web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Bakan Günay’ın Önemli Jesti

Alışverişin de Başkentiyiz

Yaklaşık 11 ay önce Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı,  Ankara Ticaret Odası (ATO) ve birçok sivil toplum örgütünün temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan bir çalışma grubu, bugüne kadar Ankara tarihinin belki de en büyük organizasyonunu hayata geçirmek için hummalı bir çalışma içindeydi.

Ankara Shopping Fest, yani Ankara Alışveriş Festivali…

8 Haziran’da başlayıp 1 Temmuz’da sona erecek festivalde, 22 gün boyunca 37 AVM’de ve Ankara caddelerinde alışveriş, eğlence, hediye ve coşku dolu anlar yaşayacağız.

Festivalin galası, geçtiğimiz Perşembe Günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımı ile gerçekleşti.  Binden fazla davetlinin hazır bulunduğu gala, Cumhurbaşkanımızın konuşmasıyla başladı.

Festivalin yüzü olan dünyaca ünlü top model Doutzen Kroes’in ilgiyle izlediği, davetlilere sunulan TARİHTEN BUGÜNE Defilesi ile renklenen galada, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Müsteşarlarımız, Valimiz, Belediye Başkanlarımız, Sivil toplum örgütü başkanlarımız ve İş adamlarımızdan oluşan seçkin topluluk ENBE orkestrasıyla keyifli bir gece geçirdi.

Bakan Günay’ın Önemli Jesti

Ankara Alışveriş Festivali çalışmaların başladığı ilk günden bugüne, uluslararası bir festival konsepti ile ele alındı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay hep yanımızda oldu, desteğini esirgemedi.

Etkinlik Bakanlık tarafından Lefkoşe, Tahran, Nahçıvan, Batum, Moskova, Stockholm, Kopenhag, Londra, Amsterdam, Düsseldorf, Köln, Frankfurt, Viyana, Brüksel başta olmak üzere dünyanın önemli merkezlerinde tanıtıldı.

Bu çerçevede, Ankara turizmi açısından potansiyel ve projeksiyon vaad eden çok sayıda ülkeden 44 yabancı medya mensubu, hem Ankara’yı hem de festivali tanımaları için Ankara’ya davet edildi.

Festival galasından bir gün önce Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde Ankara Çengelhan’da verilen akşam yemeğinde buluşan yabancı medya mensupları, Perşembe günü Hacı Bayram camii, Augustus Tapınağı, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi ve Hamamönünüde gezdikten sonra festivalin tanıtım yüzü Doutzen Kroes’in de hazır bulunduğu basın toplantısına katıldılar.

Basın toplantısının ardından da galaya…

Ankara Tarihinde Emsali Yok

Ben Ankara Alışveriş Festivali’nin, kentin tarihindeki en büyük organizasyon olduğunu düşünüyorum. Ankara'yı alışveriş ve eğlence merkezine dönüştürmeyi ve 5 bine yakın etkinliği hedefleyen festivalde, hafta sonlarında AVM'ler ve cadde mağazaları dönüşümlü olarak gece geç saatlere kadar açık kalacak.

Türkiye’nin en ünlü isimleri, 28 konser verecek.

Bir tonluk döner ve tek günde 500 kadına makyaj gibi temalarla Guinness rekor denemeleri yapılacak.

Banka kartı ya da kredi kartı ile yapılacak her 25 liralık alışverişe Bankalararası Kart Merkezi tarafından bir çekiliş numarası verilecek ve Milli Piyango İdaresi’nin denetimindeki çekilişle 22 şanslı kişi birer otomobil kazanacak.

Ankara otelleri, festival süresince 2 gece konaklamaya 1 gece ücretsiz konaklama verecek.
Hediyeler, sürpriz etkinlerle liste uzayıp gidiyor..

Kolay değil, Ankara cadde ve sokakları süslenecek ve 22 gün boyunca 5 binin üzerinde etkinliğe sahne olacak.

Festivale sayılı gün kaldı ama, Ankara’yı şimdiden ‘Alışverişin de Başkenti’ ilan etmek için erken değil..

 

Seçim AYDIN

 

Okunma Sayısı: 3481
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker