web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Recep Arısoy
iletisim@turizmdesonnokta.com
Turizm basını birbirlerine destek olmalıdır

Bu yıl ‘Turizm Oscarları’n da 43 kategoride ödüller verildi. Benim dikkatimi çeken ise Turizmin Sesi haber portalı’nın ödülü. Turizmin Sesi, ” Dijital Turizm Yayını ” kategorisinde” Skalite 2011 ‘e layık görülerek ödülünü aldı.

Turizmin Sesi ekibini ve sevgili Bora Özgeni öncelikle yürekten kutlayarak asıl değinmek istediğim konuya geçelim. Haber sitelerine göz atarken, sevgili Bora bey’in köşe yazısını okudum. Bora bey haklı yere sevincini köşesin de tüm turizm camiası ile paylaşmış. Yazının altında bir yorum gördüm. Yorum Turizm Güncel Genel Yayın Yönetmeni sevgili Eda Özsoy’a ait. Eda hanım Bora beyi tebrik ediyor ve başarılar diliyor. Eda hanımın bu yaklaşımı beni inanılmaz mutlu etti, kendisini bu vesileyle yürekten kutluyorum.

Bora bey’in yazısının altına bende yorum yaparak bora bey’i tebrik edip başarılar diledim. Turizm haber sitelerinde gezinmeye devam ederken, sektör gazeteci arkadaşlarımızdan birinin köşe yazsısı çok dikkatimi çekti. Gazeteci arkadaşımızın yazısının başlığı aynen şöyle “Türkiye ödül tarihine kara bir leke yazıldı. Yazısın da Skalite 2011 ödül törenini yerden yere vuruyor ve eleştiriyor. Şaşırdım bu yazıyı okuyunca. İnanın o an aklıma hemen farklı düşünceler geldi. Yapılan yorumun çok haksız olduğunu düşünüyorum ve ekliyorum. Aynı arkadaş, daha önce bir arkadaşımızın TV programına karşı da aynı tepkiyi göstermiş ve ağır ithamlarda bulunmuştu, haksız yere.

Ben bu arkadaşımızı bir türlü anlamış değilim. Neden meslektaşlarına karşı bu kadar tepkili yaklaşıyor ve cephe alıyor. Turizm basını beni düşüncemde muhalefet olma yerine, birbirlerine destek olsalar beklide daha iyi yerde olacaklar. Bunu neden beceremiyoruz? Bu kıskançlıklar yıllardır neden böyle inanın bir anlam veremiyorum. Neden herkes Eda Özsoy gibi yaklaşıp sektördeki meslektaşlarına el uzatmıyor?

Hadi el uzatıp destek olmasını da boş verelim, nezaket kurallarını uygulayalım en azından. Ben şahsen Bora bey’in başarısını paylaştığı yazısının altında tüm turizmci basının yorumlarını görmek isterdim. Bu arada bu gazeteci arkadaşımızın bugün hastanede olduğunu öğrendim. Küçük bir rahatsızlık geçirmiş. Kendisine acil şifalar diliyorum. Tüm turizm basını arkadaşlarımızı da bu arkadaşımıza acil şifa dileklerini belirten yorumlarını da görmek isterim. Bizler dostça yaklaşalım ki, dost olalım.

 

Recep Arısoy

 

Okunma Sayısı: 2937
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker