web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Derya Duysak
deryaduysak@turizmdesonnokta.com
Turizmin kalbi İzmir’de devam edecek …

Turizm alanındaki en önemli buluşmalardan biri olan Travel Turkey 2010 İzmir Turizm Fuar ve Konferansı, bu yıl dördüncü kez İZFAŞ, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover-Messe International İstanbul işbirliği ile organize ediliyor.

9-12 Aralık 2010 tarihlerinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, dünyanın ve Türkiye'nin farklı destinasyonlarından turizm profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Fuar her yıl bir öncekinden daha başarılı. Bunu  geçen yıl ki  fuarda iştirakçilerine  gösterdi.  Yerli ve yabancı katılımcıların artmasıyla birlikte fuara olan ilgi gözlerden kaçmadı.

Bu artışın  faydalı sonuçlar getirdiği kesin Turizm, dünyanın en önde gelen ve gittikçe de genişleyen hacmi ile hizmet sektörünün önde gelen bir kolu. Ekonomik anlamda ticaretin en acımasız kuralları bu sektörde cereyan ediyor.

Turizmin  gerçeği şu ki; En hareketli turizm, iki komşu ülke arasında yapılan turizm. Türkiye, bunu gerçekleştirmiş, Rusya’ya kapılarını açmış ve Antalya’da Rus turistin favorisi olması yanında, İngiliz ve Alman turist sayısındaki büyük artışlarla Türkiye’nin  turizm alanında önemli bir gelişmeye sahne olduğunu ortaya koymuştur. Bunun daha uzun yıllar böyle devam edeceği kesin. Fuarda kurulan dostluklar, ürün alışverişleri, hedeflerin iyi tespiti ile, fuarı yerleşik bir düzene oturtmak ve hayatiyetinin devamını sağlamak çok zor.

2010 yılında daha kapsamlı ve uluslararası ziyaretçilerin yoğunluğu ile öne çıkan bir fuar olmayı hedefleyen Travel Turkey’in İzmir ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye'nin turizm zenginlikleri, farklı destinasyonları yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere tanıtılmasıyla birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da çevre ülkelerden çok sayıda satın alıcıya ev sahipliği yapacağı tartışılmaz bir gerçek.

Geçtiğimiz yıl  17 ülkeden 430 firmanın katıldığı fuar nedeniyle İzmir'e 36 ülke (Almanya, ABD, Azerbaycan, BAE, Brezilya, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Çin, Ermenistan, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, İngiltere, İran, İskoçya, Katar, Kazakistan, Kuveyt, KKTC, Libya, Litvanya, Mısır, Nepal, Özbekistan, Polonya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suriye, Suudi Arabistan, Tayland, Tunus, Türkiye ve Yunanistan)'den turizm profesyonelleri geldi. Dört gün süreyle açık kalan fuarı 14.829 kişi ziyaret etti.

2010 Travel Turkey Fuarının İzmir’e ve Türkiye Turizmi’ne hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgiyle kalın…

 

Okunma Sayısı: 4587
Yorumlar
Satılmış Dizman
Geçen yıl çok başarılıydı. Bu yıl da başarılar dilerim.
Hüseyin SOYDABAŞ-Antalya
Bugün ilk defa varlığınızı hissettim. Tabii ki bu benim ayıbım. "Bir vesile" derler ya, öyle oldu. Ancak her vesileyle okuyacağım bir sitem olduğu için sevinçliyim. Ülkemin Başkent'i Ankara'dan, turizmin Başkent'i Antalya'yı yazmanız çok güzel. Dediğiniz gibi yazı yazanlarınız çok harika ve mesleğinin zirvesinde olan kişiler. Hepinizin ellerinize sağlık, yüreklerinize ferahlık...
Ali Kemal Senan
Sevgili Derya hanımefendi, Mücadelenizi anlıyor ve sizi bu anlamda büyük takdirle anıyorum. Eminim siz var olan idealizminiz ve başarma konusundaki iradeniz ve birikiminizle benzer güzellikte başka işlere de imza atacaksınız. Her zaman yanınızda olup size destek verebilmeyi yürekten istiyorum. Saygı ile.
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker