web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Recep Arısoy
iletisim@turizmdesonnokta.com
Taksicilerin Son Kurbanları Brezilyalı Turistler Oldu

Bin bir meşakkatle ülkemize getirdiğimiz turistleri yıllardır çözümlenemeyen sorunlar yüzünden tek tek kaybediyoruz.

Taksiye binen iki Brezilyalının tüm paraları taksi şoförü tarafından zorla alındı. Taksi şoförleri işin dozunu kaçırmaya başladılar.

Taksiye binen iki Brezilyalının tüm paraları taksi şoförü tarafından zorla alındı. Taksi şoförleri işin dozunu kaçırmaya başladılar.

18,10,2011 Salı günü saat 15:15 sıralarında Beşiktaş Dolmabahçe sarayı önünde taksiye binen Brezilyalı turistler, Willian Moneda ve Larissa Gomes taksi şoförü tarafından gasp edildi.

Dolmabahçe sarayından Pınar Mahallesindeki İstinye Park AVM’ye gitmek için taksiye binen Brezilyalı çift taksi şoförüne taksi ücretini öderken, taksi şoförüne 900 TL çarptırdı.

Durumu Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, İstinye Şehit Muhsin Polis Merkezi Amirliğine bildirerek ifade veren çift, 22,10,2011 tarihinde ülkelerine döneceklerinden dolayı şikayetçi olmadılar.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğündeki ifadelerinden sonra, olayın basına çıkması için bana ulaşan çift, olayın basına çıkmasını istediklerini  bizzat belirttiler.

Brezilyalı çift Willian Moneda ve Larissa Gomes olayı bana aynen şöyle anlattılar.

Bugün 15:15 sıralarında plakasını bilmediğim bir ticari taksiye eşim ile birlikte Dolmabahçe sarayının önünden bindik.

Pınar Mahallesindeki İstinye Park AVM önüne geldiğimizde taksimetrede bir sürü anlamsız rakamlar vardı.

Taksi şoförüne ne kadar ödeyeceğimi sordum. Taksi şoförü 150 TL deyince çok pahalı olduğunu söyleyerek kendisine 40 TL uzattım.

Taksi şoförü bana bütün paramı göstermemi istedi. Bende göstermeyeceğimi söyledim. Daha sonra taksi şoförü arkaya doğru eğildi ve cüzdanımda bulunan 900 TL parayı aldı ve bizi taksiden zorla aşağı indirdi.

Ben daha sonra taksinin arkasından koştum ama yetişemedim. Taksinin plakasını göremedim. 22,10,2011 günü ülkeme döneceğimden dolayı, zorla benden paramı alan taksi şoföründen davacı ve şikayetçi olamadım.

Defalarca bu sorunla ilgili turizm basınındaki köşe yazılarımda olsun basın açıklamalarımda olsun, çözüm önerilerimi sundum yetkililere.

Aylar önce tüm taksilere kamera konmasını ve merkezi sistem oluşturularak bu gibi durumlara karşı kayıt yapılması gerektiğini söylemiştim.

Yıllardır turizm sektörünün önüne aşılmaz ve çözümlenemez bir sorun olarak çıkan bu durum, bir an önce çözülme ise Türkiye imajına ve turizm sektörüne büyük zararlar vermeye devam edecektir.

İBB bu soruna yönelik bir proje çalışmasına başladığını açıkladı, umarız bu proje biran önce hayata geçirilir, projenin hızlandırılması için her şey yapılmalı ve hızlandırılmalı, hızlandırılmalı çünkü turizm sektörü turist kaybetmekte bu sorun yüzünden.

Turizm sektöründe hemen hemen hergün farklı bir alanda farklı bir sorun karşımıza çıkıyor, ülke ekonomisinin en büyük pasta dilimine sahip turizm sektörü artık çok ciddiye alınmalı.

Bu sorunların çözmek ve gidermek sadece TC.Kültür ve Turizm Bakanlığı görülmemeli, artık Başbakanlıkta turizm sektörü ile çok yakından ilgilenmeli, gerekirse turizm sektörüne ve bu sorunlara yönelik, komisyon kurmalı.
 

 


Recep Arısoy
Turizm Yazarı

 

 

 

Okunma Sayısı: 3319
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker