web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Derya Duysak
deryaduysak@turizmdesonnokta.com
Ege'deki İngiltere...

Geçtiğimiz hafta İzmir’de 6’cısı düzenlenen Travel Turkey İzmir fuarına her yıl olduğu gibi bu yıl da katıldım. Oldukça geniş katılımcısıyla bu yıl da farkını  gösterdi. Fuarın 2. Günü aldığım telefon Konvoy Otel çalışanlarından Mehtap hanım ve Celal bey’e aitti. Fuar da benimle tanışmak istediklerini ilettiler. Randevulaştık ve bir saat içersinde kafe de buluştuk. Oldukça güler yüzlü güzel bir ekiple karşılaştım. Beni patronları Dilek hanımın vasıtasıyla bulmuşlar ve İzmir’e kadar gelmişken 1 gece de sizi otelimizde ağırlayalım Derya hanım dediler. Onları kıramadım çünkü otel’i tanımayı  bende arzu ettim. Yerinde yapılan yorum ve yaklaşımlar her zaman önemlidir. Yaşayarak paylaşmak istedim. Ertesi gün  sabah  erkenden beni  almaya geldiler. Hep birlikte ilk kez gittiğim Seferihisar’a doğru yola çıktık.

 

 

 Muhsin - Dilek EMİRSOY

İngiltere'yi aratmayacak  çiftlikte  tatil anlayışını Türkiye'ye taşıdılar

 

 

 

İzmir’e oldukça yakın mesafede sanırım 20 dk. da otele vardık. Havanın güzel olması ortamı daha da güzel  yaptığı kesin. Oldukça cana yakın personeli ile birlikte Dilek hanım kapıda beni karşıladı. Ayaküstü biraz sohbet  ettik. Öğrendim ki ablamın da arkadaşıymış. Eşi de denizci ve eniştemin sınıf arkadaşıymış. Kısa bir sohbette hem şaşırmış hem de mutlu olmuştuk.

 

 

 

 

Ben üzerime rahat bir şey gitmek için odama çıkıp hazırlandım. Döndüğümde önce çiftliği gezmeye başladık. Oldukça huzurlu bir yer. İzmir ve yakın çevre insanı ne kadar  şanslı diye  düşündüm. Bu kadar  kısa mesafede hem tatil hem de iş toplantıları  için bu kadar  güzel bir tesis olabilirdi.  Otel 2008  yılının Mayıs ayında doğal yaşam bilinci ile yola çıkılarak kurulmuş. Dilek ve Muhsin Emirsoy çifti Konvoy Hotel &The Country Club’ü, İzmir’i “Binicilik sporunda uluslararası bir marka kent” haline getirmek amacıyla kurmuşlar. Emirsoy çiftinin asıl işleri deniz taşımacılığı. 30 yıllık bir denizcilik geçmişine sahipler. Dilek hanım 1961 senesinde Ankara’da doğmuş. İlkokulu Ankara’da okuduktan sonra ailesi ile İzmir’e yerleşmiş. DEÜ Buca Eğitim Fakültesi İngilizce bölümü mezunu. Üniversite eğitiminden sonra bir süre bankacılık sektöründe çalışmış ve  1986 senesinde evlendikten sonra eşinin mesleğinden dolayı aktif olarak denizcilik sektöründe yer almış. Daha sonra eşi ile birlikte başta Konvoy Denizcilik olmak üzere tüm şirketlerini Emirsoy Holding A.Ş çatısı altında toplayarak,sosyal sorumluluk projesi olan Konvoy Hotel & The Country Club tesislerini 2008 senesinde hizmete açmışlar. Çiftin bir de kızları var.

 

 

 

 

Bir sosyal proje olarak işletmeye açılan Konvoy Hotel & The Country Club şehrin kaosundan, yüksek binalardan ve trafikten yorulanlar, sevdikleriyle farklı bir ortamda, kaliteli vakit geçirmek ve atı sevenler için biçilmiş kaftan bir tesis. Özgün mimarisi, geniş arazileri, zeytin ağaçları, zengin mutfağı, özenle düzenlenen odaları ve çevresindeki gezi alternatifleriyle fark yaratan mekan, tatil alışkanlıklarını da değiştiriyor. Tesis Türkiye’nin her yerinden binicilerin atları ile birlikte gelerek tatil yapmasına imkan tanıyor

 

 

 

 

Aktiviteleri içerisinde profesyonel binicilik faaliyetleri de bulunan ve binicilikten alınan özgürlük duygusunu diğer sunduğu imkânlarla bütünleştirerek, yaşamdan zevk alan ve kaliteye önem veren kişilere seçkin hizmetler sunuyorlar. İnsanlar için beş yıldızlı turistik tesis neyse atlar için de Konvoy Country Club altyapısı öyle.

 

 

 

 

Muhsin Emirsoy;  “Biz bu sosyal sorumluluk projesinde seçiciliğimizi binicilik yönünde kullandık. Binicilik halk olarak bizlere biraz uzak aslında biz Türkler sayesinde özellikle Avrupa’da bir  temele oturtulmuş. Ama zamanla bunu kaybetmişiz ve bu spor dalı halkın o kadar uzağına düşmüş ki... Oysa  at o kadar büyülü birşey ki, bir kere dokununca onu hissetmek anlatılmaz bir duygu.İki canlının beraber spor yapması bu... Ömür boyu yapabileceğimiz bir spor. Yazın tatil ya da kamp yapamayacak, ekonomik olanağı olmayan çocuklarla bir eğitim yapacağız. Hiç binicilikten anlamıyorsanız bile gelip müfredatı okuyarak takip edebileceğiniz bir sistem getirdik. Bu sporla ilk tanışma noktaları burası olsun, İzmir çağ atlasın istedik. Aileler de bu sporu öğrensin, bilinçlensin. Ailelerin çocuğunu bu spora neden başlatmaları gerektiğini ve ileride çocuklarının nelerin beklediğini görmesini sağlıyoruz” diyor.

 

 

 

 

Konvoy Binicilik Eğitim Merkezi; yetkin eğitmen kadrosu ile ata sporumuz biniciliğin tarihimizde olduğu gibi geniş halk tabanına yayılmış, bilimsel ve çağdaş esaslar dahilinde yapılan bir kitle sporu haline getirilmesini ve profesyonel biniciler yetiştirilmesini amaçlıyor.

 

 

 

 

Muhsin bey’in eşi Dilek hanım uzun yıllar gemi kaptanlığı yapmış ve yarış atları olan eşiyle evlendikten sonra denizcilik ve biniciliğe merak salmış. 25 senelik evliler.

 

Binicilik artık onun için yaşam biçimi...

 

 

 

 

Tesisin içersinde İngiliz yarış atlarının yetiştirildiği bir hara  var. Amatör biniciler eğitmenler nezaretinde binicilik eğitimi alırken, ulusal ve uluslararası yarışlara da ev sahipliği yapabilecek 90 x 50 metrelik açık, 50 x 25 metre ebatlarındaki kapalı manejler mevcut. 12 Club ve 12 Country odası olmak üzere toplam 24 odası bulunan otelde misafirlerin konforu için özenle dekore edilen odalara yarış atçılığı tarihine damgasını vurmuş atların adı verilmiş.

 

 

 

 

Karayel , Secreteriat , Riverman , Roberto ve diğerleri...


Her biri tarihe damga vurmuş atların isimleri ile özdeşleştirilen, özenle dekore edilmiş 12 Club odası...


Lavanta, Kekik, Biberiye, Zeytin, Karadut, Nar ve diğerleri...


Her biri doğamızdan esinlenmiş, keyifle dekore edilmiş 12 Country odası...

 

 

 

 

Konvoy Country Club misafirleri; kuş sesleri ile uyanarak lavantalar içerisinde kahvaltılarını gerçekleştirdikten sonra, birbirinden özel kulüp atları ve profesyonel antrenörler eşliğinde at binebilir veya ilgi alanlarına göre kendileri için hazırlanan programa katılarak doğaya teslim olabilirler.

 

 

 

 

İster doğa yürüyüşleri yapın veya dağ bisikleti ile çevremizdeki ormanı keşfe çıkın... İster profesyonel dalgıçlar eşliğinde Sığacık körfezinin su altı güzelliklerini keşfedin veya yelken ve surf ile kendinizi rüzgâra bırakın... İster Dünyaca ünlü tarihi yerlerimizi ziyaret edin ya da Çevre bağlarını gezerek, kişiye özel şarap tadım organizasyonlarına katılın...

 

 

 

 

Dilek Emirsoy;Sadece çocuklar ve gençler değil her yaş grubundan insan var burada” diyor. Ve anlatıyor; “Yaşar Üniversitesi ile bir protokol imzaladık. Atlı turizm rehberliği dalı açılacak üniversitede. Turizm bölümünde okutulacak farklı bir eğitim. Bu konuda bir ilk. Biniciliğin üniversitelerimizin çatısı altında hayat bulması, Türk biniciliğinin uluslararası alanda hak ettiği yeri almasını sağlayacaktır. Binicilik öyle bir spor. Yaşa başa bakmaz. İnsanların yapmaya çalıştığımız şeyi anlamaları, maksimum faydalanmaları ve burasının keyfini çıkarmalarından çok mutluyuz tabii ki. Henüz keşfetmeyenlere de çekinmeyip gelmelerini öneriyorum. Siz burada ne yapıyorsunuz, binicilik nedir ne değildir ne kadar zamanda öğrenilir sorsunlar. Merak ettikleri her şeyi önce bir öğrensinler. Bilinçlensinler, arkası gelir. Biz burayı insana, hayvana, doğaya saygı duyarak yaptık. Herkesin bu saygıyı hissedip paylaşmasını istiyorum.

 

 

Atlara duyulan sevgi ve ilginin bir başka boyutu olan Safkan Yarış Atı Yetiştiriciliği tesis dkonseptinde özel bir yere sahip. Uzun emek ve çalışmalar sonrası, İngiltere ve İrlanda dan, Yurdumuza getirilmiş olan kendini ispatlamış  safkan kısraklar en uygun adaylardan dünyaya getirdikleri Safkan Yarış Atları tesisin gözbebekleri. Kendilerine ait yeşil padoklarında Anneleri ile geçirdikleri sakin ve huzurlu bebeklik dönemlerinden sonra, her biri özenle yerleştirildikleri özel ahırlarında sevgi ve şefkat ile bakılıyorlar. Onlara özenle bakan seyislerinin yardımı ile eğerlerini, kantarmalarını tanımaya başlıyorlar.

 

 

 

Akşam olduğunda Halkla ilişkilerden sorumlu arkadaşımız ve diğer arkadaşlarımız beni Sığacık’a balık yemeğe götürdüler. Yat limanı  bir harika…. Keyifli bir sohbetle yenen yemeğin ardından otele döndük. Otelin sahibi Dilek hanım akşam çok eski dostlarımız Elizabeth hanım ve Onur çifti gelecekler bize katılırsan memnun oluruz dediler. Çok sevindim.

 

 

 

 

Böyle bir ortamda akşam sohbeti şömine başında keyifiz geçer mi? Elizabeth hanım müthiş hayat dolu  inanılmaz bir insan. Çok güzel bir yemek  sofrası hazırlanmış ama o kadar  balık keyfinden sonra sadece onlara sohbetimle eşlik edebildim. Bütün gece sohbetimizin konusu tabiî ki atlarda. 

 

 

 

 

 

Onur bey ve Elizabeth hanımda müthiş at tutkunları. Çok güzel  bir gece oldu benim için. Sabah yogo dersleri var  ben de katılacağım. O gece müthiş bir fırtına ve yağmur. Ama inanır mısınız? Nasıl keyif aldım. Dört mevsimi yaşatan bir mekan odadaki sessizlik, camdan dışarı baktığımda gördüğüm manzara harika. İnsanın ruhu başka nasıl dinlenir?. Bizler iş yaparken tatillerimizi yaparız. Uzun zamandır bu kadar  güzel bir uyku  çekip dinlenmemiştim.

 

 

 

Sabah hep birlikte kahvaltı ettik.  Dilek  hanım ve Muhsin bey’in diğer konukları  at  yetiştiriciliği yapan  Sadun  bey ve eşi  Meziyet Oktav hanım ile. Çok güzel insanlar hayat dolu  sohbet ise bir o kadar  güzel. Birlikte Yarış Atı Turizmciliği üzerine sohbet ettik. Bunu  yaymalıyız. Tıpkı diğer sporlarımız  gibi. Doğa içersinde bu da bir turizm şekli, hem dinlenmek, hem eğlenmek amaçlı.  Sadun bey hara  menajeri  bu konuda zaten yazılarını  yazıyormuş bana da destek vermek  için söz verdi. Merak ettim her ne kadar turizmi ilgilendirse de işimin çok dışında bir konuydu. Sadun bey bana incelemem için web adresini verdi. Sizlerde bakmak isterseniz www.sadunoktavstud.com  ‘a mutlaka  bakın. Yeni dostlar tanımanın keyfiyle  gitme vaktim geldiği için  çok istemem de Konvoy Country Club’dan ayrılmak  durumundaydım.

 

 

 

 

Umarım tekrar  gelme imkanım olur.

 

Yaz kampı, sömestre kampı, havuz , çocuk kulübü, Ppiknik alanları, yoga & pilates, safari, dağ isikleti, doğa yürüyüşleri ile birlikte ziyaretçilerine, tarihi ve doğal güzelliklere olan yakınlığı ile günlük ziyaret imkânı tanıdığı tarihi mekân gezileri yanı sıra, tesisi çevreleyen orman içerisinde doğa yürüyüşleri veya dağ bisikleti yapmak, Urla bağlarında şarap tadımlarına katılmak, çevresindeki organik köy pazarlarını ziyaret etmek istiyorsanız işte  size mükemmel fırsat. Tesis, Güzelbahçe’den Seferihisar’a giderken, Yelki ve Çamlı köylerini geçince karşılaşılan Bademler, İzmir şehir merkezine ve Alaçatı - Çeşme’ye 35 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanına 40 km, Seferihisar ve Urla’ya 10 km.’lik eşit yakınlıkta.

 

 

 

 

Odalarda ; kablosuz İnternet, minibar, saç kurutma makinası, klima, elektronik kasa, LCD ekran televizyon mevcut. Şirket toplantıları ve yemekleri, barbekü partileri, moral ve motivasyon organizasyonları, work-shop organizasyonları, firma lansman - tanıtım organizasyonları, düğün & doğum günü ve parti organizasyonları, katalog çekimleri, eğitim seminerleri için otel her yönden olanaklar  sunuyor.

 

 

 

 

Ege ve Akdeniz Mutfağı’nın en özgün yemeklerini sunan çiftlik evi restaurant, snack restaurant, ırish bar, fine dining Restaurant, catering, çiftlik kahvaltısı restoranları, manejlerde gerçekleşecek aktivitelerin izlenmesine olanak sağlayacak mimari ile projelendirilmiş. Tüm restoranlar ISO 9001 ve HACCP belgelerine sahip.

 

 

 

  

Konvoy Hotel & The Country Club,  sevdiklerinizle birlikte olmak, doğa ile baş başa kalmak ve özel partiler düzenlemek için ideal bir mekan

 

 

 

  

*Emirsoy Holding şirketler grubu, yaklaşık 250 kişilik kara ve deniz kadrosu ile sektöre istihdam sağlamakta. Şirketin İzmir’de merkez ofis olmak üzere, İstanbul ve Antalya’da da ofisleri bulunmakta.

 

 

 

 

Konvoy Hotel & The Country Club’de deçirmiş olduğum 2 güzel gün için başta firma sahipleri Dilek ve Muhsin Emirsoy çiftine, Ali Serfice, Mine Saatman, Özlen Sertbaş, Ceylan bey ve Meltem hanıma sonsuz teşekkürler ediyorum.

 

  

 

Başka bir mekanda buluşmak  dileğiyle...

  

Okunma Sayısı: 6271
Ege'deki İngiltere... - RESİMLER
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker