web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Altındağ’a Altın Elma

Anadolu Kültür ve Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) olarak, kültürel projeleri desteklemeye devam ediyoruz. FIJET’le (Dünya Turizm Gazetecileri ve Yazarları Federasyonu) yaptığımız çalışmalar sonucunda, Ankara’da Hamamönü projesine Altın Elma ödülü Altındağ Belediye Başkanımız Sayın Veysel Tiryaki’ye 3 Eylül’de sunulacak. 1954 yılında kurulan FIJET dünyada otuzbeş ülkede bine yakın üyesi olan BM (UNESC ve Dünya Turizm Örgütü - WTRO) tarafından desteklenen bir kuruluş. Türkiye’deki temsilcisi ATURJET (Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) FIJET’le uluslararası projeler ve etkinlikler üretiyor. ATURJET Türkiye’de iki Genel Kurul yapılmasında ve iki Altın Elma ödülü alınmasında etkili çalışmalar yapan benimde üyesi olduğum bir dernek.

 

 

1971 yılından bu yana 43 projenin uygunluk alabildiği Altın Elma ise Dünyada Kültür ve Sanat alanında başarılı olan projelere verilen, kendi alanında Turizm Oskarı olarak nitelenen bir ödül. Türkiye daha önce NEMRUT DAĞI ve Antalya KALEİÇİ projesi için bu ödülü almıştı; Hamamönü projesi ile dünyada 3 Altın Elma ödülü olan tek ülke olacak.

ATURJET Onursal Başkanı  ve bir dönem FIJET Yönetim Kurulu Üyesi olan Özcan Sandıkçıoğlu’nu bu vesile ile bir kez daha rahmet ve saygı ile anıyoruz.

ATİD ve ATURJET işbirliği ile başlayan proje yaklaşık 1 yıllık bir çalışmanın ürünü. Belediye Başkanı Sayın Veysel Tiryaki ile yaptığımız  ön görüşmelerde gösterdiği yakın ilgi; projeyi FIJET Başkanı Sayın Tijani HADDAD ve Yönetim Kuruluna taşıyan ATURJET Başkanı Ertan Sandıkçıoğlu’nun çalışmaları ile bu sonuca ulaşmış olduk.

Hamamönü’nün EDEN (Uluslar arası Seçkin Destinasyonlar) den sonra uluslar arası alanda kazanacağı bu ikinci ödülün de törene katılacak olan FIJET Yönetim Kurulu Üyeleri aracılığı ile dünya turizm basınına taşınacağına inanıyorum. 2010 yılında İstanbul ve Bodrum’da yapılan FIJET Dünya Kongresinin sonuçlarının yansıdığı yayınların reklam ve tanıtım değeri 1 milyon EURO € olarak hesaplanmıştı.

 

 

Ankara’ya Kültür ve Turizm açısından değer katan turizm kuruluşlarını bu vesile ile bir kez daha kutlarken; Başkentte yaşayan tüm dostlarımızı da bu güzellikleri daha çok paylaşmaya davet etmek istiyorum. Ankara günleri ve geceleri dolduracak zengin programlara sahip bir kent.

3 Eylül günü  yapılacak olan Altın Elma ödülü ile bir kez daha gündeme taşınacak olan Hamamönü, Ankara’nın bu anlamdaki diğer zenginlikleri için de öncü olacak bir nitelik kazanacak.

Altındağ  Belediye Başkanlığımıza, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, ATURJET’e proje ortaklarımız olarak teşekkür ederken; ATİD olarak bu tür kültürel etkinliklere ve müşterek projeler geliştirmeye yönelik tekliflere açık olduğumuzu da tekrar ifade etmek isterim.


Seçim AYDIN

 

 

Okunma Sayısı: 3061
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker