web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Erez Eğilmez
iletisim@turizmdesonnokta.com
Gülen Veda

Dönen nedir diye sorarsanız; gezegenler, dünya, evren, hayat, yaşam,


Ve tam ortasında biz insanlar. Hatırlar mısınız doğduğunuz anı sanmam. Gözlerimizi kapatıp ebedi hayata gideceğimiz zamanı da hatırlayamayacağız. Hatırladıklarımız anılarımızın bize izin verdiği kadar olacak emin olun. Onlarda ya çok büyük sevgilerimiz yâda çok büyük acılarımız olarak hatıralarımızda kalacak. Bu sabah uyandığımda yeni yaşımın verdiği bir olgunlukla anılarıma bir geri döneyim dedim tatbiki geçmişime deyip gülümsüyorum. Bu yazımı esasında kendime yazmak istemiştim ama sizler için yazıyorum neden mi sizlerde bu yazımı okuyunca işinizi gücünüzü bir an bırakıp geçmişinize dönün acıda olsa tatlıda yaşadığınız tüm anıları hatırlamaya çalışın bir film şeridi gibi gözlerinizin önüne gelsin bakalım neler olacak neler hissedeceksiniz.


Öncelikle şunu söylemem gerekir ki hepimiz uyuyup uyanıp yeni güne başlıyoruz hepimizin işi gücü bu hayatı sürdürebilmek için bir amacı ve çabası var. Belki yaptıklarımız her gün aynı gelebilir ama bu her uyuyup uyanma esasında geçen zamanda neler neler yaşıyoruz. Sevgileri kalbimize gömüyoruz işimize odaklanıyoruz âşık oluyoruz kavga ediyoruz sevişiyoruz düşünüyoruz yemek yiyip zevk alıyoruz Yüce Allaha dua edip ibadetimizi yapıyoruz seyahat ediyoruz hasta oluyoruz ıslanıyoruz bazen parasız kalıyoruz yalan söylüyoruz istemesek te kalp kırıyoruz netice itibariyle yapıyoruz da yapıyoruz aklınıza ve anılarınızda olan her şeyi yapıyoruz. Sırlarımız oluyor belki de kimselere söyleyemediğimiz. Paylaşmak istiyoruz ama paylaşamıyoruz. Ama bütün bunları yaparken zaman o kadar çabuk gelip geçiyor ki sevdiklerimiz kaybedebiliyoruz annemizi babamızı öbür dünyaya uğurlayabiliyoruz. Mantıklı düşünürsek fani bir dünyada yaşayıp bütün bunları bile bile birbirimizi bir hiç uğruna kırabiliyoruz. Şimdi anılarımızı tazeleme zamanı değil mi? Ve en önemlisi bu hayatta ruhu bedenden koparan sevgi ve aşk bilirmişsiniz neden Yağmur yağdığında kaçışan insanlar neden âşık olunca ıslanmak isterler. Uykusuzluktan yakınanlar neden âşık olunca sabahlara kadar uyumazlar ben bu nedenleri cevaplayamadım hiç bir zaman. Ama eminim sizler belki cevaplarını biliyorsunuzdur. Belki söylemesi kolay ama yaşanması ve yaşatılması zor olan kavramlar bunlar sevgili dostlarım. Kimileri aşk olmadan sevda yaşanmadan hayatın bir anlamının olmadığını söyleyip dururlar. Bunu söyleyerek aşksız sevda sız nasıl yaşarlar? Tabi ki yaşayamazlar sadece yaşadıklarını sanırlar. Son bir defa hatırlanmak ister insan, belki de yıllar geçtikçe unutamaz, şarkılar ne der bilir misiniz seni düşündüm dün gece yine hani ıssız bir yoldan geçerken ansızın aklıma geldin.

En önemlisi de bu fani dünyada efkârlanınca alırsın bir kadeh rakını eline gidersin bir meyhaneye acını kalbine gömmek için içmeye ama içtiğinle kalır efkârlanırsın çünkü ertesi gün neyse seni efkâra sebep olan ruhunun derinliklerinde saklı kalacaktır. Bu hayatta ne söylesen ya da ne istesen unutmayın siz gerçekten istedikten sonra gerçekleşemeyecek hiçbir şey yoktur. Onun için kimse kimseye dargın kalmasın vereceğimiz bir nefes var ardına bakmadan giderken acıda olsa yine de gerçeği görüp te söylemek gerekiyor dostlarım. Ben eminim ki herkesin yüreğinin derinliklerinde güzellikler vardır görebiliyorsam sizde görebiliyorsunuz dur.

Ne diyorum biliyor musunuz sessiz sevmelere mahkûm etmeyin o güzel yüreklerinizi bu fani dünya da. Keşkeler kalmamalı akıllarda kalırsa eğer yazık olur o güzel anılarınıza çünkü anılarınızın içinde asla yer almayacaktır.

Hepimiz bu hayatın tüm zorluklarına karşı zaman zaman gülümseriz. Benden size bir tavsiye ne olursa olsun hayata gülümseyin birazdan neden bu yazımın adına GÜLEN VEDA koyduğumu anlayacaksınız. Yaşam sevgiyle de korkuyla da yürütülse her zaman bir serüvendir. Korku: yaşamın sınırlandırılmasıdır, hayırdır. Sevgi; yaşamın özgürlüğe kavuşturulmasıdır. Evet deyin.


Derdin ne kadar oturmuş, görünüşün ne kadar umutsuz, yanlışın ne kadar büyük olduğu fark etmez. Sevgiyi yeteri derecede anlamak emin olun bütün bunları yok edecektir. Olgun insan pek çok yol, pek çok çözüm ve pek çok sonuç olduğunu bilir. Sevgi kusursuzlukta ısrar etmez ama kim olduğumuz ve nasıl davrandığımız arasında ki önemli ilişkiyi de fark etmemizi sağlar bunu unutmamak için kalbimizin bir köşesine iğneleyelim olur mu sevgili dostlarım. Bütün bunları yaparken insan kalbini aldatmaya da gerek yoktur onu yaşatmak bizim dürüstlüğümüze bağlıdır ve bu bağ ya bizleri birbirimize sıkıca bağlar ya da sonsuza dek koparır.


Şimdi niye mi GÜLEN VEDA


Çünkü yaşamım boyunca sevgiyle baktım etrafıma. Bakarsın ya vakitsiz giderim bu dünyadan seni doyasıya sevemeden, onun için şimdiden gözlerimle gülümsüyorum sana GÜLEN VEDA ile ama korkma daha bir yerlere gitmeye niyetim yok çünkü veda etmeden önce birlikte deniz kenarına oturup dalgaları izlerken alay edercesine hayatla senle son bir defa gülümsemek istiyorum bu fani dünyaya.


Bir şey söyleyebilir miyim?


Sevgiyi kalplerinizde saygıyı da avucunuzun içinde sıkıcına tutun.


Şimdilik hoş çakalın ben yine yazarım  ………..


Erez EĞİLMEZ

 

 

Okunma Sayısı: 14996
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker