web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Moskova’da Kitap Fuarı

Türk Kültürünün Evrensel Yolculuğu (TEDA -Türk, Kültür Sanat ve Edebiyatının Dışa Açılımı) Projesi'nin tanıtımı 12 Eylül tarihine kadar Moskova Kitap Fuarı'nda devam edecek. Bakanımız Sayın Ertuğrul GÜNAY’ın önem verdiği projelerden biri olan TEDA Frankfurt’tan sonra Moskova’da tüm ülkelerde bir Türkiye kitaplığı projesine de destek sağlayacak.

Gezme ve keşfetme ufkumuzu genişleten dergi ve yayınlar da, ilgi alanımızda daha çok yer almaya başladı. ATLAS Dergisinin yeni bir anlayışla girdiği ve sürdürdüğü gezi yayıncılığı, günlük gazetelerin de Seyahat Ekleri ile haftalık olarak evlerimize girmeye devam ediyor. Yurtiçi ve dışında pek çok ilginç alanın ilgimize sunulduğu bu yayınlar, seyahat araçlarında da yol arkadaşımız. Yayınların bir önemli özelliği de ayrılırken yanınıza alabilmeniz; dolayısıyla dostlarınız ve ev halkı ile paylaşabileceğiniz, çoğaltan etkili bir özellik taşımaları.

Günlük yaşam rehberi

THY’nın SKYLIFE Dergisi 25 yılı aşkın süredir aynı başarı çizgisinde, iyi bir yol arkadaşı olmaya devam ediyor. Havayollarımız SUNEXPRESS, ATLASJET, PEGASUS, BORAJET ve ONUR HAVAYOLLARI’nın dergileri de dünya ölçüsünde bir yayıncılık ortamında bize güzel bilgiler aktarıyor; yolculuğumuzu bir başka pencereden bakarak tamamlıyoruz. Karayollarında da havayoluna yakın bir kaliteyi bize sunmak için çalışan, kendilerini sürekli yenileyen ulaşım şirketlerinden VARAN, KAMİLKOÇ, ULUSOY, METRO’da da yolda sizinle beraber olan birer gezi ve günlük yaşam rehberleriniz var.

Anadolujet, uçuşlarında da aynı çizgiyi yakalayan ANADOLUJET MAGAZİN ise yılda 20 milyondan fazla kişiye ulaşabiliyor. Anadolu’nun güzelliklerini, kültürel değerlerini ilgi çeken bir karışımda izleyebiliyorsunuz. Gittiğiniz yerde ya da daha sonra yolunuzun düşeceği bir kentimizde, uçuş noktası olmasa da, size ilginç gelebilecek bir gezi nedeni için yardımcı olacak bir tarz bulabiliyorsunuz, Anadolujet Magazin’de. Dergilerin her seferde yeniden temiz bir kılıf içinde sunulması ise bir güzel hizmet anlayışı; yanınızda rahatça taşıyıp dostlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Bu arada uçaktaki ortamı dile getirmeniz için de bir neden oluşturuyor bu dergi. Yol haritaları, yararlı bilgiler gibi sayfalarda günlük hayat için satır aralarında size ulaşabilen hatırlatmalar var.

Malatya’da kayısıyı, Konya’da Mevlana’yı, Erzurum’da Kış sporlarını, Eskişehir’de Lüle taşını, Türk Kahvesi’nin özelliklerini ya da Kazdağları’nın mitolojik geçmişini bir kez daha okumanız için güzel bir fırsat elde ediyorsunuz ve iniş çağrısı ile bazen bilmecenin yarısında sizi yakalıyor. Viyana’nın saraylarını, Rusya’da Beyaz Geceleri, Paris’te eğlence dünyasını da bulabileceğiniz bu dergi; Sık seyahat ediyorsanız sakladığınızda sizin için güzel bir Türkiye ve Dünya rehberi olabilir. 

Yol gösterici olacak

Seyahat esnasında isteyen yolculara, Dünya ve Türk Klasiklerinden oluşan bir kitap servisinin sunulacağı METRO Turizm tarafından başlatılan “Okuyan Yolcu Projesi”ni de bu bağlamda öncü ve örnek bir proje olarak kutluyorum.

Evliya Çelebi’nin 400’ncü Doğum yılında, tüm kentlerimizin kültürel özelliklerini yansıtan yayınlar oluşturulması, ATİD olarak önem verdiğimiz konular arasında.  Kültür işletmelerine, proje aşamasında da yardımcı olacağımız programlar, ulaşım araçlarında da, hızlı trenler de dahil, desteklendiğinde daha yolda iken katkı sağlayacaklardır.

Hızlı trenlerde Eskişehir ve Konya’ya gitmeden Odun Pazarı, Lületaşı , Çiğbörek ,Mevlana türbesi ya da Etliekmek; Ankara'ya gelirken de Hamamönü, Cumhuriyetin izleri, Anadolu Medeniyetleri Müzesi hakkında, bilgi sahibi olabileceğimiz yayınlar, bize yol gösterici olacaktır. Karşılıklı kültürel bilgiler de, ATİD'in yayınladığı etkinlikler bülteni gibi, bunu tamamlayacaktır.

 

Seçim AYDIN
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı

 

 

Okunma Sayısı: 3350
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker