web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Sahillere Veda Kentlere Merhaba

Bayram tatilinin ardından, kıyılarımızı Sonbaharın hüznüne ve huzuruna bıraktığımız bu günlerde, Ankara başta olmak üzere, kültürel etkinliklerle dolduracağımız bir döneme başlıyoruz. Ankara’da oturanların ve komşu illerde olanların gerçekten şanslı olduğunu belirtmek zorundayım. Her gece Başkentin tüm semtlerinde sahnelerini açan Devlet Tiyatroları, Opera, Bale, konser salonları ve Hamamönü gibi kentsel dönüşüm alanlarındaki etkinlikler bizler ve çevremiz için güzelliklerin sergilendiği mekanlar.

Ankara’nın sanat ve kültür tanıtımına katkı sağlayacak önerilerimiz olacak.

 

 

Türkiye’nin çeşitli illerinde turnelere çıkan Devlet Tiyatrolarının, Ankara’yı tanıtan broşürleri beraberinde götürmesini talep ediyoruz. Geçen yıl Ankara Ticaret Odası ile beraber hazırladığımız Ankara Rehberi’nin tüm iş adamlarımızın yanında olması; Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün hazırladığı yayınlarla beraber kullanılması, Başkentin Kültür yaşamına ve turizm ortamına katkı sağlayacaktır.

Hafta Sonları

Müzelere hafta sonu turlar düzenleyen seyahat acentelerinin bunları çevreye paket turlar halinde sunmaları hafta sonu gecelemelerini artıracaktır. Kültür ve Turizm İşletmecilerini aynı bünyede toplayan Türkiye’nin ilk ve tek derneği olan ATİD’in Ankara’da Bu Haftanın Etkinlikleri Bülteninin izlenmesini de tavsiye ediyorum.www.atid.org.tr

Büyükşehir Başkentimizi Tanıtıyor

 

 

Bu arada Büyükşehir Belediyemizin “Kasabadan Metropole Ankara” isimli yayınını Başkenti tanımak isteyenler için bir başucu kitabı olarak değerlendiriyorum. Selahattin Duman’ın Ankara Garında başlayan ve güzel üslubu ile kaleme aldığı bu eser, kentimizi tanımak için çok duymadığımız, bilmediğimiz anılarla zenginleştirilmiş bir yayın. Başkan Sayın Melih Gökçek’in önsözünde belirttiği gibi Ankara’nın destansı tarihini göz önüne sermek fikrine ulaşıldığını görüyorum.

Ankara’nın Başkent oluşunun 89’ncu yılında, 13 EKİM 2012 tarihinde Büyük Şehir Belediye Başkanlığı tarafından dağıtılan bu yayının Ankara’nın tanıtımına önemli katkıları olacağını, kenti daha bilinçli olarak anlayacağımıza inanıyorum. Kenti özel gezi otobüsleriyle dolaşanlara armağan edilmesi ise hem talebi artıracak hem de gezinin verimini etkileyecektir.

Ankara’nın sivil toplum kuruluşları ve Ticaret Odası ile birlikte içinde olduğumuz bir çalışma da Sayın Valimiz Alaaddin Yüksel’in öngörüsü ve destekleri ile sürdürdüğümüz Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun kurulması olacaktır.

Cumhuriyet Yüzyıla Ulaşıyor

Turizmin, sermayenin, eğitimin, ulaşım ve sağlığın birlikte ve ahenkle geliştiği bir başkentin oluşumuna katkıda bulunanlara teşekkürlerimle, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor ve gelecek bayram günlerine de huzur ve mutlulukla ulaşılmasını diliyorum.

 

Seçim AYDIN

 

 

Okunma Sayısı: 2874
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker