web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Recep Arısoy
iletisim@turizmdesonnokta.com
Profesörün çoban peşin de koşması gibi

CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum ve AK Partili Burhan Kuzu’ya yapılan,  yumurtalı boykotu şiddetle kınıyor ve öğretim görevlilerinin çok dikkatli olmaları gerektiğini düşünüyorum. Eğitim ve paylaşım amaçlı düzenlenen konferansta, böyle bir şansızlığın yaşanması beni inanılmaz üzdü ve düşündürdü.

Böyle bir protesto’yu yapanların, Üniversite öğrencilerinin olması ve üniversitede yapılmış olması, üniversitelerde tehlike çanlarının çalması anlamını taşıyor. Bu provakasyonlara sürüklenen genç arkadaşların, öğrenci olduklarından dahi şüpheciyim. Acaba konferansa dışarıdan katılan provakatörler var mı diye de düşündüm.

Eğer Üniversiteler de böyle bir suistimal veya hata olarak gözüken bir durum var ise, öğretim görevlilerinin, yani akademisyenlerin de, işin içinde olup olmadığı sorusu ile karşı karşıya kalmamız demektir.

Geçmişte üniversitelerden başlayarak sokaklara kadar taşan, acı hatıralar ile dolu günleri asla unutmamalıyız, birkaç oluşumun veya kişilerin çıkarları uğruna kullanılan, pırıl pırıl genç öğrenci arkadaşlarımızın, geçmişte yaşadıkları kötü fotoğraf karelerinin, kesinlikle tekrar yaşanması için, acil tüm önlemlerin alınması gerekmektedir.

Bu boykotlar ve protestolar, savunulan düşüncelerin, konuların dışına çıkmış, tamamıyla, bir amaç ve hedef saptırılmışlığın, önemli bir işaretidir.
Öğrenci arkadaşların, bu işareti çabuk fark edip, kendisine, ailesine, devletine, okuluna ve çevresine zarar vermeden, bir kullanım aracı olarak düşünüldüğünü tespit edip, kendilerini kullandırmamaları gerekmektedir.

Kaba kuvvet ve kaba kuvveti temsil eden hareket ve davranışlar, cehaletin göstergesi olmak ile beraber, eğitimli kişilerin veya eğitim almak için yola çıkmış kişilerin, cahilin peşine düşmesi gibi bir şeydir, yani bir profesörün çobanın peşine koşması gibi.

Öğrencilerin kendilerini ifade ediş biçimi bu şekilde cahilce hareketler ve davranışlar ile yapılmamalı, yapanlarında tekrar düşünmeleri ve cahillikten kurtulmak için çıktıkları yolun başına geri döndüklerini fark etmeleri gerekir.

Türkiye de üniversite öğrencilerinin duruş biçimleri, halk gözünde itibarlı, asaletli olarak görülmektedir, bu itibarın bozulmaması, öğrencilerin, üniversite öğrencisi imajı ve halk gözünde duruşu açısından, ayrıca öğrenciliğe soyunmuş adayların, bilinçaltına bu sahne ve görüntüler ile karanlık karelerin, sokulmaması gerekli.

Sokaktaki, simitçiyi, ayakkabı boyacısını, tinercisini bu yoksulluktan, bu sefaletlikten kurtarmak için, onlar gibi olmamak için, üniversiteler de okuyorsunuz, yapılan hareket ve davranış biçimleri ise onların dahi gerisinde, cahilce yapılan tutumlar.

Hiçbir eğitimli insan veya eğitim almak için yola çıkmış insan, kaba kuvvete ve çirkinliğe başvurmamalı, eğer başvuruyor ise eğitimli oluşunun veya eğitim almak için yola çıkışının hiçbir anlamı yok demektir.

Kendinizi her zaman ifade ediş biçiminiz savunduğunuz, peşinde savaş verdiğiniz, Türkiye’yi demokratik bir ülke olma ve yapma yolundan çıkmayarak, demokratik bir şekilde ve aynı tutum içerisinde yapmalısınız.

Yapılan bu çirkin görüntüler tamamen demokratikliğin dışında, akıl zeka kullanılmadan, yapılan davranış ve hareketlerdir. Öğrencilerin, cahilliğin peşinde değil gelecek Türkiye’yi oluşturma peşinde olmaları gerekmektedir.

Sevgili öğrenci arkadaşlar, bırakın şu çoban peşinde koşmayı, dünya uzaya gidiyor, ovaya değil.

 

Recep Arısoy

Etiketler: Recep Arısoy
Okunma Sayısı: 3239
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker