web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Derya Duysak
deryaduysak@turizmdesonnokta.com
Hoşgeldin Bebek…

 Turizmde Son Nokta’ya bir kardeş  daha geldi. 

 
Yıllardır yapmak istediğim en büyük hayalim nihayet  gerçekleşti. 
 
 
 
 
Az ama öz olarak en iyi şekilde sektörde yerini  korumak amacıyla oldukça  sıkı  bir çalışma ile 2,5 ayda dergimizi hazırlayabildik. Tasarımcı arkadaşım işini  çok iyi yapan, yaratıcı, yenilikçi bir dostum sevgili Neşe Gökçe.
 
 
 
Neşe Gökçe
 
 
Bu  çalışma ile onun da hayali olan bir  dergi  yaratmak fikri gerçekleşmiş oldu. Bazen atıştık bazen gülüştük, bazen yüzümüze telefonları  kapattık. O  İstanbul’da… biliyoruz ki  ilk  sayı hazırlamak  her  zaman çok zordur. Sayfa planları, resim, röportaj, çeviri, resmi işlemler, ilanlar  derken  çalışmalarımızı bitirdik. Gerek tasarım gerekse içerik olarak gönlümüzce bir  dergi oldu umarım siz değerli okurlarımızın da beğenisini kazanırız.
 
 
 
 
 
Neşe dergi işimiz  dışında ayrıca bir iş de daha çalışıyor. Patronu  Kemal  bey ile birlikte bu  kadar  işin arasında bir  de dergiyi  sığdırdılar. Doğrusu  çalışırken çok keyifliydik. Çünkü Kemal  bey de edebiyat  dergisi  çıkartan bir medyacı aynı  zamanda ve  gördüm ki  turizm sektöründe de çok güzel işler çıkarmış. Fuarlara hazırlanan turizm malzemeleri ofis de ayrı yer  kaplıyor. Birbirini anlayan, aynı  sektörü paylaşan insanlarla  çalışmak  keyifli.
 
 

Neşe Gökçe - Kemal Uğurlu
 
 
Derginin tercümelerini sektöründe deneyimli bir isimle çalıştık. Sevgili Erhan Anık bey… Erhan bey aynı  zamanda bir Unilever çalışanı. Ekibi ile  birlikte oldukça kaliteli işlere imza atmış titiz  bir insan. İstanbul Beykent’teki ofisindeki görüşmemizde güler yüzlü ekibi ile "sonuna kadar yanınızdayız Derya hanım" dedi. Ve söz verdiği gibi bütün işlerimizi en kısa zaman da hazırladı.
 
 
 
 
Dilkent  Tercüme  Erhan Anık
 
 
Basım işlerimizi   profesyonel ekibi ile Ankara’nın tecrübeli firması Korza Basım üstlendi. 
 
Hepimiz büyük bir özveri ile çalıştık ve bebeğimiz dünyaya geldi.
 
 
 
  Halil  Öztürk - Aydın Tutçalı
 
 
 
Korza Basım  Esenboğa
 
 
Dergide, turizm profesyonellerinin ilgi alanını oluşturan, yatırımlar, sektörle ilgili araştırma, inceleme ve son eğilimlere de yer verdik. Her sayısında araştırma, inceleme, röportajlar ve dosya konuları yer alacak olan Turizmde Son Nokta dergimizin  ilk sayısında Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra; sektörün başkanları,  vip konuk , oteller, dünyadan mekanlar, işin dışında, kültür sanat, Gurme, skal Türkiye ve spa & wellness  gibi konulara yer verdik. 
 
Dergi’nin hedef kitlesini  turizm yatırımcıları, otel işletmecileri ve yöneticileri, tur operatörleri, acenteler, danışmanlar, inşaat  firmaları, siyaset ve iş dünyası  ile turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşları oluşturuyor. Türkiye  genelinde dağılımı abonelik ve dağıtım ile sağlanacak Turizmde Son Nokta dergisi  2 ayda bir  İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanıyor.
 
Dileğimiz bundan böyle başladığımız yolda kalıcı ve kaliteli yayıncılık anlayışıyla sektörümüzde yolumuza devam edebilmek.
 
 
 
 Ercan Arıklı
 
 
Benim için bir dergi hazırlayabilmenin anlamı  çok  büyük. Bugünlere gelmem de yetişmem de en büyük payı olan medyanın duayen ismi patronum Ercan Arıklı’yı burada rahmetle  anmak isterim.  Yaşasaydı gurur duyardı eminim. Gelişim bir okuldu ve bizler o okuldan çok iyi dereceler alarak yetiştik.
 
Ve şimdi…
 
Özellikle  TEŞEKKÜR etmek istiyorum;
 
 
Sayın Ahmet  Recep Tekcan’a
Ankara Büyükşehir  Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı
 
Sayın Mesut Günsev’e
Kıbrıs Basın Konseyi 2. Başkanı
Dış basın Birliği Kurucu Üyesi
 
Sayın İnci Aksoy’a
EKAVART TV / Galery 
Başkan
 
Sayın Yasemin Sayın’a
Sabah Gazetesi 
(Ablam)
 
Ve dergimi çıkartmam için “elini taşın altına koy, belki  başta  sıkılırsın ama mutlaka başarırsın” diyerek beni teşvik  eden,
 
Sayın Kemal  Gündüz’e
Durusu Metra Club Hotel & Spa Genel Müdür
 
 
Ve desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlarım
 
hepinize  saygılarımı sunuyorum
 
 
  
 

 

Okunma Sayısı: 19109
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker