web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Cem Polatoğlu
iletisim@turizmdesonnokta.com
Türsab Seçimleri 2013

Değerli Meslektaşlarım;

TÜRSAB 2013 Genel kuruluna birkaç ay kaldı.


Mevcut başkanın, üyeler ve basının önünde söz verdiği üzere önümüzdeki seçimlerde aday olmayacağını varsayarsak, 14 senenin ardından Türsab’da yeni bir kan dolaşacak gibi görünüyor.

Kanımca, "Ulusoy bu kez de sözünden dönecek" diyenler aldanıyor. Çünkü hiç kimse 70 milyonun önünde verdiği sözünün arkasında durmayacak kadar gurursuz değildir. Camia beni istiyor, 1500 imza topladık, N'apim çok ısrar ettiler, Emir büyük yerden söylemleri bu kez basını ve camiayı kesmeyecek gibi gözüküyor. Verdiği aday olmayacağım sözü haber bültenlerine konu, gazetelere manşet oldu. Aşağıda bu sözünün basında çıkan 3.000 haberinden birkaçının linki ve kendi demeçlerini bulacaksınız.

14 senede ne yapıldı ne yapılmadı tartışmasına girmemeli. Bu camiada Taş üstüne taş koyanlara müteşekkiriz. Koyamayanlar, haksızlık, hırsızlık yapanlar, cebini dolduranlar, mevkisini kullanıp menfaat sağlayanlar hesaplarını yine bu camiaya ve hukuka vereceklerdir. Elbet gönlümüz, bunu ahirete bırakmamaktan yana…

Bu durumda gözümüz diğer adaylarda. Şu anda iki meslektaşımız adaylığını açıkladı. 1) Emin Çakmak    2) Serhat Uslan.

Emin Çakmak; Özellikle Outgoing ve Sağlık turizmi yapanlarca bilinen bir şahsiyet. 20 yıldır falsosu görülmedi. 14 senelik açığı kapatacak gibi gözüken, yüzlerce maddeyi içeren önerileri, projeleri var. Bazı projelerini, kendisinin başkanlığını yaptığı veya yönetiminde olduğu kurum, dernek veya platformlarda zaten gerçekleştirmiş. Eleştiriye açık, deneyimli, Anadolu kökenli, itibarlı, 2 dili anadili gibi konuşuyor, yurtdışında okumuş, yaşamış, Turizmi ve turisti tanıyor, birebir temas içerisinde, yurtdışı kontakları, dostlukları mükemmel, bürokrasiyi biliyor, anahtar kontakları mevcut, seviliyor, sayılıyor.

Serhat Uslan ; Daha önce Başaran Ulusoy’un yönetim kurulunda çalıştı. Ancak ne yazık ki Serhat Uslan'ı mümtaz camiamızda bir çok kişi onun yönetim kurulunda ki "özgün !" çalışmalarından değil "o gün için zor durumda bulunan bir meslektaşını sırtından vurması" ile tanıyor. Kendisinin elle tutulur tek bir projesi yok. Söylemleri; Acentaların itibarını, kazancını arttıracağız, kaçak acentacılığı önleyeceğiz v.s. Nasıl yapacak? Belli değil. Formülü olsa idi, zaten senelerce Başaran Ulusoy’un asil veya yedek yönetim kurulunda  çalışırken hepsini gerçekleştirirdi.  Bildiği yabancı dillere gelince ……. ? Özelliği: Zengin. Oteli var.

Asla dedikodulara inanmamalı. Ancak şayiaya göre kendisi halen Ulusoy’un makam odasının baş müdavimlerinden. Yani, yine bir danışıklı dövüş kokusu var.Kendisinden bu filmi daha önce de gördük. Olası, Ulusoy’un verdiği sözden dönüp aday olması durumunda, Uslan, kendi adaylığı konusunda çalışmalarına hız verecek. Çünkü alacağı her bir oy, kemikleşmiş Başaran Ulusoy taraftarlarından değil, muhalefet oylarından olacaktır. Yani tabiri caiz ise durum tam “BiR BÖLEN” durumu. Bu senaryo daha önceki yıllarda da uygulanmıştır. Umarız bu şayia sadece bir balondur.
Naçizane görüşüm; kendi meslektaşının haksız yere ve sorgusuz-sualsiz mesleğinin elinden alınmasına bir tef çalıp oynamadığı kalan Serhat Uslan’ın yarın “güc”ü eline geçirdiğinde neler yapacağını gören meslektaşlarınca yeterli oylanmayacağı aşikardır.

Hatırlayalım; Serhat Uslan Cem Polatoğlu’nun acenta belgesinin bir “blog yazısı” üzerine savunması dahi alınmadan Ulusoy tarafından iptal edilmesi hakkında ne demişti?  

CEM POLATOĞLU ÇOK AYIP ETTİ !

Cem Polatoğlu, kürtaj turizmiyle ilgili ‘böyle bir reklam yapayım, bu reklamın sonucunda müşteri gelsin, işin ticaretini yapayım’ gibi bir düşünceyle yola çıktı. Kendisi bu spekülasyonu bir fırsata çevirmeye çalıştı. Çok ayıp etti. Sektörü töhmet altında bırakarak, ikinci bir suç işlemiş oldu. Bu tamamiyle etik kurallara uymayan bir davranıştır. Belgesinin iptal edilmesi belki Cem Polatoğlu’nu bozmaz ama sektörün korunması adına yapılan iyi bir davranıştır. (Serhat Uslan)


Not: Serhat Uslan'ın Cem Polatoğlu'nun "tur andiamo" ile camiaya dönmesi üzerine, Değerli meslektaşımız "Sayın Sait Yardımcı" aracılığı ile şahsıma yaptığı "yemekli barışma" çağrısı artık sadece"açılmış şemsiyedir". Yazışmalar kayıtlıdır.


Olası, mevcut başkanın aday olması durumunda;


Şayet Türsab’a yeni bir kan gelmesi isteniyorsa diğer adayların oyları bölmemesi şarttır. Tek bir oy bile çok kıymetlidir. Adayların zor da olsa, bir çatı altında toplanıp tek liste ile seçime gitmeleri kaçınılmazdır. Henüz çalışma arkadaşlarını açıklamamış olan  Emin Çakmak’ın bu konuya açık olduğunu umuyorum. Zaten seçilen adaylar aldıkları oy nispetinde yönetimde söz sahibi olacaklar, yeni başkanlarını ise ilk yapılan Yönetim Kurulu toplantısında kendileri seçeceklerdir.  Aksi bir tutum içerisinde olmak, “bir başka bölen olmak” anlamına gelebilir. Bu, Serhat Uslan’ın yapmak istediği gibi sadece muhalefet oylarını böler.  

Mevcut başkanın binlerce yayın organında çıkmış, onlarca demecinden seçmeler; 
* Aday değilim Köyüme dönüyorum. NTV : http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/401538.asp?cp1=1
* Bu sefer aday çıkmasa bile gideceğim. HABERTÜRK : http://ekonomi.haberturk.com/tatil/haber/743665-tursabda-geri-sayim-son-19-ay
* TÜRSAB'a şileple geldim, kayıkla gideceğim; Turizm Güncel : http://www.turizmguncel.com/haber/basaran-ulusoy-tursaba-sileple-geldim-kayikla-gidecegim-h11869.html
Ulusoy aday olmayacak ! Ekofinans: http://www.ekofinans.com/ulusoy-aday-olmayacak-h22141.html

Saygılarımla

Cem Polatoğlu

 

 

Okunma Sayısı: 3613
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker