web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Ankara’nın Yeniden Keşfi

Ankara’da bilim, sağlık, teknoloji ve ticaret alanında sağlanan gelişmeler, diplomasi ve bürokrasi alanındaki birikimlerle beraber turizm açısından da yeni ümitler getiriyor. Geçen ay bitirilen Ankara Kültür Envanteri yanında Kurumlardaki yapılanmaların da bu anlamda değiştiğini, kendilerini bu yeniliklere uyumlu hale getirmeye çalıştıklarını görüyoruz. Bununla ilgili gelişmeleri gelecek yazılarımda sizlerle paylaşacağım.

Gelecekte uluslararası firmaların da Ankara’da daha çok temsilcilik açacaklarını ve turizmi doğrudan etkileyen bu oluşumun içinde olacağı beklentisi içindeyim. Ankara iş dünyasının da bu gelişmelere paralel olarak yeni markalar oluşturduğunu görüyorum. Ya da uluslararası markaların başta turizm olmak üzere yeni işletmelerle hizmete girdiğini görüyorum.

Ankara’da hızla gelişen, yeni yılı zengin programlarla karşılayan ve yenilik içeren mekanlar da yılbaşı dışında da hizmet vermeye devam ediyorlar. Ankara’da zamanların değerlendirilebileceği sosyal mekanlar pek çok kentte yaygın olarak kullanılan Mini Reklam Kutuları’nı doldurabilecek, özel etkinlikler takvimlerine konu olabilecek sayıya ve tavsiye edilebilecek niteliğe ulaştılar.

Sac’da Pişirilen Yemek Kültürü

Bunlardan biri de Çukurambar semtinde açılan yeni ve değişik bir atmosfer de hizmet sunan Tepenyaki Alaturka. Burada Japon mutfağı gösteri ağırlıklı olarak sunuluyor. Japon mutfağının “sacda pişirilen yemek" yöntemi, Japon şeflerinin ustalığı sayesinde hem görsel şölene, hem de lezzet şenliğine dönüşüyor.

Sağlıklı, leziz ve görsel hazzın tam bir doyuma ulaştığı Teppanyaki yemeklerine, Türk mutfağının zenginliğini de katan Teppanyaki Alaturka, kendine has yepyeni bir lezzet yelpazesi sunuyor. Özel odalarıyla da gerek iş yemekleri, gerekse de dost sohbetleri için enfes yemeklerin, uygun içecekler eşliğinde sunulduğu bir özel mekan.

Contemporary İstanbul

Türkiye’nin örnek kurumlarından Mustafa Ayaz Müzesi ve Kültür Merkezi ve çeşitli semtlerdeki sanat galerilerini, tiyatrolarımızı, konser salonlarımızı sanat ve kültür alanında da ilginin artışının bir göstergesi, konuklarımıza sunabileceğimiz etkinlikler olarak değerlendiriyorum. Kültür ve turizm işletmelerini bir araya toplamayı amaçlayan Derneğimiz ATİD bünyesinde kültür ekonomisi ve turizmin başarılı örneklerini desteklemeye devam ediyoruz.

 

Akbank Private Banking’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı - Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli 

 

Sanat alanında bir ilki başlatan Contemporary İstanbul’un Ankara’da katıldığım Sanatın yatırım yönünün, sanat koleksiyonerliğine ilişkin bilgilerin uzmanlar tarafından aktarıldığı Çağdaş Sanat Buluşması’nda; Açılış konuşmaları Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve Akbank Private Banking’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı tarafından gerçekleşti.

 

 

Contemporary İstanbul Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın “Türkiye’de ve Dünyada Sanat Yatırımı” hakkında konuştuğu buluşmada; Sanatçı Kezban Arca Batıbeki kendi çalışmalarından ve günümüz çağdaş sanatından bahsederken, koleksiyoner Emre Dökmeci de çağdaş sanat koleksiyonerliği ve sanatın yatırım yönü hakkında bilgi verdi. Ankaralı çağdaş sanat severlerin sorularıyla yoğun ilgi gösterdiği bu etkinlik bundan böyle çağdaş sanatla ilgili buluşmaların artarak devam edeceğini gösterdi.

 


Seçim AYDIN

 

Okunma Sayısı: 2837
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker