web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Turizm Varlığı Kültür Ekonomisi

Bu hafta Ankara ilinde, yaşam kalitesinin yükseltilmesi esas olmak üzere, insan odaklı ve hızlı hizmetler üretmek için, görev yapan Kamu kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile Ankara milletvekillerini bir araya getirmeyi amaçlayan toplantı, Ankara Valisi Alâaddin YÜKSEL’in daveti ile gerçekleşti. TBMM Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK’in de katıldığı toplantıda, Ankara ilinde görev yapan İl ve Bölge Müdürleriyle İlçe Kaymakamları çalışmaları ve yatırımları hakkında bilgi sundular.

Bu toplantıyı Sayın Valimizin ifadesi ile “tarihi, kültürel ve doğal mirasını koruyan ve dünya ile buluşan; yüksek yaşam kalitesini bireylerine adalet içerisinde sunan, yönetişim anlayışını benimseyen; bilim, eğitim ve sanat ile aydınlanan Ankara hedefine ulaşmada” önemli aşamalardan biri olarak değerlendiriyoruz.
Ankara’nın 10 dakikalık tanıtım filmine de yansıyan özellikleri sanayi, ticaret ve hizmetler alanında hızla ilerleyen, yaşayanlara gelecek vaat eden bir ilin Cumhuriyet tarihindeki en parlak döneminin yaşandığının habercisiydi. Cumhuriyetimizin 100’ncü yaşının kutladığımızda çağın İpekyolları olarak kabul edilen kara, hava ve demiryollarının kavşağında yeni bir kentte yaşıyor olacağız. Bugün sahip olduğumuz kültür, sanat ve turizm imkânlarımızın yeni yapılanmalarla birlikte kentin turizm varlığının bir kültür ekonomisi anlayışı ile değerlendirilmesi yapılan çalışmalarla mümkün olacaktır. 15 milyon ziyaretçi hedefinin de gerçekleşmesinin beklendiği yıllarda Ankara’da, Başkent olmanın özelliklerinin de, turizm arz faktörleri arasında yer alması, tamamlanmış olacaktır. Diplomatik misyon ve temsilciliklerde görevli kişiler, yabancı firmaları çekecek iş merkezlerinde çalışacaklar, toplantılar nedeniyle gelecekler, bilişim sektörü, sanayi, fuarlar ve lojistik merkezlerde çalışacak görevliler, kentin ekonomisine katkıda bulunacaklardır. 
Bu bağlamda, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün çeşitli sunumlarda paylaştığı, klasik turizm anlayışının, alternatif turizm türleri ile desteklendiği Ankara turizm planları, 2 yıldır yapılan ve bazıları karar aşamasına ulaşan çalışmalara, konu olmaktadır. Hamamönü örneğinde olduğu gibi, kentsel iyileştirme uygulamaları yanında, Kale projesi de tamamlandığında, Ankara, çevresiyle birlikte önemli bir destinasyon olacaktır. Sağlık, Kongre, kültür ve fuar, Ankara’nın il ve kent olarak turizm ekonomisini destekleyen türler olarak, hızlı bir gelişme göstermektedir.
Ankara’da, yönetişim anlayışı ile hedeflere ulaşılması noktasında yönlendirenlere, uygulayıcılara ve tüm Başkentlilere ve tüm okurlarımıza mutlu bayramlar diliyor; büyüklerimize saygılarımı iletmek istiyorum. Bayramların, geleneklerimizi unutmadan, çevre, kent ve kültür gezileri ile zenginleştirebileceğimiz birer tatil imkanı olduğunu da hatırlatmak isterim. Kentimizdeki yeni yerleri keşfetmek ve çevremizi tanımak için, kış öncesinde güzel günlerin müjdesini, meteoroloji den almış bulunuyoruz. 
 
Seçim AYDIN
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı
 
   
 
Okunma Sayısı: 3189
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker