

Ör. İbrahim Canatan; Outgoing’de ilk patronum. Ne patronu arkadaşım, aile dostum, can yoldaşım. LORD TUR. Sene 1987-90’lar Otobüsle ekonomik İtalya ve Avrupa turlarının lideri. Gümrük kapılarından Rüşvet, Marlboro ve Viski olmadan geçilemeyen günler. Otobüslerin boş gidip bavullar kucakta dönüldüğü hey gidi günler.

Çetin Gürcün; Defalarca iş ortaklığı yaptığım çok değerli, çok güvenilir, dürüst, düzgün, kültürlü, mantıklı, iyi aile babası ve 7 den 70’e herkesin saygı duyduğu, bazı akşam üstleri odasında demlendiğimiz meslektaşımız.

Levent; Duru’dan incoming patronum, Anıtur Veli Çilsal; Hemşehrim, Morova Veli; İdolüm, Vals Baki; Sırdaşım, Ali Onaran; Eski ortağım v.s. v.s. (unuttuklarımdan özür)  Hepsi oradalar. Elbette Turizme yatırım yapmaya gönül vermiş genç ve cesur yeni nesil “tekno” meslektaşlarımız da kadroda yerlerini almışlar.

İşte bu günübirlik yapılan Kuşadası gezisinde Tek Başına Muhalefet olarak ilginç gözlemlerim oldu. Paylaşmak isterim;

Beni tanımayan ancak oracıkta “muhalefet” olduğumu öğrenen gençlerden bazıları ben yaklaştıkça akrep görmüş gibi uzaklaşıyorlardı J (Aman da gelir konuşur, birileri de görür yanlış anlar…)

Az tanıyanlar “mesafeli” merhabalar, el sıkmalarla bu faslı geçiştirdiler

Çok eskiden beri tanıştığım sıkı “başkancı”larla teke tek konuşurken her şey normal, ancak bir grubun içerisinde isek, hepsi bir “laf çakma” arayışında,

İlginçtir, bazı meslektaşlarımız, muhalefeti tek görüş sahibi sanıyorlar. Oysa her yerde bir iktidar ama onlarca muhalif görüş, parti veya grup vardır. Hepsi de ayrı ayrı düşünür, ayrı ayrı muhalefeti eleştirirler. Bazılarının ruhunda muhalefet vardır. Yarın bir başkası başkan olsun, o ruh bu kez yeni başkanı eleştirir (mesela ben J ). İşte o iktidar yanlısı arkadaşlar, muhalif olan herkesi bir vucutmuş, aynı düşünüyorlarmış gibi eleştirirler. “Ama Sibel’de dedi ki …..” Emin Çakmak da …dedi, Cemal Kızıltan şunu söyledi, Ahmet Koşar bunu yazdı, Selma şöyle, Mehmet Gem böyle… Oysa;  ” Benim dediklerimden Sibel’e ne? Cemal’in yazdığı Emin’i ne bağlar, Mehmet Gem’in söylediği Ahmet’i ne ilgilendirir. Belki bu şahıslar birbirlerini tanımıyorlar bile.

Gezide laf çakmak arzusunda ki her “iktidar” cümleye şöyle başlıyor; “Ama siz….”  La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim.  Peki de, biz kimiz azizim?

Çoğu zaman da işin gırgırı oluyor. “Aman ha karnını iyice doyurun. İktidar bizi aç bıraktı demesin” “Aman ha Muhalefet geldi. Bekletmeyin, Tuvalette yer açın”  “İlk çay, ilk yemek, ilk Tuvalet sırası muhalefete J”

Velhasıl “Tek Başına Muhalefet” olmaktan çok eğlendim. Sonuçta biz biriz. Meslektaşız, arkadaşız, sırdaşız, aynı cephede savaşıyoruz, çoğu zaman aynı ekmeği yiyoruz, hatta aynı kaba ….

Türsab Hepimizin. Ve ben bir kez daha anladım ki Türsab üyesi, çalışanı, gazetecisi tüm meslektaşlarımı, mesai arkadaşlarımı hepsini, herkesi, hepinizi yürekten seviyorum…
  
Saygılarımla

Cem Polatoğlu

 

Okunma Sayısı: 2658
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker