web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Gökyüzündeki Milli Takımımız

Bu yazımda sizlerle 24 Haziran günü tanık olacağımız iki etkinliği paylaşmak istiyorum.
Birincisi Perşembe günü Gölbaşı ilçemizde provalarını izleme şansı bulduğum, Dünyada sekiz süpersonik uçakla gösteri yapan tek akrotim ekibimiz Türk Yıldızları’nın yapacakları, nefeslerinizi keserek izleyeceğiniz gösteri olacak.  Kuruluşlarının 20’nci yılı nedeniyle logoları ve dış görünümleri sanat yönetmeni Murat DORKİP hocamızın grafik ve tasarımlarıyla değişik bir havaya bürünen jetleriyle, yapacakları özel etkinliklere Ankara’yı da dahil ettiler.  Kendilerine, teşekkür ediyoruz.

 

 

Pazar günü dünyada ilk kez yapılacak bir gösteriyi de bizlere armağan ediyorlar. Tıpkı Kaleciklilerin Türk Hava Kuvvetleri’ne 1922 yılında hediye ettikleri KALECİK isimli 2 uçak gibi. Tarih güzel tekrarlardan ibaret. Geçen hafta Kalecik’te olduğumuz sürede edindiğimiz bu bilgiyi şimdi Ankara’da canlı olarak yaşıyoruz. Belki tarih kulağımıza THK’de bir jet uçağımıza veya THY’da bir yolcu uçağımıza bu şirin ilçemizin adının verilebileceğini fısıldıyor.

Hava gösterileri televizyondan izlenmez diyorum ve tüm Ankaralılar Pazar günü Mogan Gölü üzerinde saat 17 de yapılacak bu gösteriyi en iyi izleyebileceğimiz mekanlarda olalım. Büyükşehir Belediyesinin ve Gölbaşı Belediyesi’nin düzenlediği parklarda, göl kenarındaki turizm işletmelerimiz ve diğer tesislerde akşam çayımızı içerken gösterileri de izleyebiliriz. 

100’ncü kuruluş yılını kutladığımız Türk Hava Kuvvetleri, Türk Sivil Havacılığının kuruluşunda ve bugünkü başarısının hazırlanmasında en büyük desteği vermiştir. Yurt içinde bizleri evlerimizde güvenli hissetmemizi sağlayan pilotlarımız, bizleri güvenle tüm dünyaya ve konuklarımızı da aynı güven ve özenle Türkiye’ye taşıyarak turizm gelişmemize ve milli havayollarımızın Dünya çapındaki itibarlı yerini almasına da önemli katkılar sağlamışlardır.

 

 

Bu uğurda şehit olanları da tekrar anmak ve rahmetler dilemek isterim.

Türk Sivil Havacılığının kendi sinerjisi sağladığı bu günkü değerinin devamına katkıda bulunacak, destekleyici eğitim faaliyetlerini de özenle izliyor ve destekliyoruz. Gençlerimize de kendilerine Dünya çapında bir imkan hazırlandığını duyurmak istiyorum.
Tarihimizde gençlerimizi havacılık ideali ile tanıştıran Türk Hava Kurumu’nun Üniversite seviyesine taşıdığı eğitim faaliyetleri için önemli bir seçenek, bu vesile ile gençlerimize üniversite tercihlerinde unutmamalarını önermek istiyorum. Bu konudaki ilk yükseköğrenim kurumumuz Anadolu Üniversitesi ve diğer okullarımızı da aynı derecede tavsiye ederken; Türk Sivil Havacılığı’na verdikleri destekler nedeniyle de kutlamak isterim.

 


Belki bir gün KALECİK’de bir Sivil Havacılık Okulu ile bu zincirde yer alabilir. Gerekli destek ve yardımı göreceklerini değerli dostum Kalecikliler vakfı başkanı Ahmet ATEŞ beyin önerisinde buldum ve ATİD olarak da yanlarında olacağım. Bir başka yazım da da Kaleciğin ve Kalecikliler vakfının örnek alınması gereken başarı öykülerinden bahsedeceğim.


Kutu


Tavsiye edeceğim ikinci etkinlik 24 Haziran günü Ankara Alış veriş festivali kapsamında Türkiye Aşçılar Federasyonunun yapacağı  “Şef 8 Yöresel Tatlar Yarışması” hazırlanan ürünlerin seçkin bir topluluğun görüşüne sunulacağı organizasyon TAFED başkanı Zeki AÇIKGÖZ tarafından yönetilecek. Sizleri biraz yoracağız ama bu etkinliğin de gözden uzak tutulmamasını önermek durumundayım.


Seçim AYDIN

 

Okunma Sayısı: 3599
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker