web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Ankara'nın Mavi Yeşil Çekiciliği

Yaz günleri, Ankara gecelerinin serinliğini hissedebileceğimiz imkanlar ve etkinliklerle dolu geçiyor. Ramazanın da ruhi ve bedensel olarak arınmamız açısından yılın önemli bir bölümü olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de manevi çekim merkezlerimiz kadar, bedenimizi destekleyen etkinliklere ve mekanlara da ihtiyacımız var. Bu ortamlarda iftar, iftar sonrası olarak kendimize armağan edebileceğimiz güzellikler oluşturmamız mümkün görünüyor. Yeni dostluklara da açık bu ortamlardan ve bu mekanlar dan tüm yıl boyunca yararlanılmasını da öneriyorum.

 

 Göksu Parkı

 

Her yönüyle, bir ramazan destinasyonu olarak kabul edebileceğimiz Ankara’nın bu yönünü tamamlayan ve destekleyen mekanlara değinmek istiyorum.

 

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Göku Parkında

 

Kentsel yapının içinde yer alan Hamamönü, Gençlik Parkı gibi etkinlik alanları genelde hazır programlara katılmamızı sağlıyor.

 

 Dikmen Vadisi

 

Bunun yanında, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kendimize özgü bir ortam kurmamıza imkan sağlayan park alanlarından Mavi Göl, Harikalar Diyarı, Altın Park, Gölbaşı Mogan, Göksu Parkı, Gençlik Parkı, Dikmen Vadisi, Ali Dinçer Parkı ve Gökçek Parkı bu anlamda aklımıza ilk gelen yerler oluyor.

 

 Dikmen Vadisi


Zengin Etkinlik Alanı


Buraları aynı zamanda piknik, yemek hazırlama imkanları yanında yürüme ve spor yapma imkanları ile de bedenimizi sevindirebileceğimiz ortamlar olarak değerlendiriyorum.

 

Harikalar Diyarı

 

Kentimizin içinde yer alan, büyük bir özenle düzenlenen parklarımızın yanı sıra, Gölbaşı gibi çevre Belediyelerimizin bize sunduğu imkanları daha çok kullanmaya özen göstermek, sağlığımıza katkı açısından önem taşımaktadır.

 

Mavi Göl

 

Ankara’nın yakın çevresi de zengin etkinlik alanı olarak değerlendirilebilecek özellikler taşıyor. Seyahat acentelerinin tur programları olarak bize sunduğu çevre gezilerine katılmakla, bedenimize ve ruhumuza önemli katkılar sağlayabiliriz.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ,  eşi Emine Erdoğan  - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek  eşi Nevi Gökçek  ile Mavi Göl Gezisinde

 

Bu programların “Ankara’da Yürümek” başlığı altında kentin tarihi dokusunu, cumhuriyet döneminin mimari eserlerinin tanınmasını sağlayacak şekilde oluşması da, mümkün görülüyor.

 

Harikalar Diyarı

 

TV8’in Hamamönü’nde yaptığı “Erkan Tan ile Ramazan” programı bir Ankara klasiği oldu. Tüm ülkede ve dünyada ilgi ile izleniyor.


Doğru Tanıtım Politikası


Aynı şekilde ulusal televizyon kanalları da Hacıbayram, Altın park, Harikalar Diyarı, Gençlik Parkı, Göksu ve Mogan yanında Gölbaşı Belediye Parkında da ATO ve Belediyelerin verecekleri desteklerle farklı formatlarda iftar programları yapabilirler. Bu yayınlar, Ankara’ya çevreden olan ilgiyi artıracak ramazan destinasyonu olmasının yanı sıra; yayın merkezi imajını da ekleyecektir. ATİD olarak bu imajın güçlenmesi için, ATO ve Belediyelerin verecekleri desteklerin yanında olmaya hazır olduğumuzu da ifade etmek isterim.

 

 Mogan Gölü

 

Ayrıca Ankara’da yaz boyunca devam eden etkinlikleri izlemek isteyen okurlarımıza www.atid.org.tr adresinde yer alan haftalık bültenlerimizi tavsiye etmek istiyorum.


Çekim Merkezlerimizi Unutmadan


Türkiye’nin genelinde, ramazan destinasyonu olabilecek pek çok yer ve düşünce varken; sadece bazı şehirlerin hedef olarak seçilmesi ve insanların buraya yönlendirilmesi doğru bir tanıtım politikası olarak görünmüyor.

 

  Dikmen Vadisi

 

Ramazanı değişik mekanlarda, yaylalarda geçirmeyi düşünenlere, diğer kentleri ve felsefeleri tanımak isteyenlere, buralarda imkanlar yokmuş imajını veren bir uygulama olarak görünüyor.


Seçim AYDIN

 

 

Okunma Sayısı: 4854
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker