web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Recep Arısoy
iletisim@turizmdesonnokta.com
Başbakanımız Teşvik Ediyor, Diğerleri Köstek Oluyor.

Son günlerde turizm sektörü üzerinden siyaset yaparak, yatırımcılara karamsar tablo oluşturan yazarlara, inanılmaz üzülüyorum, üzülüyorum çünkü söz de bu arkadaşlar sektör menfaatleri için koşuşturan kişiler.

Ama unuttukları bir şey var, bu arkadaşlar kaş alayım derken, göz çıkartıyorlar, hem sektör çıkarları için çalıştıklarını söylüyorlar, hem de sektörü baltalamaya çalıyorlar, üstelik bunu da en hassas yerinden, yani yatırımcıları hedef seçerek yapıyorlar.

Bu arkadaşlarımız gerçekleri söylemiyor ve yazmıyorlar, verdikleri bilgiler ise tamamen yalan yanlış bilgiler, sektörün sadece olumsuz yönlerine eğilerek, olumlu yönlerini hiç göstermeyip, yatırımcıların kafalarını karıştırmaktan başka bir şey yapmıyorlar, amaçları sadece kendi çıkarları.

Turizm sektörünün, Türkiye ekonomisinde yerinin tartışılmaz olduğunu, daha öncede belirterek, bu konunun altını çizmiştim, konunun tekrar altını çizmek istiyorum ve buna en büyük örneği de, otomotiv sektörünün 2010 yılında verilen bütçesi ile 2009 yılında turizmde elde edilen geliri karşılaştırarak.

2009 yılın da turizm geliri 21 milyar doların üstünde, otomotiv sektörü'nün 2010 yılı için verdiği bütçe ise 21 milyar Dolar, 2010 yılı turizm geliri aralık ayı, yani yılın son çeyreğine baktığımızda, yine otomotiv sektörünü geride bıraktığını görüyoruz.

Sektör uzmanları olarak kendisini tanıtıp, ekonomiden anlamayan kişiler, sektördeki ekonominin değerini kaybettiğini iddia ediyorlar ve yanılıyorlar, hatta yanılmakla kalmıyor, çok yanlış bilgiler sunuyorlar basına, bu bilgiler yatırımcıları karamsarlığa itiyor.

Türkiye ekonomisi kesinlikle büyüdü, turizm sektörü ise bu ekonominin büyümesine en büyük etken, turizm sektöründe tek bir sorun var, oda sektörün sistemsiz büyümesi, önemli olan bu sistemin iyileştirilmesi, bunun içinde TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışmalara başlamış gözüküyor.

Sayın Bakanın açıklamasına göre, 2011 yılı sektör için çok önemli bir yıl olacak, 2011 de sektörün iyileştirme çalışmalarına başlanacağı gibi, aynı zamanda sektörün büyük sorunu olarak görünen "Her şey Dahil" sisteminin boşluklarının da kapatılıp iyileştirileceği açıklaması çok önemli bir açıklama.

Sektör ekonomisinin ve sektörün büyüdüğünü, bu yazar arkadaşlar 2000 yılından 2010 yılına kadar olan süreç’e bakarlar ise çok net görürler, zaten büyümeyi rakamlar da net ortaya koyuyor.

At gözlüğü takmamak gerek, siyaset yapayım diye tek pencere kullanılmamalı, ayrıca sektör siyaset yeri değildir, siyaset meclisin içindedir, siyasette sektörden kişilerin olması gerekli ona katılıyorum ama sektörün içine kötü siyaset sokarak baltalamaya da tabiî ki hayır diyorum.

Dediğim gibi sanırım bu arkadaşlar seçim telaşına düştü şimdiden, gündem olmaya ve gündem yaparak dikkat çekmeye çalışıyorlar, amaç şuan iktidar hükümetinin muhalefetlerinin dikkatini çekmek.

İktidar muhalefetlerinin dikkatini çekecek ki kendisine milletvekilliği teklifi gelsin, pes doğrusu yani, bir siyaset kalmıştı onu da bulaştırın sektöre de tam baltalayın sektörü.

Başbakanımız teşvik ediyor yatırımcıları, bu arkadaşlar ise köstekten başka bir işe yaramıyorlar sektör de.

Başbakanın teşviki sayesinde yatırımcılar sıraya girdiler yatırımlar için, at gözlüğü takanlar, at gözlüklerini çıkartsınlar ve görsünler.

 

Recep Arısoy
( UMTD )  Turizm ve Dış ilişkiler genel Başkanı

 

Okunma Sayısı: 3401
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker