web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Recep Arısoy
iletisim@turizmdesonnokta.com
İzmir Belediye Başkanı'na Açık Mektup

İzmir’i İzmir’liye sorduğunuzda İzmir’i size öyle bir anlatır ki rüya gibi bir şehirde olduğunuzu düşünürsünüz o an böyle düşünmemekte mümkün değil.

Aslında izmir gerçekten de anlatıldığı gibi, rüya gibi bir şehir, ancak her rüyanın da bir kabusu vardır.

İşte bu rüya gibi şehir İzmir’in de kabusu dilenciler ve seyyar satıcılar, adım attığınız her yerdeler, kordan da bir restoranda veya cafe de oturuyorsanız yandınız dakika başı yanınıza bir dilenci veya seyyar satıcı yaklaşıyor.

Son üç gündür İzmir’deyim zamanımın çoğunu kordonda geçirdim  dinlenmek için gittiğim kordonda bir restorandan diğer restorana kaçtım resmen, daha doğrusu kaçmak zorunda kaldım ben kaçtım dilenciler ve seyyar satıcılar kovaladı.

Ama ne mümkün kurtulmak her yerdeler yakalıyorlar sizi, kağıt mendil satanı, özürlüsü, çingenesi istemediğiniz kadar çekirge sürüsü gibiler kordonu mesken edinmişler adeta.

Tatil için gittiğim çeşmede hayat ölmüş incin top oynuyor diye İzmir’e kaçarken,  hesap edemediğim bir gerçekle karşılaştım İzmir de dilenci gerçeği ile yağmurdan kaçarken doluya yakalandım yani.

Aslında zaman geçirmek için kordonu seçme nedenim kordonun sakin olacağını düşünmem di, böylelikle şuan yazmakta olduğumu kitabımı kordon gibi bir yerin vereceği ilhamla daha sağlıklı yazabilecektim.

Bırakın ilham alıp kitabımı yazmayı, güncel köşe yazılarımı bile yazamadım  bir iki satır bir şey yazmaya başlıyorsunuz hemen yanınızda bir dilenci beliriyor ısrarla para istiyor veya size bir şeyler satmak istiyorlar.

Para vermez ya da bir şeyler satın almadınız mı yandınız, kendi kendilerine söylenerek sizlere sülale boyu ağza alınmayacak küfürler mırıldanıyorlar.

İster istemez moraliniz bozuluyor canınız sıkılıyor bir anda kafanız dağılıyor, suçluluk duygusuna bile kapılıyorsunuz suç işlemişinizde size ondan dolayı küfür ediyorlar gibi bir düşünceye kapılıyorsunuz.

İşte İzmir kordonda insanların rüyalarında gördükleri kabus dilenciler gerçeği, tüm kordon çalışanları ve restoran sahipleri bu konuda aşırı derece rahatsız ve şikayetçiler.

Sayın başkan bir bir şey çok dikkatimi çekti, kordonda böylesine önemli bir sorun varken ben neden üç gün boyunca bir tane bile zabıta memuru görmedim kordonda?

Dilencilik burada sektör haline gelmiş, bunun arkasında hangi gerçekler veya nasıl sorular yatıyor inanın merak ediyorum sayın başkan.

Rüya gibi şehir İzmir’i rüya gibi yaşamak istiyoruz bizler, kordon çalışanlarını ve esnafını bu sorundan kurtarma görevi de başta İzmir belediyesi olmak üzere onunla birlikte İzmir emniyetinin de görevi.

İzmir’i rüya gibi şehir yapmak için çaba ve emeklerinizin göz ardı edilmesi söz konusu değil, İzmir’i bu duruma getirmek kolayda olmamıştır belediye ve emniyetin buradaki payı tartışılmaz ama bu kordondaki sorun İzmir deki tüm bu başarılara gölge düşürüyor.

Bu sitemimi anlayışla karşılamanız  ve dikkate almanız beni ve kordan çalışanlarını, restoran sahiplerini mutlu edecektir diye düşünüyorum.

 

 

Recep Arısoy

 

 

 

 

Etiketler: Recep Arısoy,
Okunma Sayısı: 3255
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorumlar
Dr. Aygün Gürkan
Fevkalade haklısınız.Eşsiz konumlu Ege'nin incisi benim takip edebildiğim son 40 yıldır yerel yönetimlerin beceriksizliğinden tam bir rezalet içersinde.Yazık!
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker