web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Türkiye’nin Başarı Ödülleri

Genç turizmciler tarafından düzenlenen turizm de gençlik ödülleri töreni, 100 yılı aşan turizm tarihimizin son 25 yılında yakalanan başarı çizgisinin, mutluluk veren etkinliklerinden biriydi.  Bu ödüllerin üzerinde durulması gereken yönü ise kişilere yönelmiş olmasıydı. Türkiye 2000 yılında örnek alınan tanıtım kampanyası nedeniyle başarı ödüllerini kazanmaya başlamış; dünyada adından söz edilir hale gelmişti. Halen aynı çizgide devam ettirdiğimiz kampanyanın en güzel yönlerinden biri de, tüm ülkenin benimsediği bir logo kazandırmasıydı. Kendi ürettiği pazarlama ve satış teknikleri ile de tüm kriz dönemlerini başarıyla sonuçlandıran turizm işletmelerimizin, uluslar arası alanda elde ettikleri başarılar, başlangıçta Almanya’da alınan ödüllere konu olurken; başarı çizgisi de aynı derecede yükselmeye, ödüller dünya çapında gelmeye devam ediyor. Artık ödül törenleri de ülkemizde düzenlenmeye başladı.

Turizmde bir başka ödül heyecanı da Skalite ödülleriyle Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonunda yaşanmaktadır.

SKAL gibi Uluslararası kuruluşlar dünya başkanlıklarını ülkemiz temsilcilerine teslim ederken; genç turizmciler gelecek yüzyıl için ümidimiz olduklarını bizlere bir kez daha gösterdiler. Gözden uzak tutulması mümkün ayrıntılar, geceye renk katan, gelecekte düzeltilebilecek güzellikler olarak anılacak. Geleceğe, dünya gençlerine yönelik projeleri nedeniyle de kutluyor; Anadolu’nun tümüne yayılmasını tüm gençliğin turizme olan ilgisini artırmak açısından kendilerine öneriyorum.

Ankara tüm kurum ve kuruluşları yanında kendilerini Başkentli olarak kabul eden hemşerileri ile yeni bir turizm yapılanması yaşıyor. Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği ATİD de bu yapılanmada yer alacak kuruluşların destek beklentilerinin arkasında olabilecek çabalarını giderek artırıyor.

Geleceğin kongre şehirleri arasında olma yarışında ATO Kongre merkezimiz, uluslararası deneyimleri olan bir işletmeci tarafından, hizmete hazır hale getirildi. Son değerlendirmelerle İçkale ve Doubletree by Hilton Ankara;  Ankara’da beş yıldızlı otel sayımızın yükselmesine katkıda bulundular. JW MARRIOT otel de, iş dünyasını bir arada toplayan yapılanması ile Ankara’ya uzun yıllar marka değerleri ile hizmet veren otellerimizin arasında yer aldı.

Türkiye’de ilklerden olan Anadolu Üniversitesi Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi deneyimli Yöneticisi Prof. Dr. Nazmi KOZAK’ın öncülüğünde gençlerin turizme olan ilgilerine katkıda bulunuyor. Zengin araştırıma programları, Konferanslar ve seminerler aracılığı ile Eskişehir’in bir marka kent ve kongre merkezi olmasına katkıda bulunurken; çevresindeki bölge merkezi niteliğini korumasına da destek oluyor.  Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği ATİD de bu yapılanmada yer alacak kuruluşların destek beklentilerinin arkasında olabilecek çabalarını giderek artırıyor.

 

Seçim AYDIN
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)Başkan Yardımcısı
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı

 

 

Okunma Sayısı: 3332
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker