web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Tatilde Sağlık Sorunlarınız Çözülüyor

Yaz tatilinden yeni döndüğümüz ve muhtemelen de KASIM ayındaki Kurban Bayramı nedeniyle, kış öncesinde kısa tatil planlamaları yaptığımız bu günlerde, 2004 yılından beri hizmette olan ve birçok yerli ve yabancı tatilcimizin bilmediği, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi SABİM Sisteminden başlayarak, yenilikleri sizlerle paylaşmak istedim. Alınan önlemlerden, sağlığın bir sitem yaklaşımı ile düzenlenmesinden sonra, Tatil yörelerimiz, günlük yaşamın akışı içinde önem vermediğimiz tedavilerin yapılabileceği ya da çekinmeden gidebileceğimiz özellikler kazanmaya başladı.   

Özellikle, tatil sırasında yabancı olduğunuz bir yörede iken, ihtiyacınız olan sağlık hizmetlerine 184 SABİM hattının aranması ile ulaşılabilmektedir. SABİM Operatörlerine ulaşan başvurunuz, en hızlı ve en doğru şekilde ilgili sağlık kurumuna ulaşmanızı sağlamaktadır. Tatil dönemi sonrasında ihtiyacınız olan randevuların da bu sistem sayesinde, önceden planlanması mümkün olabilmektedir.

Tedavi hizmetleri genel müdürlüğü Turizm koordinatörlüğü bünyesinde, İngilizce tercümanlar 7 gün 24 saat, Almanca, Arapça, Rusça tercümanlarla gündüz mesai saatlerinde hizmet vermekte olan 184 servisleri sayesinde, dilediğiniz sağlık kurumuna ve hekime ulaşılması, gelecek turistler açısından da sorun olmaktan çıkacak. 

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerimizin, sürekli yenilenen sağlık hizmeti sunum kalitesi, alt yapısı ve tıbbi donanımlarına ilave olarak, acil sağlık hizmetlerimizin hizmet ağı ve kalitesi de giderek yükselmektedir. Bu kapsamda helikopter ambulansları ve uçak ambulansları ile uluslararası acil hasta transferleri de yapılabilir hâle gelmiş bulunmaktadır. 112 Avrupa Acil Çağrı Numarası’nın Türkiye’de de kullanılmasını tamamlayan, ülkemizde bulunan yabancıların, gelecek yıllarda daha çok yararlanabilecekleri bir hizmet de Sağlıkta Dönüşüm Programı uygulamaları kapsamında bu yaz hizmete girdi.

Bu çerçevede, ülkemizde ziyaret amacıyla bulunanlara, birçok hastanemizde Sosyal Sigortalar ile Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve milletler arası ikili anlaşmalar kapsamının dışında da sağlık hizmeti almak için yurtdışından ülkemizi tercih eden kişilere ve ülkemizde bulundukları sırada hastalanan konuklarımıza, özel fiyatla yararlanacakları sağlık hizmetleri sunulmaktadır.

19 bin sağlık birimi ve 240 bin çalışanı ile ülkenin her tarafında hizmet veren Sağlık Bakanlığının yanında özel sağlık kuruluşları da tüm ülkeye yayılmış durumda. Yaşlı Bakım Merkezleri, Evde Sağlık Hizmetleri gibi yapılanmalarla da desteklenen yeni sağlık sistemi, toplumun sağlığı yanında, tatil döneminde hareketliliği artıracak özellikleri ile turizme destek sağlıyor.

Yörelerimizi ve ülkemizi tanıtırken, sağlığımızı olumlu etkileyen, bilimsel olarak kabul edilmiş değerlerin daha çok kullanılmasını; ayrıca sunulan tedavi imkanlarına daha çok yer verilmesini, ilgi artıracak bir faktör olarak önermek istiyorum.

 

Seçim AYDIN
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı

 

 

Okunma Sayısı: 3116
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker