web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Derya Duysak
deryaduysak@turizmdesonnokta.com
Türkiye’de Bir İlk “ Ön Rezervasyonlu Tatil Paketi”

 

Değerli okurlar,

 

Bu hafta itibariye Reklam, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak göreve başladığım ÇAM THERMAL RESORT & SPA Hotel tanıtımını  sizlerle paylaşmak istedim. 2013  yılının Eylül ayında hizmete  girecek olan otel bir ilk olmaya aday... Devre Tatil sistemiyle misafirleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

 

Oğultürk Group  tarafından inşa edilen, Çam Thermal Resort & Spa Hotel Soğuksu Milli Parkında doğayla iç içe 5 yıldızlı termal bir otel. Halen inşaatı devam eden otel  2013 yılının Eylül ayında hizmete girmeye hazırlanıyor.

 

 

Eşsiz mimarisi ve ihtişamı ile vadinin İçinden akan olağan üstü doğasıyla "Saklı Cennet Kızılcahamam'da" yaklaşık 57 dönüm arazi üzerine konuşlandırılmış yemyeşil bir doğa, oksijen deposu çam ağaçları arasında doğa ile uyumlu olarak  Ankara’ya 45dk.’lık  mesafede termal bir tesis.

 

 

Her biri özel tasarlanmış ve en ince detayına kadar düşünülmüş 196 standart oda , 48 Corner Suit Oda , 2 Deluxe Suit ve 2 Engelli odası olmak üzere toplam 248 oda mevcut. Corner Suite odaların ortalama büyüklükleri 56 m2. içerisinde 1 adet yatak odası ve oturma grubu bulunuyor. Deluxe suit odaların  ortalama büyüklükleri 168 m2. İçerisinde 2 adet yatak odası, orman manzaralı termal havuzu, çalışma odası ve toplantı salonu  ve oturma salonundan oluşmakta. 

 

 

Tüm odalar orman manzaralı. Standart odalar 2+2 toplam 4 kişilik ve suit odalar 4+2 toplam 6 kişilik  şeklinde. 0-8 yaş ücretsiz. Toplam da 8 adet bay ayrı – bayan ayrı ve karma yüzme havuzları, termal havuzları, aqua parkı, her birinde kendi içerisinde sauna, fin hamamı, jakuzi, fitness merkezi  bulunuyor  ayrıca 22  özel termal aile odaları mevcut. Fizik tedavi üniteleri, SPA odaları, çocuklar için neşeli vakit geçirebilecekleri oyun alanları,çocuk kulübü,  2 adet futbol sahası, 1 adet tenis kortu ,1 adet voleybol, mini golf, bowling salonu 3 adet  restaurant ayrıca 1 adet orman içerinde piknikçilere ve misafirlerimize hitap edecek osmanlı ve Türk mutfağın seçkin yemeklerinin sunulacağı 1 adet orman restaurant , yörük çadırında Kızılcahamam’a özel gözleme, ve mantı gibi yemekler bulunuyor.

 

 

Misafirlerine en üst seviyede kaplıca deneyimi yaşatma anlayışı ile hizmet vermeyi amaçlayan Çam Thermal Resort & Spa Hotel, bulunduğu coğrafyanın doğasının en cömert hediyelerinden biri olan termal suyu aktivitelere kadar ulaştırarak, misafirlerinin konaklamaları boyunca maksimum fayda ve keyif elde etmelerini sağlamayı amaçlıyor.

 

Çam Thermal Resort & Spa Hotel Genel Müdürü Orhan Dağdelen

 

Sektörün tecrübeli ismi ve firmanın Genel Müdürü Orhan Dağdelen yaptığı açıklama;  “Çam Thermal Resort & Spa Hotel’i  Oğultürk grubu inşa ediyor. Oğultürk Grup  yaklaşık 40 yıldır inşaat  elektrik ve  turizm sektöründe faaliyet gösteren bir kurum. Tamamen yerli  değil Kızılcahamam menşeili yerel bir sermaye, dolayısıyla hem bölge halkının desteği hem de daha  önceki iş planlamalarından dolayı çok ciddi ve ön planda olan bir iş portfoyü ile tanınan bilinen bir aile. Turizm de şehir içi otelciliği olarak 20 yıllık bir tecrübeye sahip. Ankara Ulus merkez de 3 yıldızlı bir tesisin 20 yıldır işletmeciliğini yapıyorlar. Dolayısıyla sektöre yabancı  bir grup değil.  Şu an da ön planda bu projenin bitmesi ve açılması ile ilgili çalışmalarını yürütüyor.  Biz turizm sektöründe yapacağımız yatırımlarla yolumuzda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

Dağdelen Çam Thermal Resort & Spa Hotel’in şu an ki çalışmaları hakkında da ayrıca;”  Türkiye’de Sağlık Turizmi”  son yıllarda ülkemizin turizm potansiyeline eklemlenen ve ülkemize “nitelikli turist” kazandırma konusunda ilk sıraya yerleşen bir turizm kolu haline gelmiştir. İstatistiklere bakıldığında son beş yılda ülkemize gelen “sağlık” amaçlı turist sayısında hızlı bir artış olduğu görülecektir. Bugün ülkemize Ortadoğu, Balkanlar, Orta Asya, Afrika, Avrupa ve hatta Amerika’dan tedavi amaçlı olarak turistler gelmekte. 2010 yılında Türkiye’ye tedavi amaçlı olarak gelen turist sayısı 200.000 civarındadır.

 

 

Bu rakamın 2015 yılında 1.000.000 sınırına dayanacağı tahmin ediyoruz. BizTürkiye’de Ön rezervasyonlu tatil paketi ile bir ilk’i gerçekleştiriyoruz. 5 ve 10 yıllık sürelerle 4 dönemde yaz, bahar, kış ve bayram sömestr tatilleri olarak satışlarımıza başladık. Sistemimizde aidat ödemesi yok, dönem tarihi yok, istediğiniz zaman kullanabilirsiniz, isterseniz tatilinizi birleştirip arka arkaya  kullanabilirsiniz, yerinize bir başkasını gönderebilir veya satabilirsiniz. Hiç olmadı bizden sizin yerinize haftanızı kiralamamızı talep edebilir karşılığında sadece %15 kiralama komisyonu ödeyerek paranızı alabilirsiniz. Ayrıca sadece ilk 500 üyemize tanıdığımız club card ayrıcalıklarına sahip olarak yılın 365 günü dilediğiniz zaman ücretsiz tüm aktivitelerimizden ve diğer hizmetlerden konaklama, yemek gibi  %30 indirimli olarak faydalanabiliyorsunuz” diyerek açıklamada bulundu.

 

 

Güler yüzlü ve deneyimli personeli ile kaliteli hizmet anlayışı ile Çam Thermal Resort & Spa Hotel otel açık , kapalı bay/bayan ve karma termal yüzme havuzları, saunalı - jakuzili özel aile banyoları, Türk hamamları, buhar banyoları, masajlar, çamur bakımları, cilt bakımları, bitki ve süt banyoları, fizik tedavi - rehabilitasyon üniteleri, zayıflama üniteleri ile daha sağlıklı ve daha farklı bir tatil yaşamak isteyen misafirler için hizmet verecek.

 

 

Otel’de  ayrıca sağlık terapileri için hazırlanmış tam donanımlı odaları,  doktor ve uzmanlar eşliğinde Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, 2 adet futbol sahası, mini golf, voleybol sahası, paint bol sahası, yürüyüş parkurları, trekking, ATV kros, fayton gezileri, bowling gibi daha birçok aktiviteler  bulunmakta.

 

 

800 Kişilik konferans, 300 ve 100 Kişilik toplantı salonlarıyla Çam Thermal Resort & Spa Hotel misafirperverliğiyle farklı, çok özel bir konsept geliştiriyor. Başarılı bir iş toplantısı, keyifli bir bayii toplantısı, kapsamlı bir eğitim semineri için Çam Hotel Convention Center her türlü konferans ve toplantı organizasyonlarınıza cevap verecek kapasitede.

 

 

Osmanlı döneminde şifalı sularıyla meşhur Kızılcahamam, şu anda  Türkiye'nin en önemli sağlık turizmi merkezlerinden biri olarak 16 bin kişinin yaşadığı çok şirin bir ilçe. Yaz mevsiminde nüfus 50 binlere dayanıyor.  İnsanların 'su' diye inledikleri bir dünyada 4 ayrı sudan doyasıya faydalanan belki de tek bölge. Başkent'e yakınlığı ise Kızılcahamam'ın ayrı bir avantajı. Siyasilerin, işadamlarının bir çok konuda mekan tuttukları Kızılcahamam, şimdilerde bir kongre şehri olma yolunda. İlçe'nin dört bir yanına yapılan tatil köyleri ve turistik tesisler, Kızılcahamam'ı 'vazgeçilmez' hale getiriyor. 

 

 

Son yıllarda Türkiye’nin DAVOS’u diye nitelendirebileceğimiz , büyük kongrelerin yapıldığı ve Özellikle Thermal Turistik tesis yatırımların göze çarptığı saklı cennet KIZILCAHAMAM’da OĞULTÜRK Grup’un inşa etmekte olduğu Çam Thermal Resort & Spa Hotel  bölgeye sağlık turizmi açısından büyük bir ivme kazandıracak

 

 

 

 

 ÇAM HOTEL TANITIM FİLMİ İÇİN TIKLAYINIZ

 ÇAM THERMAL RESORT & SPA HOTEL

www.camhotel.com.tr

  derya.duysak@camhotel.com.tr

 

Okunma Sayısı: 10145
Türkiye’de Bir İlk “ Ön Rezervasyonlu Tatil Paketi” - RESİMLER
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker