web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
400 Yıllık Dostluğu Kentpark’ta Kutlayacağız

Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkiler, son dönemde daha da hareketlendi. Türkiye’ye 16 milyar dolarlık yatırım yapmış 2 bin firması ile Hollanda, çok önemli ekonomik ve ticari ortaklarımızdan bir tanesi…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,  geçtiğimiz ay Hollanda Kraliçesi Beatrix’in daveti ile Hollanda’ya gitmişti. Ziyaretin önemli yönlerinden bir tanesi, Hollanda’nın 11 yıl aradan sonra devlet başkanı düzeyinde gerçekleşmesiydi.

 

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Türk-Hollanda Dostluk Derneği (TÜHOD) ve Türkiye-Hollanda Parlamentolararası Dostluk Grubu heyetini Çankaya Köşkü’nde kabul etmesi de, iki ülke yakınlaşmasının devamlılık göstereceğine işaret ediyor.

Hollanda Köyü Kuruluyor

Türkiye olarak Hollanda ile aramızdaki ticari ilişkilerin 400. yılını kutluyoruz. Bu kutlamaların Ankara’daki en önemli ayağı öyle sanıyorum ki Kentpark’ta kurulacak olan Hollanda Köyü olacak. Hollanda Büyükelçiliği ile koordineli olarak hayata geçirilecek olan bu proje ile özellikle Türkiye ve Hollanda arasındaki ticaret ve turizm ilişkilerini teşvik etmek ve güçlendirmek amaçlanıyor. Hollanda Kraliçesi ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ziyareti ile de uluslar arsı medyada önemli bir yer tutacak olan Hollanda köyünün kurulması her iki kültür ve firmalar için güçlü bağlar kurmak ve etki yaratmak için bulunmaz bir fırsat olacak.

 

 

Hollandalı markaları tanıtmak, iyi ilişkiler içerisinde olmalarını sağlamak amacı Hollanda’nın tüm geleneksel dokusunu taşıyacak olan köy, Kentpark Alışveriş Merkezinde 9-24 Haziran 2012 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Hollanda Köyü’nün açılışını,  9 Haziran tarihinde Hollanda Büyükelçisi ve aynı zamanda Ankara Alışveriş Festivali’nin yüzü olan dünyaca ünlü manken Doutzen Kroes yapacak. 15 Haziran tarihinde ise düzenlenecek olan VIP parti ve arkasından sergilenecek olan ünlü markaların moda gösterileri ile seçkin bir etkinlik daha gerçekleşecek.

Hollanda vatandaşı bir Türk sanatçı olan Karsu Dönmez de canlı performansı ile konukları büyüleyecek.

DSM,SKRETTING,INGBANK,TROUW TR,LIPTON,RABOBANK,WAGENINGEN, SHELL, VEEPRO VE LÖSEV gibi büyük kuruluşlar tarafından desteklenen proje ile Türkiye ve Hollanda endüstrileri arasında güçlü, sağlıklı ve uzun soluklu bir bağ kurulacak.

Aynı zamanda Hollanda kültürünü Türkiye’de tanıtmayı ve iki kültürün insanları arasında bir yakınlaşma olmasını amaçlayan bu projede Hollanda her bir özelliği ile Ankara’nın tam ortasında sizlerle buluşacak.

Pop-Up Mağazacılık Deneyimi

Dünyada yayılmaya başlayan popüler kültür; alışkanlıklarımızı da, yaşam biçimimizi de etkiliyor. Popüler kültürde ki geçicilik öğesi, hız, süreklilik iş yaşamında da benzer değişimleri getiriyor. Bu proje kapsamında hayata geçirilecek olan Pop-up Store da bu değişimlerin içinde yer alıyor.

 

 

Pop-up mağazacılık, tıpkı internette sayfa açtığınızda ekranınızda bir anda beliren reklamlar gibi bir şey. Bir görünüp bir kayboluyor. Amaçları ise müşterilere keyifli ve sürprizli bir alışveriş deneyimi yaşatmak.Yeniye olan ilgi ve merak bu şekilde kışkırtılarak, normalde olandan daha büyük bir kalabalık yaratılıyor.

Pop-up Store uygulaması, Hollanda Köyü projesi kapsamında Hollanda ve Avrupa’nın 8 ünlü markası ile gerçekleşecek. 9 Haziran-19 Haziran tarihleri arasında her gün binlerce kişinin önünden geçtiği Eskişehir yolu üzerinde ansızın belirecek olan bu markaların, müşteri ile iletişiminde oldukça çarpıcı bir etki yaratması bekleniyor.

 

 

Bu uygulama özellikle modayı takip edenleri heyecanlandıracağa benziyor. Bu kapsamda; BENGH, NOPPIES, IMPS EN ELFS, HANS UBBINK, JEROEN VAN TUYL, BRUNOTTİ, MARLIES DEKKERS, CRUIJFF SPORTS, BORIZ gibi ünlü Hollanda markalarını Kentpark’ta görebileceksiniz. Bu markaların düzenleyecek oldukları defileler de birçok moda tutkunu için kaçırılmayacak bir fırsat olacak.

 

Seçim AYDIN

Okunma Sayısı: 3408
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker